Προς το περιεχόμενο

Άντε fusioνάδες να χαρείτε.


sotiroubas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σουπερ και οι δυο!

Ο Hutchings ειναι βεβαια αλλη κλαση για τα γουστα μου,μεγας παικτης,αλλα εδω οταν παιζει ρυθμικα το παρακανει λιγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σουπερ και οι δυο!

Ο Hutchings ειναι βεβαια αλλη κλαση για τα γουστα μου,μεγας παικτης,αλλα εδω οταν παιζει ρυθμικα το παρακανει λιγο.

Οι γκριμάτσες του Alex Hutchings έχουν μεγάλο γέλιο, σαν cartoon είναι, περνάει

και μένα αυτός,αμ' ο άλλος ο Jack Thammarat σαν ερμαφρόδιτος δεν είναι,η φιλιππινέζα,από την ζήλια μου τα λέω αυτά για να τους μειώσω, τι κακός που είμαι χέχέ  >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σουπερ και οι δυο!

Ο Hutchings ειναι βεβαια αλλη κλαση για τα γουστα μου,μεγας παικτης,αλλα εδω οταν παιζει ρυθμικα το παρακανει λιγο.

Αυτός ο Alex Hutchings σου δίνει την αίσθηση ότι μπορεί να κάνει ότι θέλει παιχτικά αλλά με τον δικό του τρόπο, και με πολύ προσωπικό ύφος, πράγμα που λείπει από πολλούς.

 

Δεν νομίζω ότι το παρακάνει εδώ στα ρυθμικά, απλά προσπαθεί να δείξει τις δυνατότητες την οκτάχορδης παίζοντας μπάσο και συγχορδίες ταυτόχρονα.

 

Μέγας ο μπαγάσας.

 

Εδώ ένας master του είδους (παίξιμο οκτάχορδης) που είχα την τύχη να δω Live (και να μιλήσω μαζί του για το πώς αντιλαμβάνεται την μουσική) πριν αρκετά χρόνια σε trio με βιμπράφωνο και τύμπανα.

 

Απίστευτος!

 

Εδώ επίσης το "παρακάνει" ;D ;D ;D (πλάκα κάνω) στις συγχορδίες.

 

 

 

Ακούστε παίξιμο! :o

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός ο Alex Hutchings σου δίνει την αίσθηση ότι μπορεί να κάνει ότι θέλει παιχτικά αλλά με τον δικό του τρόπο, και με πολύ προσωπικό ύφος, πράγμα που λείπει από πολλούς.

 

Δεν νομίζω ότι το παρακάνει εδώ στα ρυθμικά, απλά προσπαθεί να δείξει τις δυνατότητες την οκτάχορδης παίζοντας μπάσο και συγχορδίες ταυτόχρονα.

 

Μέγας ο μπαγάσας.

 

Εδώ ένας master του είδους (παίξιμο οκτάχορδης) που είχα την τύχη να δω Live (και να μιλήσω μαζί του για το πώς αντιλαμβάνεται την μουσική) πριν αρκετά χρόνια σε trio με βιμπράφωνο και τύμπανα.

 

Απίστευτος!

 

Εδώ επίσης το "παρακάνει" ;D ;D ;D (πλάκα κάνω) στις συγχορδίες.

 

 

 

Ακούστε παίξιμο! :o

[/quote Εξωπραγματικά καλός και σούπεργκρουβάτος,αλλά δεν βλέπω κανένα νόημα σ' αυτά που παίζει,ο ήχος του είναι για φάπες, και συγνώμη φίλος αν στο χαλάω, μπορεί εγώ να μην καταλαβαίνω το είδος. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ τι να μου χαλάσεις! ;)

 

Thread για fusion-άδες δεν είναι?  :D

Αν ακούσεις μπάντες της Νέας Ορλεάνης με Hammond, θα διαπιστώσεις ότι παίζει πλήκτρα, μπάσο, και κιθάρα (εξ' ου και η οκτάχορδη, δεν την έχει για μόστρα) μαζί τόσο καλά, που είναι μια μπάντα μόνος του.

 

Παίζει μελωδία, αρμονία, μπάσο, και ρυθμό ταυτόχρονα, απίστευτα καλά!

 

Αν δεν βρίσκεις νόημα και σ' αυτό...σηκώνω τα χέρια ψηλά (it's jazz pal)! ;D ;D ;D

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλός fusionίστας o Alex Hutchings.Έχω καιρό να δω βίντεο με 8χορδη που να χρησιμοποιεί ο παίχτης την 7η και την 8η.  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερος ο Αlex σε γενικες γραμμες, αλλα στο συγκεκριμενο video νομιζω οτι το παραεκανε λιγακι... & so what...

 

Περιμενω να ακουσω δισκογραφια απ τον συγκεκριμενο γιατι πιστευω οτι μπορει να γραψει πολυ ομορφα, παρ ολα αυτα λυπαμαι που τον βλεπω να αναλωνεται μονο σε youtube videos, ειτε προιοντων ειτε backing tracks.

Come to the dark side, we have cookies!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου