Προς το περιεχόμενο

νέος ενισχυτής-high budget


Προτεινόμενες αναρτήσεις

if_it_is ένας φίλους που είχε τον 5:25 στην ίδια λογική είχε μείνει πάρα πολύ ευχαριστημένος,στο συγκεκριμένο μοντέλο τίθεται πάλι το πρόβλημα:τον έχει κανείς να τον ακούσω γιατί τα κιθαρομάγαζα δεν τον έχουν!!

 

αναφορικά με το τι θεωρώ καλό ήχο,καλό ήχο θεωρώ στα καθαρά τον γλυκό ήχο ενός super reverb στα βρώμικα το κομπρεσαριστό γκάζι που βγάζει ένα v-twin αλλά δεν μπορώ να τα έχω όλα σ έναν ενισχυτή...σκοπός είναι να είναι όσο το δυνατόν πιο ευέλικτος!

 

 

Μέχρι πριν πάρω τον 5.50 plus έπαιζα με v-twin και έψαχνα ακριβώς αυτό που λες σ εναν ενισχυτή. Τα βρώμικα του 5.50 είναι εντελώς στην ίδια λογική με το v twin και τα καθαρά του είναι βγαλμένα απ την παράδοση των fender ενισχυτών αν και πολλοί θα διαφωνήσουν.

 

Μπορείς αν θες να έρθεις να τον ακουσεις σπίτι μου. Εγώ είχα ακούσει τον προηγούμενο 5.50 και όταν βγήκε ο plus τον πήρα ψιλοτυφλά απο εξωτερικο (αν και στην ουσία είναι ο ίδιος ενισχυτής με ενα graphic EQ και λίγο βελτιωμένα καθαρά.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 75
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δυστυχως φιλε kostis_poulis,

εαν θελεις "ηχο" πρεπει να κουβαλας..

Εαν δεν θελεις να κουβαλας παρε ενα floor preamp και κουμπωνε σε οτι ναι ενισχυτη που

υπαρχει στα μαγαζια που θα παιζεις.

Αυτη ειναι η πικρη αληθεια.

Ενισχυτης που τα κανει ολα δεν υπαρχει.

Παρε εναν που κανει ενα πραγμα καλα.. ειτε καθαρο ειτε drive .

Οχι πολλα καναλια και πολλα κουμπακια.

Και δεν μας ειπες την πηγη..η οποια παιζει σημαντικο ρολο στο ακουσμα του ενισχυτη.

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε στο Pure Tone για custom ενισχυτές λυχνίας στο

 

http://www.facebook.com/pages/Pure-Tone/280026832017930

 

χειροποίητοι με πληθώρα επιλογών.

οκ,τελικα καθολου διαφημιση!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη αλλά αν ανέφερα Mesa  Boogie, Marshall κλπ δεν θα ήταν διαφήμιση; Εγώ πρότεινα μία λύση, είναι στο χέρι του ενδιαφερόμενου να εξετάσει αν τον ενδιαφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη αλλά αν ανέφερα Mesa  Boogie, Marshall κλπ δεν θα ήταν διαφήμιση; Εγώ πρότεινα μία λύση, είναι στο χέρι του ενδιαφερόμενου να εξετάσει αν τον ενδιαφέρει.

 

Εγώ, όταν πρoτείνω mesa boogie, marshall κτλ δεν έχω προσωπικο όφελος.

 

Εσύ, όταν προτείνεις Pure Tone, έχεις προσωπικό όφελος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ budget οποτε δεν θα εχεις προβλημα.

 

Κοιτα σε κλασσικες εταιρειες που φτιαχνουν high end ΜΟΝΤΕΡΝΟΥΣ ενισχυτες,προσωπικα πρωτους πρωτους θα κοιταζα καποιον RIVERA ή MESA BOOGIE.

 

Πηγαινε και ακουσε αυτον

 

http://www.zozef.gr/eshop/rivera-quianna-50w.html

 

ειναι ΤΡΟΜΕΡΟΣ ενισχυτης (και με χαρα μου βλεπω οτι βγαινει και σε ενα managable 1x12 format γιατι ο 2Χ12 που ειχα ηταν ασηκωτος)

 

Εξαιρετικες επιλογες ειναι και οι Mesa Lonestar & Transatlantic.

 

Επισης στις αγγελιες παιζουν  και δυο VHT Pitbull καθως και ενας  Βudda Superdrive 30 & ενας Mesa Boogie Lonestar classic 1x12 σε πολυ καλη τιμη .

 

+1000 για RIVERA. ΑΥτός http://www.amazon.com/Rivera-Clubster-Royal-112-Combo/dp/B007I8VM7C μάλιστα κουβαλιέται κιόλας. Οι άλλοι ΟΧΙ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ, όταν πρoτείνω mesa boogie, marshall κτλ δεν έχω προσωπικο όφελος.

 

Εσύ, όταν προτείνεις Pure Tone, έχεις προσωπικό όφελος;

οπως πιστευω οτι δεν εχεις 4 μηνυματα ολα σε θεματα ενισχυτων,πεθαμενα ή μη,ποσταροντας παντα το ιδιο λινκ!!!!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη αλλά νομίζω δέχομαι επίθεση χωρίς λόγο. Νοε ή όπως σε λένε αν αναφέρω ένα μοντέλο ενισχυτή με καλά σχόλια αποτελεί διαφήμιση για αυτό και αν αναφερθώ με αρνητικά αποτελεί δυσφήμιση. Από εχθές που μπήκα στο φορουμ εχω κάνει τρία σχόλια, τα δύο για ενισχυτές και το άλλο που προτείνω λυχνίες. Η εταιρεία JJ δε μου ανήκει όπως φαντάζομαι δεν ανήκει σε άλλους η Marshall κλπ. Αυτό δε μας εμποδίζει να μιλήσουμε με καλά λόγια. Εγώ δεν είπα οτι οι Pure Tone είναι οι καλλίτεροι ενισχυτές ούτε έκανα κανένα σχόλιο. Πρότεινα μονάχα. Αυτό οφείλεις να μου το αναγνωρίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εταιρεία JJ δε μου ανήκει όπως φαντάζομαι δεν ανήκει σε άλλους η Marshall κλπ.

 

 

Το θέμα είναι με τους Pure Tone τι σχέση έχεις, θες να μας πεις, μιας και  δυσκολευόμαστε πολύ να το φανταστούμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου