Προς το περιεχόμενο

WAVES OF SHRED Entry - Stel Andre


Stel Andre

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Nαι φιλος. Στην αρχικη φραση μου ξεκινωντας παιζω Σολ διεση μινορε πεντατονικη, το ιδιο και λιγο αργοτερα στις αργες φρασεις που ακολουθουν. Μετα εκει κοντα στο 1ο λεπτο που παιζω πιο "δυναμικα", χρησιμοποιω Μι ματζορε κλιμακα και μετα απο εκεινα τα μετρα παιζω Ντο μινορε πεντατονικη στις επομενες φρασεις. Παρολαυτα ποτε δεν σκεφτομαι κλιμακες οταν παιζω. Προσωπικα ξερω τα σχηματα τους και ξερω τον ηχο τους οποτε κινουμαι με το αυτι παρα πολυ. Και δικη μου βασικη πρωτεραιοτητα ειναι οι τεχνικες εκφρασης. Μ αρεσει να γεμιζω το παιξιμο μου με παρα πολλα slide, bends, harmonics, legato, vibratos κλπ. Δε μαρεσει το "στεγνο" παιξιμο. Μπορεις να παιξεις 4-5 νοτες της blues pentatonic "σκετες" και ακριβως τις ιδιες νοτες να τις απογειωσεις με 2-3 τεχνικες εκφρασης.

My Youtube channel --> Stel Andre - YouTube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

τίποτα την αλήθεια λέμε !!!

τσέκαρε και αυτόν το διαγωνισμό έχει 3 backings και επιλέγεις 1:

Cesar Huesca "Bring your Own Solo" Guitar Contest. Join now!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως δεν εχω χρονο και γι αυτον! Ειδη μελεταω λιγο για εναν αλλο διαγωνισμο που εχω υποψιν. Αν εχω εμπνευση ισως να ανεβασω βιντεο κ σημερα! Stay tuned!  ;)

My Youtube channel --> Stel Andre - YouTube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρταται τι θελω να ανεβασω. Γενικα προσπαθω να μην βιαζομαι ιδιαιτερα. Θελω να γραφω καποιες μελωδικες γραμμες και οταν κατασταλαξω, τοτε ξεκιναω τα takes.

My Youtube channel --> Stel Andre - YouTube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα ξερω τα σχηματα τους και ξερω τον ηχο τους οποτε κινουμαι με το αυτι παρα πολυ. Και δικη μου βασικη πρωτεραιοτητα ειναι οι τεχνικες εκφρασης. Μ αρεσει να γεμιζω το παιξιμο μου με παρα πολλα slide, bends, harmonics, legato, vibratos κλπ. Δε μαρεσει το "στεγνο" παιξιμο. Μπορεις να παιξεις 4-5 νοτες της blues pentatonic "σκετες" και ακριβως τις ιδιες νοτες να τις απογειωσεις με 2-3 τεχνικες εκφρασης.

 

Δατς άουρ μπόι  :D ...έτσι πρέπει να σκέφτονται όλοι οι δουλευταράδες βιρτουόζοι για να μην καταστρέφουν τον κόπο τους με υπερβολές και χιλιοειπωμένες φόρμες.

 

Συγχαρητήρια για το κομμάτι.  :)

 

 

 

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου