Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για μετρονόμο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό που λέει ο τίτλος ,καθότι βαριέμαι να εξασκούμε με ανοιχτό το μετρονόμο DAW και καθότι ένας αναλογικός που έχω ,δεν είμαι σίγουρος αν δουλεύει σωστά και δεν έχει επιλογή μέτρου ,αλλά μόνο ταχύτητα ,θα ήθελα να πάρω έναν ψηφιακό .

Εννοείται πως μιλάμε για αγορά από Αθήνα ,μη τρέχουμε σε Θωμάδες  ;D και αν γίνεται να μου πείτε και 2-3 πράγματα επεξηγηματικά του γιατί αυτό που προτείνεται είναι καλό .

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω το KORG ΤΜ-40 που είναι μετρονόμος + Tuner είναι και για έγχορδα και για πνευστά. Είναι αυτόματο ψηφιακό  έχει μικρόφωνο για να κούρδισεις ακουστικά όργανα και 13 διαφορετικά ρυθμικά patterns. Πιστεύω πως είναι πολύ καλό για την τιμή του.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ ,δεν ήσουν ιδιαίτερα επεξηγηματικός ,δεν είχαμε και αντίλογο ,οπότε μένω σε κάτι πσηφιακόκαι όποιον πάρει ο νδέβιλ  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα δουλευω κατι χρονια το Boss db 30.Σχετικα φτηνος για αυτα που εχει

 

Χοντρικα τα παρακατω τα βρηκα στο νετ μιας και πολυ λιγες φορες εχει χρειαστει να πειραξω καποια πραγματα επανω του (4/4 σταθερα  ;D ;D ;D )

 

24 διαφορετικοί τύποι μέτρων

9 τύποι ρυθμών

tap-tempo

12x εσωτερικοί χρωματικοί τόνοι

 :) :) :) :)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δε δοκιμάζεις κάποιο metronome software;Τόσα κυκλοφορούν στο Ιντερνέτ!  ;D

Είσαι βλαμμένο παιδάκι μου? Σε πείραξε το πουλί διάβασμα για τις Πανελλήνιες  ;D ;D ;D

Έχω DAW λαίμαι ,αλλά δεν θέλω να ανοίγω και να κλείω προυγράμματα και υπουλογιστες λαίμαι .

 

Ο δε άλλος ο Ασσάλιος ,βγήκε να δώσει συμβουλή ο τέσσερατεταρτάκιας  ;D ;D ;D

όξω ρε  ;D

 

Απ ότι κατάλαβα και από τιμές που είδα στα πσηφιακά τελικά παίζει ρόλο το Ξσύλο νάναι τίμιο  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Είσαι βλαμμένο παιδάκι μου? Σε πείραξε το πουλί διάβασμα για τις Πανελλήνιες  ;D ;D ;D

Έχω DAW λαίμαι ,αλλά δεν θέλω να ανοίγω και να κλείω προυγράμματα και υπουλογιστες λαίμαι .

 

Ο δε άλλος ο Ασσάλιος ,βγήκε να δώσει συμβουλή ο τέσσερατεταρτάκιας  ;D ;D ;D

όξω ρε  ;D

 

Απ ότι κατάλαβα και από τιμές που είδα στα πσηφιακά τελικά παίζει ρόλο το Ξσύλο νάναι τίμιο  ;D

Μη βαράς βρε Σάμυ!! ;D ;D Απλά νόμιζα ότι ήθελες κάτι εκτός του DAW,όχι αναγκαστικά εκτός PC.Με έχει πειράξει το διάβασμα τελικά... ::) ::)

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι τυχερος ρε παραγκα που σ'αγαπαω και σε σεβομαι καθοτι αιωνες μεγαλυτερος μου  ;D ;D ;D Πες μας τελικα τι θελεις ? Ψηφιακο μετρονομο ? Ξυλινο ? Πλαστικο ? χαλυβδινο ? Απο κομματι του χρυσελεφαντινου αγαλαματος του Δια ? απο το κωλοδαχτυλο της Αφροδιτης της Μηλου ? Απο το πτωμα του jimmy Hoffa ? ΑΠΟ ΤΙ ?  ;D ;D ;D

 

Αυτο που εχω να προσθεσω στην δικη μου προταση ειναι οτι ο boss ειναι και αρκετα ανθεκτικος στις πτωσεις και πολυ μικρος για να χωρεσει οπουδηποτε μεσα σε μια θηκη.Εχει και εξοδο ακουστικων.

 

Ξεκιναει απο τα 30 bpm και τελειωνει στα 250 bpm

Σχεδον ολους τους ρυθμους

Και η μπαταρια του κραταει για πανω απο 1 χρονο με συχνη χρηση και πολυωρη καθε μερα

 

ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΣ ΑΓΑΠΗΤΕ ????  ;D ;D ;D :-* :-*

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι τυχερος ρε παραγκα που σ'αγαπαω και σε σεβομαι καθοτι αιωνες μεγαλυτερος μου  ;D ;D ;D Πες μας τελικα τι θελεις ? Ψηφιακο μετρονομο ? Ξυλινο ? Πλαστικο ? χαλυβδινο ? Απο κομματι του χρυσελεφαντινου αγαλαματος του Δια ? απο το ****δαχτυλο της Αφροδιτης της Μηλου ? Απο το πτωμα του jimmy Hoffa ? ΑΠΟ ΤΙ ?  ;D ;D ;D

 

Αυτο που εχω να προσθεσω στην δικη μου προταση ειναι οτι ο boss ειναι και αρκετα ανθεκτικος στις πτωσεις και πολυ μικρος για να χωρεσει οπουδηποτε μεσα σε μια θηκη.Εχει και εξοδο ακουστικων.

 

Ξεκιναει απο τα 30 bpm και τελειωνει στα 250 bpm

Σχεδον ολους τους ρυθμους

Και η μπαταρια του κραταει για πανω απο 1 χρονο με συχνη χρηση και πολυωρη καθε μερα

 

ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΣ ΑΓΑΠΗΤΕ ????  ;D ;D ;D :-* :-*

 

Μόνο μέχρι 250 bpm ?  και πως θα σρεντάρω ρε ,τα 250 εγώ τα έχω στο ζέσταμα  ;D ;D ;D

Όσο για τα περί σεβασμού ,κάπου θα σε πετύχω αλήτη ,το Σάββατο ίσως και θα στον ανταποδώσω  ;D ;D

 

Εν τέλει απ όσο κατάλαβα ,δεν υπάρχει κάτι που να χρήζει ιδιαίτερης προσοχής ,δεν σκευρώνουν τα μανίκια τους ,όλοι είναι από τίμιο ξσύλο ,τραβάνε στην ανηφόρα και το βασικότερο παίζουν μόνοι τους μέχρι εξαντλήσεως της μπαταρίας . Θα πάρω έναν  8)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο μέχρι 250 bpm ?  και πως θα σρεντάρω ρε ,τα 250 εγώ τα έχω στο ζέσταμα  ;D ;D ;D

 

Ειναι και αυτο ενα θεμα δεν μπορω να πω........ 8) ;D

Όσο για τα περί σεβασμού ,κάπου θα σε πετύχω αλήτη ,το Σάββατο ίσως και θα στον ανταποδώσω  ;D ;D

Αχχχχ μην ξυνεις πληγες....... >:( >:( >:( >:(

Εν τέλει απ όσο κατάλαβα ,δεν υπάρχει κάτι που να χρήζει ιδιαίτερης προσοχής ,δεν σκευρώνουν τα μανίκια τους ,όλοι είναι από τίμιο ξσύλο ,τραβάνε στην ανηφόρα και το βασικότερο παίζουν μόνοι τους μέχρι εξαντλήσεως της μπαταρίας . Θα πάρω έναν  8)

ΑΚΡΙΒΩΣ..............

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου