Προς το περιεχόμενο

Αγορά Goldtop κιθάρας.


Passive

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Jackson Kelly pro series. εχω ηδη φτιαξει το καλαθι στου Θωμα εντωμεταξυ και ειμαι στο τσακ να πατησω check out  :P . Δεν ξερω θα περιμενω να το σκεφτω λιγο ακομη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jackson Kelly pro series. εχω ηδη φτιαξει το καλαθι στου Θωμα εντωμεταξυ και ειμαι στο τσακ να πατησω check out  :P . Δεν ξερω θα περιμενω να το σκεφτω λιγο ακομη.

 

Μάλιστα. Άρα έχεις ένα πολύ ποιοτικό όργανο  ;D. Σε ρώτησα διότι ίσως εκτός των μονών μαγνητών και του χρυσαφί χρώματος να σκεφτείς και την ποιότητα της κιθάρας που κοιτάς. Στο λέω διότι μπορεί να είναι όμορφη αλλά από ποιότητα να μπάζει και είναι πολύ πιθανό να ξενερώσεις. Μήπως να κάνεις υπομονή και να πάρεις κάτι αργότερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταξε , απο την μερια σου εχεις δικιο να μου λες να το ξανασκεφτω καθως η εμφανιση δεν ειναι το σημαντικοτερο κριτηριο στην επιλογη μιας κιθαρας. Απο την αλλη ομως ξερω οτι δεν θα μου ερθει καμια boutique κιθαρα. Ειμαι προσγειωμενος στην γη. Ξερω τι να περιμενω απο αυτην την κατηγορια τιμης λιγο πολυ. Και μονο η ευκολια στο να αλλαζω κουρδισματα οποτε μου καπνισει +το χρωμα που εχω κολλημα + οι εναλλακτικοι μαγνητες που θελω λιγο να αλλαξω παραστασεις (μπουχτισα λιγο τοσα χρονια στους διπλους ) . Σκεψου λιγο ταλαιπωρια με το φλουντ και ποσο χρονο θα μου παιρνει αν θελω να δουλεψω σε ενα διαφορετικου κουρδισματος κομματι.. πονοκεφαλος με πιανει και μονο που το σκεφτομαι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ερώτημα είναι αν με την harley των 130 ευρώ θα μπορείς να παίξεις..

Γιατί αν ξεκουρδίζει κάθε 5 λεπτά θα σου σπάσει τα νεύρα και θα την παρατήσεις.

Εγώ δε θα πήγαινα σε ένα τόσο φτηνό όργανο χωρίς να έχω παίξει ποτέ έστω και για λίγο μαζί του.

 

Στις αγγελίες υπάρχει μια έπιφον χρυσή με p90s κ κάποιες αναβαθμίσεις στα 250 ευρώ.

Μήπως να την κοίταγες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ερώτημα είναι αν με την harley των 130 ευρώ θα μπορείς να παίξεις..

Γιατί αν ξεκουρδίζει κάθε 5 λεπτά θα σου σπάσει τα νεύρα και θα την παρατήσεις.

/quote]

 

Έχω πάρει την εν λόγω benton hbl-450 gold με τους Ρ90.

Να ξεκαθαρίσουμε ένα πράγμα: η Benton ΔΕΝ είναι συγκεκριμένη εταιρία παραγωγής κιθαρών ή ένα εργοστάσιο. Είναι απλά το λογότυπο που φορά ο thomann σε μοντέλα που παράγονται σε διάφορα εργοστάσια(Κορέα/Κίνα) και άλλοτε είναι καλά (Alden,Shine, Cortek, J&D κλπ), άλλοτε μάπα(C.Giant)....

Η συγκεκριμένη benton hbl450 gt είναι σ επίπεδο Epiphone χαλαρά. Κι έχω Epi standard στο σπίτι για να συγκρίνω. Οι νέες lp σειρές hbl450 (ΌΧΙ οι παλιές διετίας και πίσω...) παράγονται απ το εργοστάσιο των Alden(ίδια specs, ίδιο λογότυπο στο head σε μερικές...).

Δεν χρειάστηκε τρίψιμο τάστων, δε χρειάστηκε καμιά αλλαγή πέρα από setup+χορδές μόλις βγήκε απ την κούτα της. Οι μαγνήτες είναι απ το εργοστάσιο που ψωνίζει κι η gfs πρακτικά, το ίδιο και το hardware. Mιλάω έχοντας πάρει κι από gfs, ένα κάρο κλειδιά, μαγνήτες, γέφυρες τόσα χρόνια.

Την πήρε κι ένας φίλος μετά από εμένα. Ήταν και αυτή μια χαρά κιθάρα.Οκ, μπορεί να είμασταν τυχεροί 2 φορές αλλά και πάλι: ο thomann αλλάζει την κιθάρα αν βρεις ελαττώματα.

 

 

BTW: SETUP με 50Ευρώ!!?!?!?!?!?! What the...??? Και μην ακούσω "είναι κι χορδές μέσα"... ΠΟΣΟ ψωνίζει το σετάκι ο "μάστορας"? 

Αυτή την εποχή, κάντο μόνος σου ή δώσε λίγα. Άντε, γιατί κι οι "κλοπές" πρέπει να σταματήσουν κάποια στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταξε , απο την μερια σου εχεις δικιο να μου λες να το ξανασκεφτω καθως η εμφανιση δεν ειναι το σημαντικοτερο κριτηριο στην επιλογη μιας κιθαρας. Απο την αλλη ομως ξερω οτι δεν θα μου ερθει καμια boutique κιθαρα. Ειμαι προσγειωμενος στην γη. Ξερω τι να περιμενω απο αυτην την κατηγορια τιμης λιγο πολυ. Και μονο η ευκολια στο να αλλαζω κουρδισματα οποτε μου καπνισει +το χρωμα που εχω κολλημα + οι εναλλακτικοι μαγνητες που θελω λιγο να αλλαξω παραστασεις (μπουχτισα λιγο τοσα χρονια στους διπλους ) . Σκεψου λιγο ταλαιπωρια με το φλουντ και ποσο χρονο θα μου παιρνει αν θελω να δουλεψω σε ενα διαφορετικου κουρδισματος κομματι.. πονοκεφαλος με πιανει και μονο που το σκεφτομαι....

 

Πολλά κουρδίσματα ακούω και φοβάμαι ότι θα πάρεις κιθάρα που κοστίζει ουσιαστικά όσο ένα καλό σετ κλειδιών. Να σου ξεκαθαρίσω ότι δεν έχω δει ή παίξει με κάποια τέτοια οπότε δεν έχω λόγους να είμαι προκατειλημμένος. Επίσης δεν πιστεύω ότι σόνι και ντε πρέπει τα όργανα να φτιάχνονται στο USA. Σε καταλαβαίνω που θες κάτι καινούργιο και διαφορετικό. Η λαχτάρα και μόνο που θα ανοίξεις το κουτί σαν παιδάκι (φαντάζομαι δεν είσαι  :D). Γενικά είμαι της άποψης ότι σε τέτοιου είδους πράγματα καλό είναι να προβαίνεις σε ποιοτικές αγορές διότι ακόμα και 100 ευρώ πεταμένα σήμερα είναι αρκετά. Δεν σου πρότεινα να πάρεις VOS goldtop αλλά ίσως άμα ψαχτείς να βρεις κάτι καλύτερο.

 

Ό,τι και να αποφασίσεις πάντως σου εύχομαι με 'γεια σου και να το χαρείς.

 

ΥΓ. Άμα τελικά πάρεις τον harley κάν'του ένα review με clipakia να γουστάρουμε  ;D.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας ξανα παιδια. Σας εχω νεα... Εστειλα τη φορμα παραγγελιας στο Θομαν... μετα απο αρκετο meditation. Τι να εκανα... μετα ειδα την στρατ απο την αγγελια. Δεν μετανιωνω ενταξει. Οντως την περιμενω σαν δωρο απο τον αγιο βασιλη την κιθαριτσα. δεν εχεις και αδικο. Και εννοειται οτι θα ανεβασω και καλες φωτογραφιες και με ζουμ σε καιρια σημεια-κλειδια. Ειναι η πρωτη μου κιθαρα που "μοιραζομαι" την αγορα της μαζι σας και ειναι και κατι που θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας. Σοττο χαιρομαι για τα καλα λογια που λες για την ΗΒ. Ελπιζω να εισαι καλα και να χαιρεσαι και λιγακι την yamaha . Ελπιζω να ειναι τιμια ... Θα επανελθω με unboxing (τραγικο δεν πιστευα οτι θα εκανα ποτε τετοιο πραγμα  :P ) σε στυλ γιουτουμπ να τσαλακωνω κουτεσ και ζελατινες  ;D Σας ευχαριστω ολους για το ενδιαφερον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος! Με το καλό να φτάσει και να ακούσουμε εντυπώσεις!

Αφού πάντως έχεις και την Kelly, δεν είναι ότι ρισκάρεις με ένα 2ο value όργανο. Είτε τη gfs είτε τη squier να έπαιρνες θα ήθελε σετάπ, αρκετή ενασχόληση και αναβαθμισούλες φυσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου