Προς το περιεχόμενο

νέος ενισχυτής-high budget


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασική αρχή σε όλα τα φόρα που έχουν να κάνουν με κάποιο είδος εξοπλισμού:

 

ΟΣΟ μεγάλο κι αν είναι το αρχικό budget, ΠΑΝΤΑ, ΜΑ ΠΑΝΤΑ, θα βρεθεί κάποιος να προτείνει κάτι που κοστίζει ΑΚΟΜΗ περισσότερο.

Παντως αν βρεθει μεταχειρισμενος,ειμαι εντος budjet..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 75
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγω με το τοσο χρημα θα πηγαινα καρφι για telegun(Μητσος- Θεσσαλονικη)για να μου το κανει οπως ακριβως θελω.

Κοιτα και εδω:Tube Amp Doctor

και φτιαξτω οπως το θες..

marshall και fender κιτ με πολυ καλα υλικα.

Και φυσικα στα μισα λεφτα.

 

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προσωπικα δεν εχω βρει ενισχυτη που να τα κανει ΟΛΑ μα ΟΛΑ τελεια...

Ακομα και ο mark V τα κανει ολα αλλα οχι τελεια...

Το ιδιο και ο fryette SIG:x

 

με το budget σου μπορεις να παρεις 3 ενισχυτες...

1:Καθαρα(ΜΟΝΟ) ενα φεντερ ξερω γω... 1000Ε

2:ΜΙD GAIN(MONO) ενα GERMINO στις αγγελιες(αν επαιζα classic rock θα διασκεδαζα) 1000Ε

3:HIGH GAIN(MONO) εναν 6505 1000Ε

Τιμες στο περιπου

 

1 ενισχυτης που να τα κανει ΟΟΟΛΛΛΛΑΑΑΑ αυτα ΤΕΛΕΙΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να θέλω να ξεκινήσει "διαμάχη" μεταξύ λαμπάτων ενισχυτών και modelling τεχνολογίας, μέσα στις προτεινόμενες λύσεις δε θα μπορούσε, κάλλιστα, να είναι πχ το Axe FX II ή το Kemper, με κάποιον τελικό ενισχυτή και καμπίνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να θέλω να ξεκινήσει "διαμάχη" μεταξύ λαμπάτων ενισχυτών και modelling τεχνολογίας, μέσα στις προτεινόμενες λύσεις δε θα μπορούσε, κάλλιστα, να είναι πχ το Axe FX II ή το Kemper, με κάποιον τελικό ενισχυτή και καμπίνα;

Καλη λυση,

αλλα το κακο ειναι οτι ο τελικος και οι καμπινες ακυρωνουνε την προσομοίωση

καμπινων του fx.Την πατησε φιλος.

Καρφι κονσολα και ειναι ετοιμος.

Αν και ειμαι κατα των modelling για live.

Στο σπιτι οτι καλυτερο.

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε έναν TwoRock και έλα να γίνουμε φίλοι  ;D

 

++++++++++++10000000000000000

 

ΕΝΑΝ TWO ROCK ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΝ ΝΑ ΤΟΝ ΑΚΟΥΣΕΙΣ !!!

Είναι η αρχη και το τέλος... παρτε το απόφαση !!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!!

 

soto δεν θέλω χειροποίητο ενισχυτή για τους λόγους που ανέφερα πριν

 

τους mesa τους σκέφτομαι αν σκάσει κανένας mark V στις αγγελίες θα κινηθώ για εκεί

 

Αχe FX είχα κι ενώ ήταν καταπληκτικό για ηχογράφιση με καλά monitors στο λαιβ έχανε παααρα πολύ

 

τώρα τον two rock..... έχει κανείς στο forum να κάνουμε μια κρούση μήπως και μπορέσουμε να τον ακούσουμε???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά μετά από βόλτα στα κιθαρομάγαζα βρήκα σ αυτήν την κατηγορία τιμής(και λίγο πιο φτηνά) τα εξής και θέλω να μου πείτε τις εντυπώσεις σας γιατί με την μικρή δοκιμή που έκανα δεν έβγαλα ασφαλή συμπεράσματα:

 

1)marshall jvm 2x12 combo---->πολλά λεφτά για marshall με τα ίδια πάιρνω και plexi και καθόλου portability

2)mesa boogie stileto ace 2x12 combo----> εξαιρετικός ήχος αλλά βαρύς κι ασήκωτος

3)vht pitbul 1x12 combo----->ωραία καθαρά,καλό μέγεθος αλλά το drive του (στ αυτιά μου) δεν με ικανοποίησε

4)fryette 1x12 combo-----.τα ίδια με τον από πάνω στα περισσότερα λεφτά

5)diezel einsteihn 1x12 combo(δεν τον είδα ακόμα αλλά σκοπεύω και τον σκέφτομαι σοβαρά)

6)line 6 dt 50 1x12 combo----->απρόσμενα καλός ήχος αλλά για line 6 1,5 χιλιάρικο είναι υπερβολή

7)laney ironheart 2x12 combo----->καλά καθαρά αλλά πολύ aggresive γκάζια που δεν καθάριζαν και με το eq

 

ηχητικά μέχρι στιγμής με έχει ικανοποιήσει περισσότερο ο mesa-αλλά ήταν ασήκωτος- ενώ από μέγεθος ο vht του οποίο όμως το drive δεν μου πολυαρέσει!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια μικρη ενσταση για το AxeFx...με τελικο (τυπου PA γραμμικο) κ καμπινα με eminence delta pro ας πουμε που ειναι σχετικα flat ειναι σουπερ σεταπ για live. K βεβαια η καμπινα και ο τελικος δεν ακυρωνουν το modeling σε καμμια περιπτωση.

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου