Προς το περιεχόμενο

Φτιαχνοντας μια tele rockinger


ikaros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποτε θα κανουμε meeting ειπαμε??? :D

Περιμένετε κι εμένα τρελά αγόρια!!!

 

3 Νοέμβρη ανεβαίνω Θεσ/κη ;)

 

 

Όσον αφορά τις Jaguar (πω πω το μαμήσαμε ΚΙ ΑΥΤΟ το θέμα...) όσο υπέροχο ήχο έχουν, τόσο δε μου αρέσουν αισθητικά... Μου φαίνονται λίγο ...στραβοχυμένες :lol:

 

Κι επειδή προβλέπω να ξεσπάει πόλεμος και για αυτό που είπα, ας ανοιξουμε ένα καινούριο topic να τσακωθούμε εκεί με την ησυχία μας... 8) :lol: :lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 148
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • 10 μήνες αργότερα...

Αν και περασε πολυ καιρος,επιτελους ηρθε.Μια πανεμορφη και ιδιαιτερη tele θα ελεγα.Πρωτη εντυπωση η ομορφια της.Εν συνεχεια ο ηχος της.Με το που την κουμπωσα πανω στον ενισχυτη με αφησε αναυδο.Γλυκητατος ηχος.Τα καθαρα της πραγματικα πεθαινουν.Ειτε παιζοντας αρπισμους,ειτε ρυθμικες συγχορδιες ειτε ριφακια.Εχει καταπληκτικο σκασιμο,αυτο που εψαχνα με λιγα λογια ειδικα οταν παιζει ο P-90!Εχω καποιες φωτογραφιες αλλα δε μπορω να της ανεβασω λογω ελλειψης συνδεσης.Θα ηθελα να γραψω καποια κλιπ για να την ακουσετε αλλά δε διαθετω αρκετο εξοπλισμο...ελπιζω να συμβαλει σε αυτο ο Takis!!!

Επισης θα ηταν χαρα μου να την ακουσετε οσοι απο εσας μενετε ΘΕσσαλονικη. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ηθελα να γραψω καποια κλιπ για να την ακουσετε αλλά δε διαθετω αρκετο εξοπλισμο...ελπιζω να συμβαλει σε αυτο ο Takis!!!

 

εννοειται!!!στειλε μου πμ να κανονισουμε οποτε μπορεις γιατι και εγω ειμαι λιγο στα διαβασματα τωρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και περασε πολυ καιρος' date='επιτελους ηρθε.Μια πανεμορφη και ιδιαιτερη tele θα ελεγα.Πρωτη εντυπωση η ομορφια της.Εν συνεχεια ο ηχος της.Με το που την κουμπωσα πανω στον ενισχυτη με αφησε αναυδο.Γλυκητατος ηχος.Τα καθαρα της πραγματικα πεθαινουν.Ειτε παιζοντας αρπισμους,ειτε ρυθμικες συγχορδιες ειτε ριφακια.Εχει καταπληκτικο σκασιμο,αυτο που εψαχνα με λιγα λογια ειδικα οταν παιζει ο P-90!Εχω καποιες φωτογραφιες αλλα δε μπορω να της ανεβασω λογω ελλειψης συνδεσης.Θα ηθελα να γραψω καποια κλιπ για να την ακουσετε αλλά δε διαθετω αρκετο εξοπλισμο...ελπιζω να συμβαλει σε αυτο ο Takis!!!

Επισης θα ηταν χαρα μου να την ακουσετε οσοι απο εσας μενετε ΘΕσσαλονικη. :)[/quote']

 

 

Με γεια και καλόπαιχτη Ίκαρε!!!

 

Περιμένουμε photos και τα clips!!! ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με γειές! Γιατί άργησε τόσο πολύ? τι της έβαλες πάνω τελικά? Μολις μπορέσεις ανέβασε fotoz.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να ειναι γαμω τις κιθαρες... Και εγω τωρα, στην thinline partscaster που κατασκευαζω, για neck αμφιταλαντευομουν μεταξυ P90 και rangemaster humbucker... Τελικα αποφασισα να βαλω rangemaster..

 

@elavd: τωρα το ειδα.. Λιγα τα λογια σου για τις jaguar..! :D

Btw, η Jaguar μου ειναι στα Γιαννενα στον Ντουκα(μαζι με τις υπολοιπες κιθαρες μου)...Μου χει λειψει περισσοτερο απ ολες!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χαρακτηριστικα της tele:

 

Swamp Asg Body (Buter scotch color)

One piece Maple neck 21 frets

Vintage bridge (Brass)

Klusson tuners

Tusq Trem Nut

CLR (three position switch made in USA)

Alpha Audio pot's (made in Japan)

Pickguard black color

Neck Pick up: Harry Haeussel P-90 in Hum. size.

Bridge Pick up: Harry Haeussel Klinge Bridge for Tele.Ο μαγνητης της γεφυρας ειναι διπλοπηνιακος σε σχημα μονου με την δυνατοτητα push-pull.

 

Πραγματικα οταν ακουσα την κιθαρα εμεινα αναυδος.Αξιζε και με το παραπανω η αναμονη.Ηταν σχεδον ετοιμη το Δεκεμβριο αλλα για καποιο λογο εδωσα το σωμα της και περιμενα εκ νεου το καινουριο.Με το που ευκαιρεσει ο Τakis θα γραφουν και θα ανεβουν κλιπ.Ελπιζω να σας αρεσει οσο κι εμενα.

Γερός να ειμαι να μαζεψω σιγα σιγα χρηματα για την Orca.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα οταν ακουσα την κιθαρα εμεινα αναυδος.Αξιζε και με το παραπανω η αναμονη.Ηταν σχεδον ετοιμη το Δεκεμβριο αλλα για καποιο λογο εδωσα το σωμα της και περιμενα εκ νεου το καινουριο.Με το που ευκαιρεσει ο Τakis θα γραφουν και θα ανεβουν κλιπ.Ελπιζω να σας αρεσει οσο κι εμενα.

Γερός να ειμαι να μαζεψω σιγα σιγα χρηματα για την Orca.

 

Tα butterscotch είναι ακόμα τόσο δυσεύρετα όσο παλιότερα;

 

Μοιάζει αρκετά με τη δική μου, αλλά ο p90 θα κάνει μεγάλη διαφορά στον ήχο, φαντάζομαι. Με γειές!

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου