Προς το περιεχόμενο

Cream Wah Wah Pedal (by Blue Pedals) vs Wahcko (by Jam Pedals)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά,

 

Ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος τα συγκεκριμένα πετάλια στον εξοπλισμό του και ποιες είναι οι εντυπώσεις που έχει αποκομίσει.

 

Σκέφτομαι να προβώ στην αγορά ενός από τα δύο πετάλια.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πω την γνώμη μου για το Wahcko με το οποίο έχω παίξει.

Είναι κατά την γνώμη μου ένα καταπληκτικό pedal με πολύ ωραίο vintage ήχο και πολύ ευέλικτο λόγω του επιλογέα που έχει και αλλάζεις το sweep range.

Και από εμφάνιση σκίζει ;D Αν δε λάτρευα την ευελιξία της πεταλιέρας μου σίγουρα θα ήταν από τα πετάλια που θα είχα ;)

Νιώσε την δύναμη του Black Dragon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά,

 

Ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος τα συγκεκριμένα πετάλια στον εξοπλισμό του και ποιες είναι οι εντυπώσεις που έχει αποκομίσει.

 

Σκέφτομαι να προβώ στην αγορά ενός από τα δύο πετάλια.

 

 

Γεια χαρα noiz-ιανοι

και Noiz-ιανες

τα ειχα και τα δυο πετάλια...

Super vintage "shaft" thing wah wah πετάλια με

υλικά High class παλιά και build like a tank κατασκευές!

Το Blue ειν πολύ πιο φτηνό και έχει οτι ψάχνει κάποιος που θέλει

να vintage-o-wah χρωματίσει το παίξιμό του... ΟΧΙ ΣΟΛΙΣΤΙΚΟ

ΣΥΓΧΡΟΝΟ wAH...(Δεν παίζεις Zakk Wylde ή Arch Enemy) γΙΑ vIntage

funk , blues  , rock  ειν μανούλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το blue και όταν το πρωτοδοκίμασα ο Ζάχος πέθανε στα γέλια με τη φάτσα μου όταν άκουσα τις μπάσες ρυθμίσεις. Ψάρωσα χοντρά!!

Η τιμή του είναι ΔΕΛΕΑΣΤΙΚΟΤΑΤΗ και ο ήχος για αυτό που έψαχνα ακαταμάχητος αλλά δεν παίζω και πολύ σύγχρονα πράματα ή τουλάχιστο με σύγχρονο ήχο και στα σόλο δεν έχω πρόβλημα να βγω μπροστα. Ο Αρχέλαος που τα φτιάχνει είναι και γαμώ τα παιδιά και μέλος του forum.

 

Ένα ελάχιστο ηχητικό ντοκουμέντο φαίνεται στο παρακάτω βίντεο από το  3:09 και μετά

 

 

Ίσως κάνω ένα review κάποια στιγμή με όλους τους ήχους του.

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά,

 

Ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος τα συγκεκριμένα πετάλια στον εξοπλισμό του και ποιες είναι οι εντυπώσεις που έχει αποκομίσει.

 

Σκέφτομαι να προβώ στην αγορά ενός από τα δύο πετάλια.

 

 

Eαν παιζεις modern rock το jam δεν σου κανει..

Το ειχα..

Εαν εισαι του clean-light drive(funkohendrix καταστασεις),

ειναι μανα..

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το blue και όταν το πρωτοδοκίμασα ο Ζάχος πέθανε στα γέλια με τη φάτσα μου όταν άκουσα τις μπάσες ρυθμίσεις. Ψάρωσα χοντρά!!

Η τιμή του είναι ΔΕΛΕΑΣΤΙΚΟΤΑΤΗ και ο ήχος για αυτό που έψαχνα ακαταμάχητος αλλά δεν παίζω και πολύ σύγχρονα πράματα ή τουλάχιστο με σύγχρονο ήχο και στα σόλο δεν έχω πρόβλημα να βγω μπροστα. Ο Αρχέλαος που τα φτιάχνει είναι και γαμώ τα παιδιά και μέλος του forum.

 

+2112

 

ειναι το βασικο μου wah σε οτι παιζω. απο funkoblues μεχρι psychedelic/post πιανει με μεγαλη ανεση. απιστευτο ζεστο ηχο και πολυ ικανοποιητικο range. περα απο αυτα ο Αρχελαος ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ παιδι. εχουμε κατσει ωρες μαζι ψαχνοντας τι μου αρεσει για να το προσαρμωσει στα γουστα μου. στα κοντα ερχετε και κατι καινουργιο :)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου