Προς το περιεχόμενο

ιδρώτας σε ταστιερα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά άκουσα ένα απόγευμα από 1 παλικάρι πως  ιδρώτας σε ταστιέρα  κάνει καλό στα κσύλα ...... μου είπε πως το έχει ακούσει από πολλά άτομα και μου φάνηκε λίγο κάπως .. τη γνώμη έχετε ?

όλα είναι σχετικά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν ξέρω για τα κσύλα σου αλλά αν τα τάστα σου το ακούγανε αυτό θα βγάζαν πόδια και θα τρέχανε.  ;D

 

Ο ιδρώτας οξειδώνει τις χορδές οι οποίες με τη σειρά τους, αν δεν αλλαχτούν όταν πρέπει σκάβουν λίγο λίγο στα τάστα σου φαράγγια.

Στην μπίχλα δεν θα αναφερθώ καν.

 

Το μόνο που ίσως κάνει καλό στην ταστιέρα (εφόσον δεν είναι maple) είναι λίγο lemon oil (συνθετικό ε; όχι από κανονικό λεμόνι) που την σκουραίνει και ίσως βελτιώνει λίγο την αίσθηση. Συνθετικά και ΜΟΝΟ συνθετικά λάδια

Soulshine is better that sushine, is better than moonshine, damn sure better than rain

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά άκουσα ένα απόγευμα από 1 παλικάρι πως  ιδρώτας σε ταστιέρα  κάνει καλό στα κσύλα ...... μου είπε πως το έχει ακούσει από πολλά άτομα και μου φάνηκε λίγο κάπως .. τη γνώμη έχετε ?

Έχει δίκιο.

Ο ιδρώτας κάνει τη ταστιέρα τίμια.

Και ως γνωστόν, μια τίμια ταστιέρα δεν έχει τίποτα να φοβηθεί.

Και ως εκ τουτου παίζει τα πάντα και άφοβα.

 

Elementary my dear Watson.  ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Το μόνο που ίσως κάνει καλό στην ταστιέρα (εφόσον δεν είναι maple) είναι λίγο lemon oil (συνθετικό ε; όχι από κανονικό λεμόνι) που την σκουραίνει και ίσως βελτιώνει λίγο την αίσθηση. Συνθετικά και ΜΟΝΟ συνθετικά λάδια

Λεμονόλαδο σε έβενο κάνει;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεμονόλαδο σε έβενο κάνει;

 

εφόσον η ταστιέρα δεν έχει φινις όπως οι περισσότερες μειπλ (γκλος η σατέν) φαντάζομαι πως ναι.

αλλά δεν μου έτυχε ποτέ να δω έβενο να χρειάζεται λαδάκι(δεν κυκλοφορούν και τόσοι πολλοί εδω που τα λέμε εδω τριγυρω:P), ίσως λόγω της μεγαλύτερης "πυκνότητάς" του.

 

Αντίθέτως σε μια Cort ενός φίλου (αρρωστο spalted maple καπάκι) το ροουζγουντ είχε γίνει καφέ ανοιχτό, και εκ των υστέρων μου είπε οτι στα 6-7 χρονια που την είχε δεν τη λάδωσε ποτέ

Soulshine is better that sushine, is better than moonshine, damn sure better than rain

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εφόσον η ταστιέρα δεν έχει φινις όπως οι περισσότερες μειπλ (γκλος η σατέν) φαντάζομαι πως ναι.

αλλά δεν μου έτυχε ποτέ να δω έβενο να χρειάζεται λαδάκι(δεν κυκλοφορούν και τόσοι πολλοί εδω που τα λέμε εδω τριγυρω:P), ίσως λόγω της μεγαλύτερης "πυκνότητάς" του.

 

Αντίθέτως σε μια Cort ενός φίλου (αρρωστο spalted maple καπάκι) το ροουζγουντ είχε γίνει καφέ ανοιχτό, και εκ των υστέρων μου είπε οτι στα 6-7 χρονια που την είχε δεν τη λάδωσε ποτέ

Οκ γιατί έχω έβενο κοντά 10 χρόνια και του βάζω λεμονόλαδο και δείχνει εκπληκτικά.

Απλά σκέφτικα, λες να μην κάνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου