Προς το περιεχόμενο

Bridge ή Neck Θέση ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν μπορω ρε Νεστορα.....Δεν εχει 11 ο ενισχυτης μου....... :-\ :-\ :'( :'(

 

Να προσθεσω κατι.....

Τον μαγνητη τον εβγαλα και τον εβαλα στην bridge θεση.....Δεν μου αρεσε....Γουστα ειναι αυτα (Ισως επειδη παιζω κατα 80% σε αυτη την θεση μου εκανε "καπως")...Anyway....Οταν τον ξανατοποθετησα τον εβαλα απο μαλακια αναποδα στην neck θεση  ;D,στο ζουμι......Ειναι κακο που μου αρεσει περισσοτερο ο ηχος τωρα ?  :o

 

Το ότι είσαι ανώμαλος το ξέραμε, απλά δεν ξέραμε πως είσαι τόσο πολύ... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δε σε αναγκαζει κανεις να τον αφησεις στη bridge θεση! Οπου σου κανει καλυτερα στο αυτι  ;)

Σιγουρα,γι'αυτο αλλωστε και τον ξαναγυρισα στην neck θεση.......

Το ότι είσαι ανώμαλος το ξέραμε, απλά δεν ξέραμε πως είσαι τόσο πολύ... ;D

Αυτο που δεν ξερεις ομως ειναι σε ποια κιθαρα τα εχω κανει αυτα  ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα,γι'αυτο αλλωστε και τον ξαναγυρισα στην neck θεση.......Αυτο που δεν ξερεις ομως ειναι σε ποια κιθαρα τα εχω κανει αυτα  ;)

 

Αφου δεν ειναι σε μπουζουκι χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ιδιος ο seymour λεει οτι επειδη εχει διαφορα ο ηχος αναλογα με το που βρισκονται οι βιδες να δοκιμαζει ο χρηστης και ν'αποφασιζει αναλογα...

Οι βιδες προς τα κατω δινουν πριμα και ατακ...ανποδα συμβαινει το αντιστροφο...γουορμ αντ σμουθ...

 

Δε σ'αρεσε ο JB στη bridge θεση...

Χαρηκαμε αποτομα...κατι μας ειπες...

(ευτυχως υπαρχουν ανθρωποι με αυτι)

;) ;) ;) ;) :) :) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον ξανατοποθετησα τον εβαλα απο μαλακια αναποδα στην neck θεση  ;D,στο ζουμι......Ειναι κακο που μου αρεσει περισσοτερο ο ηχος τωρα ?  :o

Νομίζω είναι αρκετά παλιό κόλπο να βάζεις στην νεκ θέση μαγνήτη που είναι για γέφυρα ανάποδα, δηλαδή με τις βίδες προς την ταστιέρα. Έχω δει άτομα που το έχουν κάνει με dimarzio, νομίζω το είχε κάνει και ο Gus G πριν βγάλει δικιά του σειρά, αν δε σε ενοχλεί το λογότυπο του σέυμουρ που είναι ανάποδα άστον, εμένα αν μου άρεζε ο ήχος θα τον άφηνα. Επίσης για γέφυρα μαγνήτη εγώ στην LP μου έχω τον Custom (SH-5) και πρέπει να είναι κοντά σε αυτό που θες, άκου τον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου