Προς το περιεχόμενο

Verbal Delirium.


Nestoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένας φίλος μου έφερε το cd τους τη Κυριακή. Τι είν' αυτό; ρώτησα.

- Έλληνες, μου απάντησε, άκουσέ τους, έχουν ενδιαφέρον.

Περιττό να σας πω πως έχω πάθει την πλάκα μου και σε συνθετικό αλλά κι' εκτελεστικό επίπεδο. Έχω πολύ καιρό να ενθουσιαστώ με ολοκληρωμένη δουλιά και εδώ πραγματικά βγάζω το καπέλο. Πολύ χαίρομαι που είναι ελληνική παραγωγή. Αν τα παιδιά είναι μέλη του φόρουμ, παρακαλώ να μας πουν μερικά πράγματα. Μπράβο τους.

 

http://verbaldelirium.bandcamp.com/

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιττό να σας πω πως έχω πάθει την πλάκα μου και σε συνθετικό αλλά κι' εκτελεστικό επίπεδο.

Πραγματικά!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλη φορα να ακους και τι ανεβαζω Νεστορα.Τους ειχα ανεβασει πριν απο καιρο και δεν ετυχαν προσοχης ιδιατερης.Γνωριζω τον Γιαννη Κοσμιδη (JARGON ) και τον Νικητα Κησσονα τον Κιθαριστα τους.Τους ειχα πωτοδει με αλλη συνθεση πριν 3-4 χρονια και μου αρεσαν πολυ.Εκτοτε ακολουθησαν και αλλα live που ειχα παρεβρεθει ολα με παρα πολυ καλο παιξιμο και performance του jargon ο οποιος ειναι παικταρας με σπουδες στο κλασσικο πιανο και ενα σεντουκι συνθεσεις στο σπιτιτου κασι στο μυαλο του.Ειχαν μαλιστα και ενα συμβολαιο με μια ξενη εταιρεια (δεν ξερω τωρα τι εχουν βεβαια).Ο jargon δινει αγωνα επιβιωσης μουσικα και κυριολεκτικα.Το θεμα ειναι οτι εδω στην ψωροκωσταινα τα ταλεντα αυτα θα αναλωθουν στην οποια ντοπια σκηνη και θα φυτοζωουν μεχρι να βαρεθουν και να τα παρατησουν, ευχομαι στα παιδια να κανουν το αλμα που τους αρμοζει. ;D

 

Καλη τυχη jargon &Νικητα  απο εναν παλιο γνωριμο .(τα αλλα παιδια δεν τα ξερω αλλα αν ειναι μελη μονιμα στο group τοτε καλη τυχη επισης )

Kοιταξε στο " ακουσα ειδα '' 19-5-2012 verbal delirium &ciccada Live στη ΛΕ.Φ.ΚΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To είχα δει το θέμα σου, δεν μου είχε αρέσει ομως το άλμπουμ των Ciccada που ο ίδιος φίλος μου είχε φέρει όταν κυκλοφόρησε, γι' αυτό και δεν είχα προβεί σε σχολιασμό. Ο ενθουσιασμός μου αναφέρεται στο συγκεκριμένο άλμπουμ που έχει κολλήσει στο cd player μου από τη Κυριακή και ύστερα.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ο Sir να ενθουσιαστεί με μπάντα  :o :o :o

 

Ε, τότε θα το ακούσω... (ακολουθεί η ακρόαση)

 

Σκοτεινό, αρκούντως art/progressive βρετανικής κοπής, μουσικά ενδιαφέρον ως εξαιρετικά ενδιαφέρον, καλά παιξίματα, ωραίες ενορχηστρώσεις...

 

Μπράβο στα παιδιά  8)   

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν ξερω  ποιοι εχουν συμμετασχει στην ενορχηστρωση των κομματιων ΑΥΤΗ η ενορχηστρωση ειναι σαφως καλυτερη απο τις προηγουμενες των  2 πρωτων CD .

Για τους CICCADA Nestora δεν εκφερω γνωμη γιατι δεν τους εχω παρακολουθηση σχεδον καθολου.Παλι μπραβο στα παιδια αλλα και σε σενα  Nεστωρα που το ανεβασες .

Πολυ ''προχω'' τωρα τελευταια σε βλεπω ( ειναι που εμπλεξες με τον terry ε;)  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πολυ ''προχω'' τωρα τελευταια σε βλεπω ( ειναι που εμπλεξες με τον terry ε;)  ;D ;D

 

Δεν ξέρω εγώ από αυτά τα... «προχώ». Εμένα οι Rush μου αρέσουν  ;D ;D ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Είμαι Ράστα φίλως ,είσαι να κάνουμε βάνδα?

 

Φίλος έχω καλύτερη πρόταση: Το επόμενο Σάββατο να έρθεις να τζαμάρουμε την Ωδή της ΔΕΗΣ να γίνει το σύστριγγλο εις την χαλεπή μάζωξη  ;) ;D ;D ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου