Προς το περιεχόμενο

νέος ενισχυτής-high budget


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγγνώμη αλλά νομίζω δέχομαι επίθεση χωρίς λόγο. Νοε ή όπως σε λένε αν αναφέρω ένα μοντέλο ενισχυτή με καλά σχόλια αποτελεί διαφήμιση για αυτό και αν αναφερθώ με αρνητικά αποτελεί δυσφήμιση. Από εχθές που μπήκα στο φορουμ εχω κάνει τρία σχόλια, τα δύο για ενισχυτές και το άλλο που προτείνω λυχνίες. Η εταιρεία JJ δε μου ανήκει όπως φαντάζομαι δεν ανήκει σε άλλους η Marshall κλπ. Αυτό δε μας εμποδίζει να μιλήσουμε με καλά λόγια. Εγώ δεν είπα οτι οι Pure Tone είναι οι καλλίτεροι ενισχυτές ούτε έκανα κανένα σχόλιο. Πρότεινα μονάχα. Αυτό οφείλεις να μου το αναγνωρίσεις.

 

Καταρχήν, δε δέχεσαι επίθεση.

Το "θέμα" ξεκίνησε, όταν απάντησες με πανομοιότυπο τρόπο σε 2 θέματα, με το ένα, μάλιστα, να είναι του 2004! :o

 

Δεν αμφιβάλλω για την ποιότητα κατασκευής και ήχου των Pure Tone*, αλλά για τον τρόπο που επιλέγεις να τα προωθήσεις.

Θα μπορούσες, κάλλιστα, να ξεκινήσεις ένα θέμα σε σχετικό section του forum (πχ "Αγορά"), όπου θα μας παρουσίαζες τα προϊόντα και θα έλεγες "ορίστε, αυτά είναι και αυτός είμαι", όπως έχουν κάνει και άλλοι, πριν από σένα.

Αντ'αυτού, προτίμησες την οδό της γκρίζας διαφήμισης και δυσανασχετείς, από πάνω, που σου την είπαν 1-2 μέλη.  ::)

 

*αλήθεια, πως ορίζεται ο παχιός βίντατζ ήχος;  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 75
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Νομίζω οτι εσφαλμένα μπήκα στο φόρουμ. Ένας φίλος μου πρότεινε για να δώσω καμία συμβουλή και για αυτό μπήκα. Τελικά νοιώθω οτι δικάζομαι αντί να το διασκεδάζω. Οι Pure Tone είναι οι ενισχυτές που φτιάχνω αλλά δεν ανέφερα κανένα σχόλιο για αυτούς. Δεν θεωρώ οτι κάνω κάτι κακό. Επειδή και εγώ κιθαρίστας είμαι και έφτασα να τους φτιάχνω αρχικά για εμένα γιατί είτε δεν έβρισκα ακριβώς αυτό που ζητούσα στα ήδη υφιστάμενα μοντέλα ή λυπόμουν να κουβαλάω του vintage ενισχυτές μου, καταλαβαίνω την σύγχυση που μπορεί να περνάει κάποιος όταν προσπαθεί να διαλέξει ενισχυτή. Δεν προσπάθησα ούτε να σπρώξω κάποιο μοντέλο ούτε να κάνω παζάρια. Κρίμα πάντως γιατί νόμιζα οτι ήταν διαφορετικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω οτι εσφαλμένα μπήκα στο φόρουμ. Ένας φίλος μου πρότεινε για να δώσω καμία συμβουλή και για αυτό μπήκα. Τελικά νοιώθω οτι δικάζομαι αντί να το διασκεδάζω. Οι Pure Tone είναι οι ενισχυτές που φτιάχνω αλλά δεν ανέφερα κανένα σχόλιο για αυτούς. Δεν θεωρώ οτι κάνω κάτι κακό. Επειδή και εγώ κιθαρίστας είμαι και έφτασα να τους φτιάχνω αρχικά για εμένα γιατί είτε δεν έβρισκα ακριβώς αυτό που ζητούσα στα ήδη υφιστάμενα μοντέλα ή λυπόμουν να κουβαλάω του vintage ενισχυτές μου, καταλαβαίνω την σύγχυση που μπορεί να περνάει κάποιος όταν προσπαθεί να διαλέξει ενισχυτή. Δεν προσπάθησα ούτε να σπρώξω κάποιο μοντέλο ούτε να κάνω παζάρια. Κρίμα πάντως γιατί νόμιζα οτι ήταν διαφορετικά.

δηλ οταν ποσταρεις σε 2 θεματα το λινκ των ενισχυτων σου,τί προσπαθησες να τους δωρισεις?Πρεπει να καταλαβεις οτι δεν μας πειραξε το λινκ των ενισχυτων σου αλλα ο τροπος...οπως λεει κ ο μασταφανκ δε θα πειραζε κανεναν,αν ανοιγες ενα θεμα με τους ενισχυτες σου....και αντιθετα ολοι θα εκτιμουσαμε τις κατασκευες σου,να εισαι σιγουρος!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Pure Tone είναι οι ενισχυτές που φτιάχνω αλλά δεν ανέφερα κανένα σχόλιο για αυτούς.

 

Ναι ε;

 

Όπως ανάφερα και αλλού

 

Δοκίμασε στο Pure Tone για custom ενισχυτές λυχνίας στο

 

http://www.facebook.com/pages/Pure-Tone/280026832017930

 

χειροποίητοι με πληθώρα επιλογών.

 

Παχύς vintage ήχος ή boutique και drive που δεν το ξεχνάς εύκολα.

 

Ελπίζω να είσαι ΠΟΛΥ καλύτερος στην κατασκευή τους από  ό,τι στην προώθησή τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυσανασχετώ και το θεωρώ φυσιολογικό γιατί ήσασταν απότομοι. Και ποιά είναι η γκρίζα διαφήμιση τελικά; Συνεχίζω να λέω οτι δεν έκανα σχόλιο για τους Pure Tone. Ενώ θα μπορούσα να κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυσανασχετώ και το θεωρώ φυσιολογικό γιατί ήσασταν απότομοι. Και ποιά είναι η γκρίζα διαφήμιση τελικά;

 

Το ότι απάντησες σε θέμα του 2004, δε σου λέει τίποτα;

Αν δε γινόταν κάποιο σχόλιο απέναντί σου, αυτό το οποίο θα συνέβαινε θα ήταν να πάρεις αμπάριζα ό,τι θέμα έχει να κάνει με ενισχυτή και να ποστάρεις το ίδιο μήνυμα.

 

 

 

Ενώ θα μπορούσες, ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ, να προσθέσεις,  στο 2 σειρών μήνυμά σου, ότι είσαι εσύ ο κατασκευαστής και "ορίστε και ένα λινκ από τη δουλεία μου.Έχε το υπόψιν σου"

ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ποσταρω εγω ενα σχολιο στη σελιδα σου στο f.b τυπου:

 

'Και για να μεταφερετε τον ενισχυτη απο το μαγαζι στο σπιτι σας,μεταφορες ο noe13,μπειτε εδω να δειτε',θα σε πειραζε ή οχι?

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ποσταρω εγω ενα σχολιο στη σελιδα σου στο f.b τυπου:

 

'Και για να μεταφερετε τον ενισχυτη απο το μαγαζι στο σπιτι σας,μεταφορες ο noe13,μπειτε εδω να δειτε',θα σε πειραζε ή οχι?

 

Δεν είναι θέμα αν πειράζει ή όχι*

(εμένα, προσωπικά, ούτε που με νοιάζει.Απλά, σχολίασα την απάντηση σε θέμα που κρατάει από την Ολυμπιάδα).

Είναι θέμα ιντερνετικού πολιτισμού και διαδικτυακού savoir vivre.Όταν πρωτοσυστήνεις τον εαυτό σου σε μια ομάδα ατόμων, οφείλεις να το κάνεις με ειλικρίνεια.

 

 

 

*είναι γνωστό ότι μόνο η φασολάδα πειράζει. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου