Προς το περιεχόμενο

Εβδομαδα AC DC .


pericles

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμ και συ γιατρε μου τι του λες του ανθρώπα να κοιμηθει πριν τις 12? :D

 

Κουραστηκε απ τη συνεδρια? ;D

Αν πω ότι είσαι αλιήτυς φτέο τώρα? ;D ;D ;D ;D ;D

 

Sorry Πέρυ!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οχι οτι δεν ηταν καλοι (στην αρχη) με τον B. Johnson αλλα με τον Bon Scott η μπαντα ηταν συνωνυμο του ονοματος της. H χημεια που ειχαν τα μελη σε συνδιασμο με τη μοναδικη προσωπικοτητα του Scott εδωσαν τεραστιες συνθεσεις. Το Let There Be Rock ειναι για μενα το απογειο της μπαντας, οσο και να περναει ο χρονος το κραταω στα πολυ αγαπημενα μου. Λιγες μπαντες εχουν μεταδωσει τετοιο ηλεκτρισμο μεσω ενος δισκου, μπορω μονο να υποθεσω ποσο απιστευτοι θα ηταν στην περιοδεια. Τυχεροι οσοι τους ειδαν τοτε σε τετοια live ακριβως διπλα τους και οχι οπως τωρα που παιζουν σε αρενες και τους βλεπεις απο οθονες.

 

Το R'N'R αγγιξε το ζενιθ του με τετοια κομματια. Μια μπαντα που γουσταρε να παιζει κολασμενο Rock 'N' Roll μακρια απο χορογραφιες και ψευτο-perforrmance.

 

Για τη Rosie που εμεινε στην ιστορια...

 

AC/DC - Whole Lotta Rosie [HD]

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειθτε χυπιλέικα φρικιά ΤΕΛΟς και όξω απ τη παράγκα να σφουγγαρίσουμε  ;D

 

Κάτι Περικλέτοι και ελευθεροκόδες δλδ .........αλλά παρασσύρεται και άλλο κόσμο  8)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε Σαμμυ εσυ πας πισω!!ΒΑΡΑΤΕ ΜΕ ΚΙ'ΑΣΚΛΑΙΩ ΕΙΣΑΙ !!Ψοφας για ΡΟΚ &ΡΟΛΛ  ;D ;D ;D

 

Εγώ φίλως ακούω Κλάσ,είμαι κομμουνιστής  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Β) ειχε πει ο audiokostas οτι θα ανεβαζε ABBA ..αλλα δεν του προεκυψε.Ε ειπα και εγω να βαλω AC DC χωρις να το πολυσκεφτω  ::)

Το πες, το ξαναπες.....

Σε περίπτωση που δεν το έχεις αντιληφθεί, να σε βοηθήσω λίγο εξηγώντας σου ότι δεν με ενδιαφέρει απολύτως καθόλου αυτό το thread series.

- Σήμερα αποφάσισα Beethovenman Turner Superdrive. Βαράτε (??)

- Πω πω μπαντάρα. Πάρτε ένα βίντεο

- Πσσσσ από τα αγαπημένα μου. Πάρτε ένα βίντεο

- Καλά δεν παίζονται. Πάρτε ένα βίντεο

 

- Τώρα Red Shell Cult. Ξαναβαράτε.

- Πω πω τι είπες ρε φίλε τώρα. Πάρτε ένα βίντεο

- Απίστευτη μπάντα. Πάρτε ένα βίντεο

- Kαλά σε αυτό το βίντεο πετάνε. Δείτε το.

- Γράψαν ύμνους. Πάρτε ένα βίντεο με έναν τέτοιο

 

Και βέβαια όλα αυτά για γκρουπ που έχουν συμπληρώσει εδώ και δεκαετίες τα ένσημα συνταξιοδότησης.

 

Και θα μου πεις και τι θες να πούμε......

Κατ' αρχήν λίγο προσωπικό feedback σχετικά με τα γκρουπ, δε θα ήταν άσχημα.

Όπως ας πούμε Allman Brothers.

"Μου αρέσαν. Μου αρέσαν πολύ. Γιατί είχαν (ο χρόνος προσεκτικά επιλεγμένος) απίστευτες μελωδίες. Γιατί έκατσα πολλές φορές παρέα με το εξώφυλλο του Fillmore. Γιατί εκείνες οι κόκκινες φωτό με τα κλειδιά του Oakley στη μουρη του φωτογράφου, τον Duane σκυμένο, τον Gregg να βρυχάται, έχουν χτυπηθεί με τατουάζ στο μυαλό μου. Γιατί δεν μπορώ να ακούσω το Stormy Monday πλέον χωρίς το δικό τους chord progression. Γιατί είχαν δύο ντράμερ και βαβούρα δεν κάνανε. Γιατί ήταν παιδιά/άντρακλες. Γιατί το τρακτέρ του Oakley είχε δύο Jazz πίσω και ένα Darkstar μπροστά. Γιατί το slide του Duane είναι οι Σειρήνες. Γιατί ο Gregg έχει από τις καλύτερες (αν όχι την καλύτερη) φωνές στο ιδίωμα. Γιατί ο Betts είναι χαρακτηρικό παράδειγμα του σημαντικού, δημιουργικού και άοκνου "δεύτερου" κιθαρίστα. Γιατί ακόμα και οι θάνατοί των Oakley & Duane είναι stuff that legends are made of .&-"

Και δεν πρόκειται να παραθέσω κανένα βίντεο.

Γιατί όποιος θα ήθελε να μάθει για αυτούς θα ήξερε ήδη και θα χε ψάξει τα πάντα στο net, στο utube  κλπ λκπ πκλ

 

Όπως και με τους AC DC. Όπως και για άλλες χιλιοχρονίτικες μπάντες που περιμένουν την σειρά τους στα threads σου.

Και έχω την εντύπωση ότι δεν πρόκειται να προτείνεις κάτι της τελευταίας εικοσαετίας....

 

Αντίθετα, καινούριες προτάσεις και παρουσιάσεις ενίοτε πάνε στο βρόντο γιατί δεν γνωρίζουμε (φοβόμαστε; ) το καινούριο (και οι πιτσιρικάδες δεν μιλάνε βλέπεις).

Παράδειγμα (μιας και κοίταζα πρόσφατα για το γκρουπ) http://www.noiz.gr/index.php?topic=179260.0. Πσσσσσσσστ. Έχει και βίντεο.  ;D

(Το μπάσο και ο ήχος του αφιερωμένος με αγάπη στον φίλο μου το Λευτέρη.  Κώστας από Αμπελοκήπους.) ;D

 

Τέσπα. Γνώμη μου. Απλώς επειδή αναφέρθηκες (δις αν δεν απατώμαι) στον αστεϊσμό μου περί έναρξης thread με ΑΒΒΑ (που όντως τους θεωρώ σημαντικό γκρουπ αλλά απλώς δεν νομίζω ότι έχει νόημα η παράθεση βίντεο όπως προείπα).

 

Σορρυ ιφ άϊ  μπερστ γιορ μπαμπλ και παρακαλώ συνεχίστε.

Με τις καλημέρες μου.  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντίθετα, καινούριες προτάσεις και παρουσιάσεις ενίοτε πάνε στο βρόντο γιατί δεν γνωρίζουμε (φοβόμαστε; ) το καινούριο (και οι πιτσιρικάδες δεν μιλάνε βλέπεις).

 

+1000

 

Οντως ρε παιδια,τιποτα μετά το 1821 εχετε να προτεινετε?

 

;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΟΥ ΞΕΡΕΙΣ; μπορει και να εχουμε αλλα αναρωτιεμαι αυτοι που εχουν ΓΙΑΤΙ δεν ανεβαζουν κατι που να εχει ενδιαφερον κατα την γνωμη τους.

Παιδια το thread ειναι ανοικτο για ολο τον κοσμο ...δεν το εχω παρει για παρτυ μου .Οποιος θελει ανεβαζει !!!Οποιος βαριεται λεει τα δικα του ::) !!!Ισα να κανουμε κριτικη και μονο  :P :Pκριτικη.Τρεις(3) εβδομαδες τωρα μονο εγω ανεβαζω θεμα και συμμετεχουν οσοι γουσταρουν !!

:( :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@audiokostas

Συμφωνώ.

 

Βέβαια να προτείνει κανείς κάτι καινούργιο στα πλαίσια ενός thread "Εβδομάδα Χ" δεν έχει και τόσο νόημα. Από την άλλη τα thread "Εβδομάδα Χ" δεν έχουν νόημα εξαρχής οπότε τι το συζητάμε;

ΟΚ, μου ήρθε εμένα μια μπάντα στο μυαλό που γουστάρω. Πετάω 10 βίντεο, βάζουν άλλα 10 μερικοί άλλοι και τι έγινε; Αν εκτός από βίντεο μπούν και πληροφορίες (όχι wikipedia, αυτό το κάνει ο καθένας), φωτογραφίες, εμπειρίες από live ή και 'γω δεν ξέρω τι, τότε θα έχει ένα κάποιο ενδιαφέρον. Αλλιώς μοιάζει με το "τι ακούω τώρα".

Δεν λέω ότι κακώς το κάνετε αυτό, με γειά σας με χαρά σας, απλά εμένα μου φαίνεται άκυρο.

 

Και για να 'μαστε και λίγο ειλικρινείς, με τις μπάντες που επιλέγονται αρχίζει και μυρίζει παππουδίλα, ναφθαλίνη βρε αδερφέ μια κάπως λυπηρή νοσταλγία.

 

Φιλικά πάντα βέβαια και με σεβασμό. Απλά η γνώμη μου.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου