Προς το περιεχόμενο

Τι drums έχετε??


Alexei

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν ντρεπόμουν να γράψω κάτι σχετικό αλλά δεν πειράζει, θα δηλώσω τι ντραμς έχω :lol:

Έχω μια καταπληκτική σπάνια καθαρόαιμη (Taiwan), όχι μαϊμού, vintage Maxtone Power, από δυσεύρετο, συλλεκτικό και σπάνιο.........κόντρα πλακέ θαλάσσης (5 φύλλα παρακαλώ). :lol:

toms: 12 / 14

floor tom: 16

bass drum: 22

 

Αλλά: Το snare: Heavy rock 9 της Premier, με το παράλληλο μηχανισμό χορδιέρας (βλέπε avatar).

Πετάλι, Ludwigh Speed King

Crash: Zildjian Amir 16

Ride: Zildzian Amir 20 (δεν κυκλοφορούν αυτά τα Amir πια)

Hi-Hats: Paiste 505 και συλλεκτικό Paiste signature 15ρι.

Αυτά κάπως φτιάχνουν την κατάσταση.....

Η καημένη βρίσκεται σε άριστη κατάσταση και έχει ανταπεξέλθει σε όλες τις δύσκολες συνθήκες από live μέχρι......

 

Επίσης ένα drumset της Yamaha DTExplorer e-drum.

 

Αααααχ, τα είπα και ξαλάφρωσα, μισή ντροπή δική μου, μισή δική σας :lol:

Then as it was, then again it will be...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 183
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Γιατί ντροπή φίλε rockdrum??? Εγώ τι να πω?? :oops:

 

Έλα μωρέ πλάκα κάνω.... Εντάξει αφού τα έχω καταφέρει όλα αυτά τα χρόνια και το set με ότι και να έχει πάνω, με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο, παράπονο δεν έχω. ¶λλωστε κι αυτή ωρίμασε μαζί μου και έγινε παλιοροκού. Τι να την κάνω.. Συναισθηματική αξία. Ξέρεις πόσοι μου λένε πούλα τη, σε καλή κατάσταση είναι κ.λ.π. Δεν έχει αξία όμως χρηματική, άλλο είναι το θέμα. Καταλαβαίνεις...

Τώρα δεν ξέρω να σου πω! Με τα χρόνια που περνάνε ωριμάζουμε εμείς ή το οργανάκι που ταλαιπωρούμε; Δεν χρειάζεται απάντηση νομίζω. Ότι set και να έχουμε είμαστε υπερήφανοι, γιατί στηριζόμαστε στο παίξιμό μας και κατά δεύτερο στη ποιότητα του. Όχι πως μας χαλάνε βέβαια και τα κορυφαία, έτσι;

Και το κυριότερο, είμαστε υπερήφανοι γιατί είμαστε μουσικοί (ή μάλλον το προσπαθούμε).

 

Rockdrum...

Then as it was, then again it will be...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι set και να έχουμε είμαστε υπερήφανοι' date=' γιατί στηριζόμαστε στο παίξιμό μας και κατά δεύτερο στη ποιότητα του. Όχι πως μας χαλάνε βέβαια και τα κορυφαία, έτσι;

Και το κυριότερο, είμαστε υπερήφανοι γιατί είμαστε μουσικοί (ή μάλλον το προσπαθούμε).

 

Rockdrum...[/quote']

Έτσι είναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

black beauty Rogers R-360 series (12-13-16 tom tom, 14x6,5' metal snare, 22'bass, 2stands, 3boom stands, paiste, jildjian original turkish cymbals, sonor bess pedal, rogers bass pedal, sonor S-200 hi-hat stand, maxtone throne, Heads Remo ambassador coated.

(model 1985)

What Fuckin' Reasonable Grounds: Piss Off!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pearl session series DLX

Snare 14x5.5 Sensitone

Tom 8 10 12 13

F. Tom 14 16

BD 22

 

HH 15" Paiste Sound edge FO602

22" Ride Romen ( μετά η εταιρεία έγινε Meinl)

18" Medium Paiste 2002 και τα 3 αγορασμένα την δεκαετία του 70

 

16" 17" 18" Crash Medium Thin Istanbul Traditional

8" 10" splash Istanbul Vezir

20" Ride Istanbul Vezir

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Tama Rockstar, color: Midnight Blue.

Snare: 6" x 14", Tom 01: 10" x 12", Tom 02 : 11" x 13", Floor Tom: 16" x 16", Bass Drum: 16" x 22".

Cymbals: Hi-hats: 14" Paiste 302Plus (δεν το χρησιμοποιώ πλέον), 14" Paiste Alpha Medium και 10" Mini Hi-hats Istanbul Agop Traditional. Ride: 20" Paiste 302Plus. Crash/Ride: 18" Paiste 402 (δεν το χρησιμοποιώ πλέον). Crashes: 16" Paiste 302Plus (δεν το χρησιμοποιώ πλέον), 15" DH-CM15B Medium Brilliant - Stagg Hand-Made (Graft), 16" DH-CM16B Medium Brilliant - Stagg Hand-Made και 18" Crash Istanbul Agop Traditional. Splashes: 8" (DH-SM8B) Medium Brilliant - Stagg Hand-Made και 10" (DH-SM10B) Medium Brilliant - Stagg Hand-Made. Chinas: 18" Zildjian Oriental China Trash, 14" SH-CH14 Medium - Stagg Hand-Made και 8" Mini China Istanbul Agop Traditional.

Cowbells: Pearl cowbell "Cha-Cha" και Pearl cowbell "Mambo".

Drum Pedal: Tama HP200.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Καλημερα σε ολους.

Εγω πηρα προσφατα,εδω και 2-3 μηνες,την Tama την Superstar Custom,με 10 και 12 τομ ,14 βαθυ και 22 μποτα.τα παιτινια μου ειναι meinl και stagg και τελικα τα γουσταρω παρα πολυ σε σχεση με κατι paiste που ειχα....Ειδικα με το ride το οποιο ειναι το Mb20 ,αν θυμαμε καλα,της meinl οπως προ ειπα.

Αυτα :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σε ολους.

Εγω πηρα προσφατα' date='εδω και 2-3 μηνες,την Tama την Superstar Custom,με 10 και 12 τομ ,14 βαθυ και 22 μποτα.τα παιτινια μου ειναι meinl και stagg και τελικα τα γουσταρω παρα πολυ σε σχεση με κατι paiste που ειχα....Ειδικα με το ride το οποιο ειναι το Mb20 ,αν θυμαμε καλα,της meinl οπως προ ειπα.

Αυτα :o[/quote']

 

πες μου ότι είσαι και από Κάρυστο και θα με στείλεις...

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου