Προς το περιεχόμενο

Boss GT-10 Help!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά αγόρασα την εν λόγω πεταλιέρα και τα έχω βρει σκούρα...δουλεύω κυρίως pre-set, καθαρά βγαίνουν πολύ καλά. Στα βρώμικα όμως έχουμε ένα θεματάκι....ειδικά όταν πάω να "φτιάξω" ένα από την αρχή. Οπότε καμιά συμβουλή γενικά? Το manual λέει πολλά, αλλά είναι χαοτικό..κανα "τρικ" υπάρχει?

 

*Την πεταλιέρα την χρησιμοποιοώ κυρίως σε συναυλίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω η καλη βοηθεια!!!! :P

 

Πες μου για αρχη που βαζεις την gt?

σε PA?

σε PC?

σε ακουστικα?

μπροστα απο ενισχυτη?

στο loop του ενισχυτη?

4CM?

 

να ξεκινησουμε απο εκει για να σε βοηθησω σωστα....

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Για πρόβες την βάζω σε έναν 15αρι τρανζιστοράτο ενισχυτή της marshall (είναι ο μόνος διαθέσιμος).

 

Για live ανάλογα το μαγαζί, συνήθως σε combo ενισχυτή...

 

ΚΑΙ στις 2 περιπτώσεις την βάζω στο input. Η κιθάρα που χρησιμοποιοώ είναι μια epiphone les paul custom, με μαμά μαγνήτες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαζοντας την gt-10 μπροστα απο preamp(στο input που λες) πρεπει να απενεργοποιησεις τα cosm preamps της boss και να παιζεις μονο με τα εφε (od/ds, comp, rev, del, cho και fx)

 

αν θες να παρεις σωστο ηχο απο την GT-10 τοτε πρεπει να την βαλεις η στο return loop του ενισχυτη η σε PA.

 

Γενικα οταν βαζεις preamp μπροστα απο preamp το αποτελεσμα ειναι μη αναμενομενο και συνηθως χαλια.....

 

Αν εισαι αθηνα μπορω να σε βοηθησω να καταλαβεις πως δουλευει αυτο το φοβερο αλλα παρεξηγημενο μηχανιμα....οτι θες ρωτα!

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου Αθήνα είμαι σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον!! Μήπως θες να μου γράψεις facebook ή κάτι άλλο για να επικοινωνούμε πιο εύκολα?

 

 

Πως απενεργοποιώ τα "cosm preamps" της πεταλιέρας που είπες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα βρόμικα πως θα δουλεύουνε? :P Αφού άμα τα σβήσω δεν έχω πια βρόμικα...  ???

 

Θα χρησιμοποιείς τα τις εξομειώσεις των πεταλιών της GT-10!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου