Προς το περιεχόμενο

Bridge ή Neck Θέση ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

τιποτα δεν θα κερδιζεις μια και ειναι φτιαγμενος για να παιζει στη θεση neck

 

Kαλό θα είναι να μην παραπληροφορούμε τον κόσμο λέγοντας ότι μας κατέβει στο κεφάλι...ο γνωστός JB ανέκαθεν για bridge ήταν, τώρα αν υπάρχει και έκδοση για neck δεν το γνωρίζω...αλλά δεν το ανέφερε και πουθενά ο messalion, απλά είπε πως τον έχει στο neck...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν ξέρω κατά πόσο βοηθάει αυτό αλλά άμα δεις στην φώτο ο 59άρης που βγαίνει και για τις δύο θέσεις έχει τα γραμματάκια b και n δίπλα από το μοντέλο του μαγνήτη (SH-1)για να σου δείξει την θέση για την οποία είναι φτιαγμένος.

 

seymour-duncan-vintage-blues-sh-1-set-572442.jpg

 

Στον jb κάτι τέτοιο δεν υπάρχει

 

seymour-duncan-sh-4-jb-model-black-464819.jpg

 

Έχω ψάξει και σε άλλες εικόνες και στον δικό μου που πρόσεξα δεν υπάρχει κάτι που να σου λέει γέφυρα ή neck,αν έβγενε και για τις δύο θέσεις λογικά δεν θα έπρεπε να το γράφει όπως στον 59 και όποιους άλλους βγαίνουν και για τις δύο θέσεις?

 

 

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν γραφει πουθενα οτι προκειται για neck ουτε για bridge θεση.....Γραφει ομως στην περιγραφη αυτο που παρεθεσες και εσυ πιο πανω δλδ "Recommended for bridge position"

Οι βιδες ειναι στην κατω μερια......

 

Το λες ο ιδιος..προτεινεται για την bridge θεση..Συνηθως παει πακετο με τον 59' ο οποιος ειναι σε neck θεση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λες ο ιδιος..προτεινεται για την bridge θεση..Συνηθως παει πακετο με τον 59' ο οποιος ειναι σε neck θεση!

 

Αυτό τον συνδιασμό έχω και εγώ και είναι πολύ ωραίος ειδικά ο 59 είναι μούρλια,απλά θέλει την δοκιμή του γιατί μερικοί στον 59άρη θέλουν να δώσουν πιο πολλά πρίμα και αν έχει το jb μπορει να μην έχει και τόσο καλό αποτέλεσμα,άλλοι δεν έχουν πρόβλημα είναι θέμα γούστου.

 

Με τον sh-2 είναι πιο κλασσικός συνδιασμός πωλείται και σαν σετ.

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό τον συνδιασμό έχω και εγώ και είναι πολύ ωραίος ειδικά ο 59 είναι μούρλια,απλά θέλει την δοκιμή του γιατί μερικοί στον 59άρη θέλουν να δώσουν πιο πολλά πρίμα και αν έχει το jb μπορει να μην έχει και τόσο καλό αποτέλεσμα,άλλοι δεν έχουν πρόβλημα είναι θέμα γούστου.

Το βασικότερο παράπονο όσον αφορά στον '59 έχει να κάνει με τα μεσαία του και όχι με τα πρίμα του...Αυτό λέει και η δική μου εμπειρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπιβεβαιωνεται λοιπον οτι ο μαγνητης που εχεις στην κατοχη σου ειναι ο κλασσικοτατος JB. Εννοειται να τον δοκιμασεις στη θεση bridge, ειναι το φυσικο του περιβαλλον. Αν τον βαλεις και σε χαλαει κατι και σου αρεσει πιο πολυ στη θεση neck τον ξανα-αλλαζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι; Έχεις μαγνήτη με περίπου 16.5 kohm στη neck θέση; Και ακούγεσαι; Βάλε παιδάκι μου έναν με 25 kohm να δεις άσπρη 'μέρα. ;D

 

 

http://www.seymourduncan.com/comparetones/view/58

 

 

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι; Έχεις μαγνήτη με περίπου 16.5 kohm στη neck θέση; Και ακούγεσαι; Βάλε παιδάκι μου έναν με 25 kohm να δεις άσπρη 'μέρα. ;D

 

 

http://www.seymourduncan.com/comparetones/view/58

 

 

Δεν μπορω ρε Νεστορα.....Δεν εχει 11 ο ενισχυτης μου....... :-\ :-\ :'( :'(

 

Να προσθεσω κατι.....

Τον μαγνητη τον εβγαλα και τον εβαλα στην bridge θεση.....Δεν μου αρεσε....Γουστα ειναι αυτα (Ισως επειδη παιζω κατα 80% σε αυτη την θεση μου εκανε "καπως")...Anyway....Οταν τον ξανατοποθετησα τον εβαλα απο μαλακια αναποδα στην neck θεση  ;D,στο ζουμι......Ειναι κακο που μου αρεσει περισσοτερο ο ηχος τωρα ?  :o

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου