Προς το περιεχόμενο

Πόσο «αξιόπιστοι» μουσικοί είμαστε;


Terry RoscoeBeck5

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια φορα επίσης πριν χρόνια συνεργαζόμασταν με ενα ζευγάρι (ο ενας ντραμμερ και η αλλη τραγουδιστρια) και ενω πηγαιναμε καλα , και στις προβες και στα live, τσακωθηκε ο μπασιστας με τον ντραμμερ και χασαμε και τους δυο και ψαχναμε 2 μηνες φτου και απο την αρχη

 

Οποτε καλο ειναι να μην σχετίζονται τα μέλη μεταξύ τους

Το εχω παθει και  εγω

Ο μπασιστας τα ειχε με την τραγουδηστρια και οποτε τσακονωντουσαω (συχνα δηλαδη)

δεν εβγαινε προβα με τιποτα. Μεχρι που χωρησαν. Εκει να δεις γλεντι.

Πλεον δεν ειναι μελη της μπαντας

For Those About To Rock We Salute You

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 105
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Η κιθαρίστρια ήταν αδερφή της πιανίστριας με την οποία τελικά τα φτιαξα και για αυτό η κιθαρίστρια δεν ξανασόλαρε ποτέ και δεν θα τρεχε τίποτα αφού εξάλλου κι όλα καλά θα παίζαμε πανκ και θα πήγαινα και με τις δυο αφού ο ντράμερ μας που είναι τυφλός δεν έβλεπε τίποτα,  αν δεν αποχωρούσε η μακρυμάλλα τρομπονίστρια που δεν είχα καταλάβει ο μαλάκας γιατί σε κάθε πρόβα μου άνοιγε τα μπούτια νόμιζα ότι έτσι παίζεται το τρομπόνι σαν το τσέλλο ένα πράγμα κι έτσι δεν έβγαινε γκρουβα να κουνιούνται οι πιτσιρίκες που με γουστάρανε κάτω από τη σκηνή.

 

Τελικά διαπίστωσα ότι με εξουθένωνε αυτή η φαντασίωση και δεν οδηγούσε πουθενά οπότε έβαλα το στανταράκι "βίτσια στο θρανίο" για να τελειώνουμε.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω φιλως ειχα φτιαξει ενα συγκροτημα με δεκατεσσερα ΤΡΟΜΠΟΝΙΑ και δεν μπορουσαμε να κανουμε προβα γιατι ολη μερα πηδιοντουστασανε μεταξυ τους ...μετα αναγκαστηκα να παρω και δυο κλαρίνα μήπως και στρωσει το πραμα αλλα φευ....Σοδομα και Γομορα το κανανε  το προβαδικο,το οποίο το ειχε ο Μητσος ο Σουγιας που ηταν και λίγο πορνακιας εδω που τα λεμε και καπνιζε και κατι περιεργα αλλα αυτο ειναι αλλη ιστορια και οχι επι του παροντος (παντως ειχε μια ξαδερφη που ηταν πολυ καλο γκομενακι αν και καπως παλαβιαρα).

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω στα σκαρια ενα κονσερτο για κοντραλτο μαλαπερδα με συνοδεια απο σαρκινα κρουστα, και σκεφτομαι να το σερβιρω με εσανς ιαπωνικων μαθητριων μετα των στολων τους και με μια γενναια δοση απο ολοφρεσκα και λαχταριστα μαστιγια. Τι λετε, να βαλω και τρομπονια μεσα  ??? Φοβαμαι μη χασει την αξιοπιστια του, ατιμα πραγματα τα τρομπονια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ατιμα πραγματα τα τρομπονια

 

ασε φιλως ....θα καεις σε λεω....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και οπως συνηθως με τα πιο πολλα ποστ καταληγουν σε παρειστικο χαβαλε ::)

 

Σωστή η παρατήρηση.

Εάν θέλουμε να είμαστε αξιόπιστοι, πρέπει όλα τα ποστ να καταλήγουν πάντα σε παρεΐστικο χαβαλέ.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να το λες ετσι θα ειναι. Αν ξεκινησω εγω ομως να γ@μ@w (οπως κανουμε ολοι τωρα) τα ποστ επειδη δεν εχω 5 αστερια και 10.258.986 απαντησεις  το πιο σιγουρο ειναι να φαω χερι

For Those About To Rock We Salute You

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεψου το σαν διαλλειμα μεταξυ σοβαρων (λεμε τωρα) συζητησεων. Π.χ μολις βγηκα απο meeting το οποιο ναι μεν ξεκινησε σοβαρα αλλα κατεληξε σε χαβαλε.

Καλος ο χαβαλες, τον χρειαζομαστε.

Αν καποιος θελει να συνεχισει το θεμα σε πιο σοβαρο επιπεδο μπορει καλλιστα να το κανει και οι υπολοιποι θα ακολουθησουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να το λες ετσι θα ειναι.

Σωστή και πάλι η παρατήρηση.

 

Αν ξεκινησω εγω ομως να γ@μ@w (οπως κανουμε ολοι τωρα) τα ποστ επειδη δεν εχω 5 αστερια και 10.258.986 απαντησεις  το πιο σιγουρο ειναι να φαω χερι

Γιατί βρε συ το λες αυτό και γίνεσαι γκρινιάρης;  :(

Αφού ο ίδιος το λές. "κάνουμε". Σου βαλε κανένας χέρι;

Ή ήθελες να πεις για κάποια άλλη ενδογκρουπική σας σχέση και σε διακόψαμε;

 

Θέλει κανείς άλλος ρε παιδιά να πει για την μουσική μας αξιοπιστία και τον διακόψαμε;

 

Μιληστε ωρε.....

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου