Προς το περιεχόμενο

Mακροσκελες ποστ με πολλες ερωτησεις....strat project


fenderiarhs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε γιατί μου το δείξατε αυτό το tinted...???

 

Αφού ξέρετε ότι είμαι ψείρας ρε γμτ...:(:(:(

 

Tώρα βλέπω στον ύπνο μου "χλωμά" μπράτσα από την Goeldo να με κυνηγάνε...

 

Ρε συ SF πες μου ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ότι ΔΕΝ είναι και τόσο ποιοτικό αυτό το WD γιατί αλλιώς θα ακυρώσω την παραγγελία μου... :roll: :roll:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

elavd πάρε βαθιές ανάσες! :D

 

Ο Abraxas επιμένει ότι είναι εύκολο να "χλωμιάσει" ένα μπράτσο. Ας μας πει λεπτομέρειες, αν μπορει (ενδιαφέρμαι και γω)...

 

 

Τα συγκεκριμένα μπράτσα της WD έχουν 12άρι radius. Μήπως αυτό σε κάνει να αισθάνεσαι καλύτερα;

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το θέμα δεν είναι να το χλωμιάσουμε! Το θέμα είναι να το κιτρινίσουμε ή μάλλον να το ... πορτοκαλίσουμε!!! :lol:

 

Επίσης, παρατήρησα ότι έχει Double Truss Rod και αυτό δεν ξέρω κατά πόσο vintage και καλό είναι...(Προσπαθώ να πείσω όπως κατάλαβες τον εαυτό μου ότι δεν ειναι καλή αγορά...209200.gif)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το θέμα δεν είναι να το χλωμιάσουμε! Το θέμα είναι να το κιτρινίσουμε ή μάλλον να το ... πορτοκαλίσουμε!!! :lol:

 

Επίσης' date=' παρατήρησα ότι έχει Double Truss Rod και αυτό δεν ξέρω κατά πόσο vintage και καλό είναι...(Προσπαθώ να πείσω όπως κατάλαβες τον εαυτό μου ότι δεν ειναι καλή αγορά...[img']http://pro.imagehost.biz/ims/pictes/209200.gif[/img])

 

Μπερδεύτηκα...Να το tint-άρουμε ήθελα να πω! :oops:

 

Πω πω..Double truss rod; Και 12άρι radius; Ο Gilmour ούτε που θα το ακουμπούσε αυτό το πράμα! (προσπαθώ να σε βοηθήσω :D )

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ψήφος για tinted από το set neck στρατόπεδο. :lol: :lol: :lol: :lol:

ΚΑΛΑ ΒΑΛΤΟΣ ΕΙΣΑΙ??? :evil:

 

Ε' date=' άδικο έχω;

 

Αφού θα το μοντάρεις που θα το μοντάρεις το σαπάκι σου :lol: :lol: :twisted: :lol: :lol: , το vintage tint έπρεπε να το έχεις εξασφαλίσει εξαρχής.

 

 

Αυτά είναι στο πρόγραμμα για τους...Partscaster-άκηδες! ¶γχος! ¶γχος!

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το θέμα δεν είναι να το χλωμιάσουμε! Το θέμα είναι να το κιτρινίσουμε ή μάλλον να το ... πορτοκαλίσουμε!!! :lol:

 

Επίσης' date=' παρατήρησα ότι έχει Double Truss Rod και αυτό δεν ξέρω κατά πόσο vintage και καλό είναι...(Προσπαθώ να πείσω όπως κατάλαβες τον εαυτό μου ότι δεν ειναι καλή αγορά...[img']http://pro.imagehost.biz/ims/pictes/209200.gif[/img])

 

Μπορεις αν εχεις τo θαρρος να το κανεις με Mid brown Kiwi polish .....(τουλαχιστον για εμενα οσο λιγοτερο vintage ειναι το μανικι σε αμιγως τεχνικα χαρακτηριστικα, radius, ταστα κ.λ.π τοσο το καλυτερο.......εμφανισιακα ομως το vintage look συμφωνω κι εγω ειναι εκ των ουκ ανευ.....)

 

Εγω προσπαθω να το βρω ( το θαρρος) ωστε να βαλω το "σωστο" decal και να λακαρω to headstock ωστε να εχει την καταλληλη εμφανιση.......εχω αλλαξει τσιπακια σε πεταλακια, εχω βγαλει floyd rose, τρυπησει το σωμα για vintage tremolo κ.λ.π κ.λ.π αλλα απο finishing ειμαι αναλφαβητος και θα ειναι η πρωτη φορα που θα το επιχειρησω και φοβαμαι μη τα κανω ολα μανταρα........

 

Παρεπιπτοντως που πηγαν ολα τα decals απο το ebay?????Παλια γινοταν χαμος....... εγιναν ολοι νομιμοφρονες?????

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις αν εχεις τo θαρρος να το κανεις με Mid brown Kiwi polish .....

Τι είναι αυτό και πώς το χρησιμοποιούμε? Δεν πρέπει να είναι αλουστράριστο το μπράτσο?

 

Παρεπιπτοντως που πηγαν ολα τα decals απο το ebay?????Παλια γινοταν χαμος....... εγιναν ολοι νομιμοφρονες?????

 

Τι ψάχνεις στο ebay αφού υπάρχει ο elavd??? :lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oχι δε χρειαζεται να ειναι unfinished............η μεθοδος δουλευει καλυτερα με satin λαιμους........ειναι πολυ ευκολο το μονο που εχεις να κανεις ειναι να τον περασεις με αυτο:

 

kiwi.gif

 

Αν φοβασαι για το αποτελεσμα και δεν νιωθεις σιγουρος ξεβιδωσε το λαιμο και καντο στο neck heel που δεν φαινεται και οταν αισθανθεις σιγουρος προχωρας και παραπερα......προσεχε μονο μην το κανεις με το βαθυ καφε και σου βγει ο λαιμος κοκκινος αντι για το κιτρινωπο tint.....ζητα το mid brown[/img]

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου