Προς το περιεχόμενο

παραγγελια καμπινας απο DV247 και θέμα με το χρωμα στο tolex


rockathens

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά να μιλάγαμε για κάτι που κάνει 100-200 ευρώ θα ήταν διαφορετικά τα πράγματα.

 

Αλλά για 500+ όταν τα σκάω θέλω το real deal και όχι ημίμετρα. Να πω και την αμαρτία μου το συγκεκριμένο stack είναι και λίγο σαν έπιπλο. Πέρα από ότι τον λιώνω τον rockerverb γιατί είναι απίστευτος ενισχυτής με έφτιαχνε και οπτικά να το βλέπω στο σαλόνι μου γι αυτό και πήγα να κάνω την τράμπα με τις καμπίνες...

 

Αν είναι να το πάρω και να το βλέπω και να ξενερώνω καλύτερα να το αφήσω.

 

Αν μου έκαναν καμιά προσφορά του στυλ half the price η κάπου εκεί κοντά ναι θα έλεγα είναι ευκαιρία. Αλλά για 100 λίρες να τους κάνω τη χάρη να ξεφορτωθούν κάτι που δεν μπορούν να σπρώξουν όχι δεν θα πάρω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να μιλάγαμε για κάτι που κάνει 100-200 ευρώ θα ήταν διαφορετικά τα πράγματα.

 

Αλλά για 500+ όταν τα σκάω θέλω το real deal και όχι ημίμετρα. Να πω και την αμαρτία μου το συγκεκριμένο stack είναι και λίγο σαν έπιπλο. Πέρα από ότι τον λιώνω τον rockerverb γιατί είναι απίστευτος ενισχυτής με έφτιαχνε και οπτικά να το βλέπω στο σαλόνι μου γι αυτό και πήγα να κάνω την τράμπα με τις καμπίνες...

 

Αν είναι να το πάρω και να το βλέπω και να ξενερώνω καλύτερα να το αφήσω.

 

Αν μου έκαναν καμιά προσφορά του στυλ half the price η κάπου εκεί κοντά ναι θα έλεγα είναι ευκαιρία. Αλλά για 100 λίρες να τους κάνω τη χάρη να ξεφορτωθούν κάτι που δεν μπορούν να σπρώξουν όχι δεν θα πάρω..

καλα για να ειμαι ειλικρινεις,δε νομιζω οτι θα δυσκολευτουν...με τον ενα ή τον αλλο τροπο θα φυγει...παντως μπορεις να τους κανεις τη προσφορα σου για το χαφ πραις,δεν εχεις να χασεις τπτ!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να είναι αρκετά σπάνιο πάντως το μοντέλο.Δεν υπάρχει πουθενά αλλου.

Εγώ θα έλεγα να το ξανασκεφτόσουν.Δεν νομίζω να την ξαναβρείς.

 

Τους ρώτησες για ποιό λόγο ξέβαψε;

 

Φίλε το συγκεκριμένο μοντέλο το παρακολουθώ από τότε που βγήκε. Θεωρείται limited edition το χρώμα αυτό και το DV που για το συγκεκριμένο είχε πάντα την καλύτερη τιμή το έδινε στην αρχή σαν bundle (τον rockerverb 50 + την pcc 212) στα 2.800 όταν άλλοι το έδιναν από 3500 - 4500 ( που εντάξει μη γελιόμαστε το χρώμα στο tolex αλλάζει ) . Κάποια στιγμή λοιπόν έτσι για την ιστορία το dv τα πούλαγε και ξεχωριστά τον ενισχυτή και την καμπίνα που μαζί δεν έκαναν 2.800  :o όσο το bundle. Μάλιστα τον rockerverb τον πήρα γύρω στα 1250 ευρώ όταν στα άλλα χρώματα έκανε 1500 ( πρώτη φορά είδα κάτι limited φθηνότερο από το κανονικό  ::) ) Και για να σας κουφάνω μέχρι σήμερα το πρωί το είχε το bundle κοντά στα 1500 € και όταν του έστειλα mail να μου δώσει μία καμπίνα από τα bundle που έχει η απάντησή του ήταν "I am afraid the bundle you mentioned is out of stock, it will go offline shortly." και το έβγαλαν αμέσως μετά και από το site.  ??? Τυχαίο ?? δεν ξέρω τα συμπεράσματα δικά σας.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα για να ειμαι ειλικρινεις,δε νομιζω οτι θα δυσκολευτουν...με τον ενα ή τον αλλο τροπο θα φυγει...παντως μπορεις να τους κανεις τη προσφορα σου για το χαφ πραις,δεν εχεις να χασεις τπτ!

 

Φίλε μου ναι σίγουρα DV είναι αυτό και σε μεγάλο αγοραστικό κοινό απευθύνεται. Κάποια στιγμή θα φύγει με τον ίδιο τρόπο που το έκαναν σε μένα κάποιος θα τσιμπήσει απλά δεν θα μαι εγώ αυτός. Πάντως αυτό που τους έγραψα είναι ότι θα μπορούσαν να το εμφανίζουν σαν B stock από την αρχή στο site τους και να αναφέρουν το πρόβλημα. Σίγουρα θα με είχαν γλιτώσει από πολύ κόπο και θα χα και την παλιά μου καμπίνα.

Αν μου απαντήσουν σε αυτό και έχει ενδιαφέρον θα το παραθέσω εδω χάριν της κουβέντας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά πάντως είναι καλό κατάστημα το Dv247.

 

Δεν ξέρω βέβαια αν εξακολουθούν να είναι ανταγωνιστικοί γιατί βλέπω μεγάλες ελείψεις τελευταία.

Για παράδειγμα δεν έχει κιθάρες fender..(είτε δε μπορώ να τις βρω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άργησα να δω το thread και μάλλον δεν σε πρόλαβα... πρακτικά μπορείς και μόνος σου να βάψεις την γύρω γύρω δερματίνη με ένα καλό ακρυλικό σε spray αφαιρώντας τις προστατευτικές γωνίες και μονώνοντας με ταινία γύρω γύρω. Είναι αρκετά εύκολο, και μάλιστα αν μπεις στη διαδικασία να τον λύσεις εντελώς, γίνεται παιχνιδάκι το βάψιμο.

Το μεγάλο ερώτημα όμως, είναι τι υλικό είναι η δερματίνη (δερματίνη, γνήσιο δέρμα κλπ) ώστε να βρεις τον κατάλληλο τύπο χρώματος. Ένα καλό ακρυλικό με ένα αστάρι για βάση θα σε κάλυπτε στο 99% των περιπτώσεων.

Να φανταστείς, εγώ είχα βάψει τη σήτα του ενισχυτή μου με απλό spray εμπορίου και δυο χρόνια τώρα δεν έχει πάθει τίποτα.

Ο συκεκριμένος που έβαλες στην φωτογραφία την έχει "πατήσει" από έκθεση στον ήλιο. Το κόκκινο είναι το πιο ευαίσθητο χρώμα στην UV ακτινοβολία και ξεβάφει πρώτο (σε αντίθεση με το μπλε πχ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

elrich σ ευχαριστω για την απαντηση. Ναι δε με πρόλαβες ζήτησα την επιστροφή χρημάτων αλλά χρήσιμες οι πληροφορίες που δίνεις.

 

Πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα το πουλάνε και πάλι (αν διαβάσεις και την εμπειρία μου θα καταλάβεις) επομένως είπα να περιμένω λιγάκι με τα λεφτά στο χέρι. .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη φιλε μου αλλα ΣΕ πιασανε κοροιδο μου φαινεται .Ζητα τα λεφτα σου πισω .Αν βαφτει το tolex θα φαινεται σιγουρα ειναι μεγαλη η επιφανεια του και ο ανθρωπος που θα το βαψει πρεπει να εχει πολυ μεγαλη εμπειρια ωστε να μην ''τρεξει'' το χρωμα ..

Αν ειναι Εγγλεζοι χαιρετα μας τον πλατανο .Μανια που εχετε να στελνετε τα λεφτα σας εξω χωρις καμμια εγγυηση !!Αντε τωρα βγαλε ακρη !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη φιλε μου αλλα ΣΕ πιασανε κοροιδο μου φαινεται .Ζητα τα λεφτα σου πισω .Αν βαφτει το tolex θα φαινεται σιγουρα ειναι μεγαλη η επιφανεια του και ο ανθρωπος που θα το βαψει πρεπει να εχει πολυ μεγαλη εμπειρια ωστε να μην ''τρεξει'' το χρωμα ..

Αν ειναι Εγγλεζοι χαιρετα μας τον πλατανο .Μανια που εχετε να στελνετε τα λεφτα σας εξω χωρις καμμια εγγυηση !!Αντε τωρα βγαλε ακρη !!

μιλαμε για ενα απο τα πιο εγκυρα μαγαζια....δεν θα εχει προβλημα με τα χρηματα,θα του τα στειλουν πισω αμεσα!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη φιλε μου αλλα ΣΕ πιασανε κοροιδο μου φαινεται .Ζητα τα λεφτα σου πισω .

 

Φίλε μην προτρέχεις δεν πιάσανε κανέναν κορόιδο. Ήδη έχω ζητήσει τα λεφτά μου πίσω όπως έγραψα πιο πάνω και σε απαντητικό mail σήμερα μου είπαν ότι το έχουν κάνει και σε 3-10 εργάσιμες θα φανούν τα χρήματα στο λογαριασμό μου. Στο λογιστικό υπόλοιπο ήδη φαίνονται τα χρήματα στο διαθέσιμο δεν φαίνονται ακόμα.

 

Αν ειναι Εγγλεζοι χαιρετα μας τον πλατανο .Μανια που εχετε να στελνετε τα λεφτα σας εξω χωρις καμμια εγγυηση !!Αντε τωρα βγαλε ακρη !!

 

Μια χαρά άκρη έβγαλα και σε πληροφορώ μια χαρά μαγαζί είναι το DV και με πολύ ανταγωνιστικές τιμές, έχω παραγγείλει διάφορα από εκεί κατά καιρούς και έχω μείνει πάντοτε ευχαριστημένος.

 

Όταν τους έγραψα ότι θα έπρεπε να το αναφέρουν στο site και ίσως να το πουλάνε ως Β stock με κάποια έκπτωση η απάντηση ήταν "I understand your point unfortunately when we check the item before dispatch we discovered the issue"

 

ΟΚ άντε δεν έχω λόγο να μην τους πιστέψω αλλά τώρα που το γνωρίζουν γιατί το ανέβασαν ξανά στο site με την αρχική τιμή ?

http://www.dv247.com/guitars/orange-ppc212-union-jack-guitar-amp-speaker-cabinet--86061

 

Για να λένε και στον επόμενο τα ίδια μέχρι να πει κάποιος δε βαριέσαι και για 40 λίρες λιγότερο να την πάρει. Για αυτό είχα απαντήσει και στον φίλο noe13 κάτι παρόμοιο και ίσως δικαιώνομαι στα λεγόμενά μου.

 

Αυτό ίσως τελικά ενοχλεί, η εταιρική τους πολιτική στην αντιμετώπιση ενός τέτοιου θέματος. Σίγουρα θα έχει γίνει και με άλλους πελάτες αυτό και κατά πως φαίνεται θα γίνει και με τους επόμενους μέχρι να φύγει η καμπίνα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου