Προς το περιεχόμενο

EMG pickups - Battery


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1) Πως μπορώ να καταλάβω οτι πρεπει να αλλαξω μπαταρια

2) Χθες εκει που επαιζα ξαφνικα μειωθηκε αισθητα η δυναμικη του ήχου ( έχει να κανει με την μπαταρια ή μπορεί να οφείλεται και αλλού?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χαμηλότερο (και ίσως distorted) output είναι ένα σαφές δείγμα ότι μάλλον ήρθε η ώρα αλλαγής.

Δοκίμασε πρόχειρα αν έχεις κάποια άλλη 9βολτη να βεβαιωθείς, αλλά πιθανότατα αυτό είναι, ειδικά αν την έχεις αρκετό καιρό πάνω.

www.youtube.com/channel/UCelzEAB-vToaDU1y4jeUQpg

www.facebook.com/groups/garagevibe/ www.facebook.com/revoltedmasses http://vaggelisrevolted.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προχτές δοκίμασα EMG active χωρίς καθόλου μπαταρία και έβγαινε ένας ψόφιος clean ήχος...οπότε καταλαβαίνεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα η απορια μου ειναι η εξης: ποσο ευκολοτερο ειναι να ανοιξεις ενα θρεντ εδω και να περιμενεις απαντηση,απο το να αλλαξεις μια μπαταρια στη κιθαρα και να δεις μονος σου!!!!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα η απορια μου ειναι η εξης: ποσο ευκολοτερο ειναι να ανοιξεις ενα θρεντ εδω και να περιμενεις απαντηση,απο το να αλλαξεις μια μπαταρια στη κιθαρα και να δεις μονος σου!!!!

Αυτη η νεολαια τη σημερον ημερα βαριεται, τα θελει ολα ετοιμα στο πιατο  ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα η απορια μου ειναι η εξης: ποσο ευκολοτερο ειναι να ανοιξεις ενα θρεντ εδω και να περιμενεις απαντηση,απο το να αλλαξεις μια μπαταρια στη κιθαρα και να δεις μονος σου!!!!

 

1)Γι'αυτό υπάρχει το θρεντ.

2)Οταν εκει που παιζεις ξαφνικά ο ήχος πεφτει αποτομα και δεν εχεις ευκαιρη αλλη μπαταρια, πρεπει να το ερευνησεις το θεμα μηπως είναι κατι άλλο.

3)Επισης είναι πολυ πιο εύκολο το να μη συμμετεχεις στο θρεντ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Γι'αυτό υπάρχει το θρεντ.

Όχι πάντα.

Το χα ρωτήσει κι εγώ αυτό που θες και άλλος μου λεγε πολύμετρο και άλλος βάλε στη γλώσσα και τέτοια.

Τελικά έβαλα το πολύμετρο στη γλώσσα και η μπαταρία έδειχνε ότι είναι άδεια.

Κανένας από το φόρουμ δεν πήγε στο περίπτερο, κανένας από το φόρουμε δεν μου δωσε λεφτά για τη μπαταρία.

Μόνο οι κλικες ξέρουν εδώ μέσα να αλληλοβοηθιώνται με τις μπαταριες τους.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν ειναι χρησιμο να σημειωθει αλλά να προσθεσω οτι σε μένα χρειάστηκε αλλαγη μπαταρίας πριν το σβήσιμο....εκανε περίεργους ο ηχους ο ενισχυτής,περιπου σαν να μπαινοβγάζεις το καλωδιο που και που(και λιγο παραμορφωμενος ηχος ενιοτε οχι πάντα).Στην αρχη νομιζα οτι ήταν το καλωδιο αλλα σε άλλη κιθάρα δουλευε καλά μετά το ποτενσιομετρο αλλά δεν ειχα τροπο δοκιμάσω κάτι και λεω κατσε να αλλάξω μπαταρίες(εχω 2) μπας και είναι αυτο και ολα πάλι καλά.

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου