Προς το περιεχόμενο

Εργαλεία για λιμάρισμα και crowning τάστων;


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

off topic:επειδη θελω και εγω να παρω κατι εργαλειακια απο stewmac καπου στα 250$,

μεσω Postal air θα εχω υπερβολικους τελωνιακους δασμους???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς ενημέρωση :

 

υπάρχουν και από Ελλάδα κάποια εργαλεία που μπορείς να βρεις και μάλιστα αρκετά φθηνότερα. Δεν έχω δοκιμάσει κανένα από αυτά, ούτε έχω σχέση με τον πωλητή !

 

Παραθέτω λίνκ :

 

http://stores.ebay.com/g-m-i-tools-parts?_rdc=1

 

 

Με ευχαριστείτε αργότερα ...  ;D

 

Όλοι κάνουμε όνειρα........ (custom shoP & V.O.S)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι που θα χρειαστείς είναι το radius gauges το οποίο παράθεσε ο φίλος lofring μαζί με άλλα μαζί.Γιατί ένας από τους βασικούς κανόνες είναι ακολουθάς το radius όταν λιμάρεις.

 

Άμα θέλεις υπάρχει αυτό

 

140.jpg

 

σε κανονικές διαστάσεις που μπορείς να το εκτυπώσεις(πρέπει να το ψάξεις στο google) και βάση αυτού να κατασκευάσεις

 

RadiusSandingBlocks.JPG

 

συμαδευεις από τις δύο άκρες το radius και κόβεις το ξύλο σύμφωνα με αυτό που έχεις συμδέψει,(δεν λεω ότι είναι εύκολο)μπορείς να βάλεις και γυαλόχατρο και να δοκιμάσεις να κάνεις level και το πιο κλό είναι ότι θα κινίσαι στο radius.

Το ξαναλέω πως δεν είναι και τόσο εύκολο και πως θέλει πολύ προσοχή

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ πράγμα ρε μάγκες. Ευχαριστώ πολύ όλους. Με φτιάξατε πολύ καλά.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να παραθεσω κι εγω μια εμπειρια που ειχα με τα fret leveling files του mac donald.Περσυ  εκανα μια παραγγελια και συμπεριελαβα δυο τετοιες λιμες,υποθετοντας οτι θα ειναι πιο σωστες απο τις home made δικες μου..προς μεγαλη μου απογοητευση,οταν εφτασαν τα πραγματα διαπιστωσα οτι ειναι και οι δυο...στραβες!!! και οταν λεω στραβες,εννοω σε βαθμο που α π ο κ λ ε  ι ε τ α ι  να δουλεψει κανεις με αυτες...ετσι επεστρεψα στις παλιες και πιστες home made λιμες μου,που εχω φτιαξει μονος (δεν ειναι τιποτα,εφοσον εχετε τροχο) με αστειο κοστος...πλεον απο mac ψωνιζω μονο nutfiles και radius blocks.Ολα τα αλλα τα πατενταρω τροποποιωντας απλα εργαλεια απο την ελληνικη αγορα..μια χαρα βγαινουν και γλυτωνεις πολλα φραγκα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου