Προς το περιεχόμενο

Long Drive Home


Jazzjoker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

είναι πράγματι πολύ όμορφο!

 

Αυτό που λέει ο Σταύρος έχει δικιο. Θα ήθελε να έχεις εξοικειώθει με το κομμάτι πολύ παραπάνω, ώστε να μη χρειάζεσαι μετρονόμο. Αλλιώς το κομμάτι χάνει.

 

Αλλά ούτως ή αλλιώς είναι πολύ όμορφο! (Μετά τα 02:10 που μπαίνει η κιθάρα με τα delay είναι όλα τα λεφτά.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραιος και ουσιαστικος!

 

Και ο ηχος στο τελος θαυμασιος.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέιτ του δε πάρτι, και τα είπαν όλα οι από πάνω.

Σπύρο, μπράβο για πολλοστή φορά.

 

Άσχετο μαζί και σχετικό... έχω πιάσει συχνά κι εγώ τον εαυτό μου να τραγουδάει το Downtown Tale από τότε που το πρωτοάκουσα.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που μου έλειψε είναι η ταινία που θα μπορούσε να ντύνει το μουσικό θέμα αυτό .

 

Αλλά πάλι ..... ίσως καλύτερα έτσι .... ο καθένας σκηνοθετεί ότι θέλει .

 

εξαίρετο

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που μου έλειψε είναι η ταινία που θα μπορούσε να ντύνει το μουσικό θέμα αυτό.

 

...ακριβώς έτσι!

 

Μου φέρνει κάτι σε φθινοπωρινό σκηνικό σε δρόμο με πεσμένα φύλλα, ή άδεια μεγάλη παραλία με το σχετικό κύμα και μια "θεά" να περπατάει ξυπόλυτη στην άμμο...

 

:)

 

...εύγε και πάλι!

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

!Αν θελεις διατιθεμαι! ;D ;D ;D ;D

 

Έλα για οντισιόν. Θα σου δώκω και playlist να ετοιμάσεις (δεχόμεθα και παραγγελίαι).  ;D

 

αλλά there 's no home for me there any more (άραγε τσάμπα έκανα τόσο δρόμο?

 

Στράτε μου, τώρα που το σκέφτομαι, αν το κομμάτι έχει ένα, ας πούμε, φιλοσοφικό υπόβαθρο τέτοιου τύπου, είναι ότι όντως δεν υπάρχει σπίτι πια εκεί που πάω. Αλλά, αυτό δε σημαίνει ότι είμαι "άστεγος". Απλώς μου παίρνει λίγη οδήγηση παραπάνω για να καταλάβω ότι δεν είναι τελικά εκεί που νόμιζα.

 

Πολύ χαίρομαι που σε πήγα βόλτα.

 

Με συγκίνησε.... Το ακουω 3η φορα σερι... Μπράβο κι απο μένα...

 

Τιμή μου αγαπητέ Ηλία.

 

Ωραίος, χάρμα το άσμα.

 

Όπως πάντα... ΠΟΛΥ δυνατός!

 

Πολύ ευχαριστώ παιδιά.

 

Speechless..

Ευχαριστώ για το κομμάτι που έγραψες,ειλικρινά.

Γέμισε το μυαλό μου με εικόνες .

Αυτό .. :)

 

Εγώ ευχαριστώ Βασίλη.

 

Αυτό που λέει ο Σταύρος έχει δικιο. Θα ήθελε να έχεις εξοικειώθει με το κομμάτι πολύ παραπάνω, ώστε να μη χρειάζεσαι μετρονόμο. Αλλιώς το κομμάτι χάνει.

 

Έχεις δίκιο Νικόλα. Βέβαια, ο μετρονόμος μου δίνει και την ασφάλεια του edit σε περίπτωση που χρειαστεί. Πολύ θα ήθελα να είμαι ο μουσικός που τα παίζει όλα μια κι έξω άψογα, αλλά δυστυχώς δεν είμαι.

 

Και ο ηχος στο τελος θαυμασιος.

 

Και να φανταστείς ότι υπέπεσα στην αμαρτία να μην παίξω με στρατ.  ;D

 

Άσχετο μαζί και σχετικό... έχω πιάσει συχνά κι εγώ τον εαυτό μου να τραγουδάει το Downtown Tale από τότε που το πρωτοάκουσα.

 

Είμαι εμπορικός ρε συ. Τι να κάνω; Την προσπάθησα την ποιότητα αλλά μου έρχονται όλο κάτι πιασάρικα ρεφρέν.  ;D

 

Το μόνο που μου έλειψε είναι η ταινία που θα μπορούσε να ντύνει το μουσικό θέμα αυτό .

 

Ναι Κώστα. Είναι μάλλον κινηματογραφικό. Σε κάθε περίπτωση, οι εικόνες είναι που δίνουν την αρχική έμπνευση στο 99% των περιπτώσεων.

 

μια "θεά" να περπατάει ξυπόλυτη στην άμμο...

 

Εγώ λέω να την κάνουμε ολόγυμνη. Να το αφήσω;  ;D

 

Σας ευχαριστώ πολύ άπαντες. Η μεγαλύτερη ικανοποίηση είναι όταν ακούς ανθρώπους να σου λένε ότι κάτι τους "πέρασες". Αυτός είναι και ο σκοπός. Να μιλάμε χωρίς να μιλάμε πολύ.  :)

 

 

 

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιότατο.

 

Δεν περιμένω πλέον τίποτα λιγότερο από εσένα...έχεις βάνει (sic) τον πήχη στη Στρατόσφαιρα (pun intended)  ;)

 

Έτσι μου αρέσουν τα ακουστικά instrumentals, με αρχή-μέση-τέλος, με φόρτωμα, χτίσιμο και εξέλιξη.

 

Σωραίος φείλε, μάζεψέ τα και κάντα ένα σιντάκι να το πάρουμε να μας αρέσει  :)

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου