Προς το περιεχόμενο

USB guitar interface


Deadmeat

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παίδες τελικά αγόρασα αυτό: http://artproaudio.com/artcessories/usb_audio_cables/product/tconnect/ . Kατέβασα τους τελευταίους asio4all drivers, κότσαρα τη κιθάρα στο usb και στο Guitar rig 5. Aλλά έχω ένα πρόβλημα με τον ήχο. Κάθε 5 λεπτά μου κάνει έναν τρελό και βαβουριάρικο ήχο ο οποίος αυξάνεται και μετά από 20 δευτερόλεπτα χάνεται. Έχω κάνει τις ατελείωτες ρυθμίσεις μέσα στο asio4all, αλλά τίποτα. Ξέρει κανείς πώς να το διορθώσω; Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

The player makes the guitar, not the opposite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα που πατε και τα βρίσκετε αυτα  ;D Και απο που ακους δηλαδη,  ;D asio4all με δυο διαφορετικες καρτες ηχου για εισοδο εξοδο;  ??? και δουλευει για 5 λεπτα; τυχερος εισαι  ;D

 

Παρε μια καρτα ηχου της προκοπης να μην παιδευεσαι, το φτηνο το κρεας το τρωει ο σκυλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες τελικά αγόρασα αυτό: http://artproaudio.com/artcessories/usb_audio_cables/product/tconnect/ . Kατέβασα τους τελευταίους asio4all drivers, κότσαρα τη κιθάρα στο usb και στο Guitar rig 5. Aλλά έχω ένα πρόβλημα με τον ήχο. Κάθε 5 λεπτά μου κάνει έναν τρελό και βαβουριάρικο ήχο ο οποίος αυξάνεται και μετά από 20 δευτερόλεπτα χάνεται. Έχω κάνει τις ατελείωτες ρυθμίσεις μέσα στο asio4all, αλλά τίποτα. Ξέρει κανείς πώς να το διορθώσω; Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

 

 

Αυτό το interface είναι ψιλο-fail!... Είχα δει και του thomann αντίστοιχο και πράγματι δεν δουλεύει ούτε για πλάκα. Μόνο για κανένα skype mic κι αν...

Είπαμε βρε παιδιά, πάρτε έστω ένα behringer ή κάτι που να ΈΧΕΙ εστω μια έξοδο ακουστικών/ήχου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω αυτό το behringer, κάνει κανονικά και απλούστατα τη δουλειά του, αλλά πρόσεχε, δεν είναι σαν να έχεις την κιθάρα συνδεδεμένη στον υπολογιστή, απλά συνδέεις ΜΟΝΟ την κιθάρα και ακούς ΜΟΝΟ την κιθάρα από αυτό, αυτό που παίζεις δηλαδή. Μπορείς βέβαια να το χρησιμοποιήσεις και σαν κάρτα ήχου αν θέλεις να το ορίσεις ως output του software που χρησιμοποιείς αν θέλεις να ακούς μέσα από αυτό και κάποιο backtrack πάνω στο οποίο ηχογραφείς την κιθάρα σου... αλλιώς ακούς μόνο την κιθάρα σου, όχι τον υπολογιστή σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

k δε χρειαζεται καν να παρεις το behringer...εγω εχω παρει αυτο κ κανω αθορυβες ηχογραφησεις με μηδενικη καθυστερηση!!!

 

http://www.ebay.co.uk/itm/USB-Guitar-To-PC-MAC-Interface-Audio-Link-Cable-Record-White-/160969893839?pt=UK_Guitar_Accessories&hash=item257a8da7cf

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλιώς ακούς μόνο την κιθάρα σου, όχι τον υπολογιστή σου..

 

Οκ, μπορεί να μην ακούγονται τα pop-up των windows και του msn ή του antivirus...  ;D ;D ;D  So what?... Γι αυτά υπάρχει η εσωτερική κάρτα ήχου που μπορεί να παίζει παράλληλα όλα αυτά συν τα mp3 σου κλπ κλπ. Αυτά δεν απαιτούν τόσο χαμηλό in/out delay time όσο η ηχογράφηση με asio.

 

Μη λέμε όμως και ατάκες "ακούς μόνο την κιθάρα" καθώς έχουν μια ανακρίβεια... Με την asio κάρτα όπως behringer ακούς όλη την μπάντα! συν ό,τι ήχους υπάρχουν μέσα σε αρχείο cubase(midi, drums, vocals, ορχήστρες ολόκληρες). Μπορείς να ακούσεις και να κανεις παραγωγή-επεξεργασία με μπόλικα κανάλια σε sequencer καθώς και να παίξεις με ό,τι loops/back tracks κλπ προσφέρουν διάφορα κιθαριστικά προγράμματα (g rig κλπ). Είναι θέμα software.

 

Απ την άλλη, με ένα απλό usb καλωδιάκι σε καρφί όπως το Art, δεν ακούς πράγματι τίποτα απ αυτά και το τεράστιο delay ή τα "κολλήματα" γίνονται επειδή ακούς απ την εσωτερική κάρτα ήχου ό,τι παίζει το rig ή το cubase... Οχι καλή ιδέα.

 

Σε αυτή την κατηγορία χρημάτων, η behringer και κινεζικά ξαδελφάκια του είναι εγγύηση

, τα πιο απλά είναι crappy και μετά πας σε πολυκάναλες και αρκετά ακριβότερες λύσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου