Προς το περιεχόμενο

νέος ενισχυτής-high budget


Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις,να ξεκαθαρίσω σε αυτούς που μου προτείνουν axe fx+τελικό+καμπίνα---->το έκανα,έπαιξα,έπαιξα και live δεν μου άρεσε,το παράτησα η λύση που ψάχνω είναι ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ λαμπάτος ενισχυτής πολύ καλής ποιότητας!! δέχομαι φυσικά την άποψη ότι δεν θα μπορεί να είναι ευέλικτος και πέπουλο αλλά δεν πιστεύω ότι είναι ανάγκη να είναι και 50κιλά (ένας egnater που είδα τόσο πήγαινε)!!!

 

για mark V δεν θα πάω πρώτον γιατί ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΩ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ οπότε κάθε άλλη κουβέντα περιτεύει αν και συμφωνώ σε γενικές γραμμές με τον άρη

 

η λύση κεφαλή καμπίνα μου δημιουργεί και ένα ακόμα βασικό πρόβλημα,το πρόβλημα χώρου!!δεν έχω που να βάλω καμπίνα και κεφάλι και όχι δεν μπορώ να κάνω χώρο!!επίσης για όσους πουν ότι οι καμπίνες 2χ12 δεν έχουν διαφορά μεγέθους από έναν combo 2χ12 πρώτον έχουν διαφορά μεγέθους και δεύτερον σχεδόν με όλες τις καμπίνες 2χ12 που έχω παίξει δεν μ αρέσει ο ήχος τους προτιμώ πολύ περισσότερο τις 2χ12 και μακράν καλύτερες όλων στ αυτιά μου είναι οι 4χ10.....επίσης έχω ήδη ένα κεφάλι που το παίζω με μια 2χ12 και τα αφήνω στο στούντιο γιατί σπίτι...ΔΕΝ ΧΩΡΑΝΕ!!!  :P

 

if_it_is ένας φίλους που είχε τον 5:25 στην ίδια λογική είχε μείνει πάρα πολύ ευχαριστημένος,στο συγκεκριμένο μοντέλο τίθεται πάλι το πρόβλημα:τον έχει κανείς να τον ακούσω γιατί τα κιθαρομάγαζα δεν τον έχουν!!

 

αναφορικά με το τι θεωρώ καλό ήχο,καλό ήχο θεωρώ στα καθαρά τον γλυκό ήχο ενός super reverb στα βρώμικα το κομπρεσαριστό γκάζι που βγάζει ένα v-twin αλλά δεν μπορώ να τα έχω όλα σ έναν ενισχυτή...σκοπός είναι να είναι όσο το δυνατόν πιο ευέλικτος!

 

 

E,άρα μην ταλαιπωρήσαι ιδιαίτερα, χτύπα αυτόν http://www.fender.com/amps/guitar_amplifiers/65-princeton-reverb/  ή http://www.fender.com/amps/guitar_amplifiers/65-princeton-reverb/ ή τον  Rivera που σου είπα πριν , πέτα επάνω και ένα  v twin ή ανάλογο ΠΟΙΟΤΙΚΟ distortion και τέλος. Εμένα πάντως μου αρέσει και αυτός http://www.fender.com/amps/guitar_amplifiers/hot-rod-deluxe-iii/

Καλή τύχη , ενημερωσέ μας όταν πάρεις και βάλε και βιντεάκια :-)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 75
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Πάρε τον Brunetti τον δίνουν εδω μέσα τσάμπα λέμε....

 

Η΄ αυτόν.

 

 

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεταχειρισμένο Bogner -Shiva....!

ψαξτον...ενισχυτάρα με τόνους ήχου!

 

Toν έχεις παίξει ? Έχεις δικό σου ίδιο?

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι καλά διότι ορισμένοι προτείνουν.... ότι ακούνε στο Youtube.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου