Προς το περιεχόμενο

Τι drums έχετε??


Alexei

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 183
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Tama superstar custom 10", 12", 14", 22", 14" (fusion set)(+16" από το παλιό kit μάρκας μ έκαψες και ηλικίας...Με τις καινούριες μεμβράνες πάντως είναι πολύ δυνατό!)

Tama Iron Cobra double-pedal power glide

 

Zildjian Avendis: crash 16", hi-hat 15", ride 20"

Sabian: AAX Crash 17"

Stagg: myra splash 10"

 

Μεμβράνες:

Remo pinstripe 10", 12", 14", 16"

Tama powercraft στα υπόλοιπα...

 

Δαχτυλίδια Evans 10", 12", 14", 16"

 

Αυτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

joey γιατί μ'έκαψες? Αν είναι πρώτο σετ μπορώ να πω πως είναι πολύ αξιόλογα τύμπανα, με σωστό κούρδισμα βεβαίως-βεβαίως..! Μόλις σήμερα έπαιξα σε ένα 505 ενός φίλου, και για τα λεφτά τους είναι μια χαρούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oντως για τα λεφτα τους ειναι μια χαρα...και με ενα καλο κουρδισμα (να ναι καλα ο drummer_boy) και με καινουργια δερματα....γινονται μια χαρα

 

Απλά μετα απο λιγο καιρό και ο πιο αρχαριος καταλαβαινει οτι ειναι λίγα σε καποια σημεια...Τουλαχιστον ηχητικά...

 

Παντως δεν μετανιώνω την αγορά τους...(αν και με 200 ευρω παραπανω επαιρνα πολύυυ καλυτερα drums νομιζω τα 3005...δεν ειμαι σιγουρος...)

 

Τεσπα....ΓΙα αρχη καλά ειναι...ΠΟυ να ειχα τπτ granite...:lol:

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βτw εγώ δεν έχω γράψει τι έχω τώρα πια!.. Λοιπόν, εγώ έχω τα sonor 3005, ένα Sabian ΑΑΧplosion 16" crash k Paiste ride & hihats...

 

Nem00 τώρα τα 3005 κάνουν πια 700-800, γιατί η Sonor βγάζει νέες σειρές force (507,1007,2007,3007) και τα άλλα ξεπουλιούνται... Εγ.ω τα είχα πάρει 1000..............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

joey γιατί μ'έκαψες? Αν είναι πρώτο σετ μπορώ να πω πως είναι πολύ αξιόλογα τύμπανα' date=' με σωστό κούρδισμα βεβαίως-βεβαίως..! Μόλις σήμερα έπαιξα σε ένα 505 ενός φίλου, και για τα λεφτά τους είναι μια χαρούλα...[/quote']

Για τα πιατινια πηγαινε η εκφραση.Το σετ ειναι πολυ καλο και οπως ειπες για πρωτο κιολας ειναι πολυ αξιολογο.Κανεις πολυ ευκολα τη δουλεια σου.Τωρα σχετικα με τα πιατινια Pearl μονο το crash/ride μου αρεσει.Αλλα οταν εχεις παιξει και σε zildjian η sabian καταλαβαινεις οτι ειναι μουφα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου