Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση λαμπάτου πολυεργαλείου σαν Laney IRT-Studio


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν δεν κανω λαθος αυτος ο ενισχυτης οκ θα σε βγαλει μεταλ αλλα μη φανταστεις ντεθ καταστασεις που αντιθετα σου προσφερουν αυτοι που προτειναμε πιο πανω. το ντιστορσιον του tubemeister ειναι περισσοτερο vai, satriani, santana μεριες δηλαδη κατι σας heavy overdrive, crunch κατα καποιο τροπο η αντε να σε βγαλει μεχρι metallica.

http://reckoninghour.com/

 

rEaL mUsIc

rEaL nEwS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχα! Οκ. Δεν είμαι του πολλυυυυ distortion. Ακούω και παίζω metal και hard/classic rock. Αλλα η χροιά που θέλω είναι η κάπως αγριεμένη του Marshall. Τώρα για παράδειγμα αν εχεις ακούσει/προσέξει τον ήχο που εiχε ο Waldemar Sorychta στους Grip inc κάπως. Παίζω με εξάχορδη σε Ρε κούρδισμα. Οπότε ούτος η αλλος είμαι πιο χαμηλά. Δεν θέλω το λάσπωμα στον ήχο. Να το ακούω ναι..!! Σε κάποιο αλλο δισκάκι πχ. Αλλα οχι για το παίξιμο μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι του πολλυυυυ distortion

 

 

εεε τοτε αλλαζει το πραγμα....η σειρα tubemeister ισως να ειναι αυτο που γυρευεις....

αν μπορεις ακουσε τους και τους δυο. παντως ο tubemeister φαινεται να εχει πολυ καλυτερα καθαρα απο τον randall. ο h&k ειναι πιο ροκ ενισχυτης (που κανει και μπλουζ και τζαζζ) ενω αντιθετα ο ρανδαλ ειναι μεταλλοενισχυτης, οποτε αν χρειαζεσαι καλο ροκ ηχο ισως να βρισκεσαι σε μονοδρομο. μη ξεχνας ομως οτι υπαρχουν και τα πεταλακια  :).

http://reckoninghour.com/

 

rEaL mUsIc

rEaL nEwS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου ναι. Ούτος η αλλος, εδώ και κάτι μήνες μιας και πούλησα τον Engl, σπίτι είμαι με κάρτα Line 6 το ux2 ούτε καν ενισχυτή. Και στην πρόβα παίζω σε ενα solid state randal με 2 πετάλια. Το Electro Harmonix Metal Muff και το Vox Bulldog Distortion. Οπότε και για αυτο ψάχνω κάτι να το δουλέυω σε ολες τις καταστάσεις. Και ναι γαμεί ο Hughes & Kettner TubeMeister 38...αλλα...πολλά τα ευρά.

Ευχαριστώ πάνως για τον χρόνο σας γενικά και τις προτάσεις. Άν και οταν τα καταφέρω και βρώ κάτι, θα παιξει κριτική!!! Όχι τίποτε αλλο αλλα σε περίπτωση που κάνένας ψάχνει κάτι παρόμοιο. Να υπάρχει μια γνώμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου