Προς το περιεχόμενο

VHT 2/50/2 ποια η γνωμη σας


hamerouxlas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΠΟΙΑ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΑΥΤΟΝ? (VHT 2/50/2)

ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΑΥΤΟΝ?

ΓΕΝΙΚΑ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ VHT?

 

ΠΑΡΤΕ ΚΑΙ ΕΝΑ LINK: http://www.vhtamp.com/frames.html KAI

http://i.xanga.com/bobvex/VHT%202-50-2.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον τέλειος για metal και γενικώς heavy ήχο...μάλλον εντελώς ακατάλληλος για οτιδήποτε άλλο!!! 8) 8) Είναι πραγματικά κτηνώδης ο ήχος του!!!

Τον έχω ακούσει απλά και αυτό ήταν το συμπέρασμα που έβγαλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aγαπητε φιλε.....

Μολις πριν λιγους μηνες απεκτησα τον 2/90/2 και πραγματικα ειμαι υπερευχαριστημενος..μιας και εδωσε στον ηχο μου ακριβως αυτο που ηθελα...δυναμη,διαυγεια στα γκαζια και ωραιο σκασιμο στα καθαρα...

Η αληθεια ειναι βεβαια οτι ο τελικος παρ οτι ειναι ενα σημαντικο κομματι του gear σου,δεν ειναι αυτος καθε αυτος υπευθυνος για το τι θα ακουσεις ...οπως πολυ καλα γνωριζεις... 8) 8)

 

 

Το καλο με εμενα ειναι οτι ειχα την ευκαρια να τον ακουσω με τον εξοπλισμου μου...ειδαλλως η αληθεια ειναι οτι θα ημουν αρκετα επιφυλακτικος ωστε να τον αλλαξω με τον επισης πολυ καλο peavey classic 60/60 poy eixa sthn katoxh moy....

 

Eπισης μια πικρη αληθεια ειναι οτι δεν μπορω να σου δωσω περρισοτερες τεχνικες λεπτομερειες μιας και δεν με θεωρω ειδημων στο ζητημα αυτο..απλα ακουω και αυτο και μονο ειναι ο οδηγος μου.σιγουρα αλλα παιδια εδω θα σπευσουν να σου καλυψουν πιο εξειδικευμενες αποριες..

 

Σου καταθετω την γνωμη μου απλα ως κατοχος....

 

Σε αγαπαω...Καλως ηρθες...

 

 

John βασανακι μου......δεν παιζω μεταλ!!!!! :D :D :D :D

 

Και επειδη ειμαι κωλοψωναρα..να και μια φωτο....

ff.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μμμμ!!! τι ειναι αυτη η φεντερ καμπινα που βλεπω στην φωτο???

 

και επισης τι γνωμη εχετε για τον power engine 300 & 400 / tech 21?

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

John βασανακι μου......δεν παιζω μεταλ!!!!! :D :D :D :D

 

Μπορεί και να έχω κάνει λάθος σχετικά με τον προσανατολισμό του συγκεκριμένου τελικού. ¶λλωστε όπως είπα και πριν, απλά τον έχω ακούσει...δηλαδή δεν τον χρησιμοποίησα ο ίδιος!

Αλλά όταν τον είχα ακούσει ο ήχος του μου φάνηκε ξεκάθαρα προσανατολισμένος σε modern hi-gain καταστάσεις...Τι να πω, μπορεί και να κάνω λάθος... :oops: :oops:

 

Με ωραίο gear βασανίζεσαι antouan...αν και περίμενα τουλάχιστον ένα ροζ γούνινο περίβλημα στην καμπίνα! 8O

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

off topic :

Σε περιπτωση οπου δεν εισαι κολλημενος με vht,σε αυτο το bughet υπαρχουν και αλλες αξιολογες λυσεις οπως ο boogie 50/50 (ή και ο fifty/fifty,πολυ καλυτερος και πολυ φτηνοτερος :wink: ) και o hammer rivera,ο οποιος βεβαια ειναι λιγο κτηνος 2x160 αν δεν κανω λαθος 8O 8O 8O

 

οσον αφορα τον vht,μου ειχε δωσει την ετνυπωση πως δεν ειναι ο απολυτα transparent τελικος(χωρις αυτο να ειναι απαραιτητα κακο) θα σου προσθεσει μια χροια στο τελικο σου ηχοχρωμα που ειτε την γουσταρεις ειτε οχι!!!

 

ps : antouan τι ειναι το κιθαρονι της φωτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς και γω δεν μπορώ να σε βοηθήσω πολύ. Τον έχω τον τελικό, αλλά δυστυχώς δεν έχω ακούσει άλλον δίπλα δίπλα για να μπορούσα να τον εκτιμήσω καλύτερα.

Απλά όταν πήρα την απόφασή να αλλάξω το rig μου και να προχωρήσω σε λύση rack, τον βρήκα μεταχειρισμένο και τον χτύπησα.

Έχω την αίσθηση βέβαια ότι είναι λιγάκι μπασοπρίμος-επαναλαμβάνω είναι η αίσθησή μου-κάτι που εμένα μου αρέσει.

Από ένταση φυσικά έχει αρκετή (εγώ τον χρησιμοποιώ στο 3.5 στο Α κανάλι και στο 4 στο Β. Παραπάνω γίνεται επικίνδυνος για τα αυτιά).

Έχω αλλάξει και τις λυχνίες του Β καναλιού με 6L6, το έχω στην τάξη A, και καταλήγει σε ένα υπερκαθαρό JBL μεγάφωνο που έχω.

Αυτά τα ολίγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνώ οτι χρωματίζει αρκετά σαν τελικός...

εγώ προσωπικά με το set up που τον άκουσα...δεν ξετρελάθηκα...σίγουρα όμως πολλοι των θεωρούν πολύ καλό μηχάνιμα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!

ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΣΥΡΟ ΚΑΙ ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ ΓΥΡΟ ΣΤΙΣ 20 ΣΕΜΠΕΒΡΙΟΥ ΝΑ ΑΝΕΒΩ ΑΘΗΝΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ.

ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΥΚΟΛΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΣΑΣ ΝΑ ΕΡΧΟΜΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΚΙΘΑΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΓΑ ΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ?ΕΠΕΙΔΗ ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΤΣΙΜΠΗΣΩ.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου