Προς το περιεχόμενο

Φτιαχνοντας μια tele rockinger


ikaros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κανεις λαθος στο video που παραθετω εχει γινει μαιμουδια,ΚΑΝΕΙ πως παιζει ο κιθαριστας με τελε,στην πραγματικοτητα εχει ηχογραφηθει με Gibson Les Paul με 3 humbuckers!! icon_rolleyes.gif icon_lol.gif

(για αυτο αλλωστε εχει τον πασιγνωστο & κλασσικο γλυκο καθαρο ηχο της Les Paul κατι που ΟΛΟΣ ο πλανητης παραδεχεται!! )

 

ΤΟ 'ΞΕΡΑ!!! ΤΟ 'ΞΕΡΑ!!! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΔΙΚΑΙΩΣΗ!!! :D :D :D :D :D :D :D

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 148
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

JAM ΜΑΣ ΤΡΕΛΑΝΕΣ!!! ΤΙ PHOTOS EINAI AYTEΣ!!! :D:D:D

 

 

 

Οι τέλε από τον Ντούκα κοστίζουν λιγότερο από τις Goeldo! Και τα maple μανικια είναι φτηνότερα από τα maple/rosewood...Εγώ περιμένω ευτές τις μέρες τη δικιά μου που άργησε' date=' γιατί οι Γερμανοί είχαν ξεμείνει από στοκ (σ' αυτά που ήθελα)[/quote']

 

Παιδιά μη κοιτάτε τις τιμές της Goeldo. Δεν ισχύουν αυτές, οι πραγματικές είναι χαμηλότερες ;)

 

Gangster τις προάλλες που ήρθαν τα parts για την "Blackie" μου πήγα και είδα ένα maple μπράτσο που είχε φέρει ο Ντούκας για μια tele. Αν προορίζεται για τη δική σου, είσαι ΠΟΛΥ τυχερός!!! :)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσες φορες εχεις παιξει ή εχεις ακουσει les paul?

 

ειχα την ευκαιρια να σε ακουσω να παιζεις με την les paul σου, και να την "ακουμπησω", οπως και να ακουμπησω την les paul του jam. δεν θεωρω φυσικα οτι εχω παιξει με αυτες τις κιθαρες.

και οι δυο σας, σε διαφορετικα, ειδη, εχετε καταφερει να βγαλετε παρα πολυ ωραιο ηχο. στον jam το εχω πει πολλες φορες,μια και μου αρεσουν τα πολλα effects, οτι εχει καταφερει να βγαλει ηχο, που μου αρεσει πολυ (για les paul :) ).

αλλα ολοι οι ηχοι σας στους οποιους αναφερομαι, δεν ειναι καθαροι παιδια.το ειπα και παραπανω, οτι αυτο που εσενα σου αρεσει πολυ, εγω μπορει να το σιχαινομαι και το αναποδο και ειναι απολυτα φυσιολογικο. διαβαζοντας ξανα την κουβεντα αυτη, νιωθω σαν 12χρονο που τσακωνεται στο σχολειο με τους φιλους του για το αν ειναι καλυτερος ο HAMMET η ο MURRAY....

η ολη δικη μου ενσταση, ξεικνησε απο τη φραση του kwstas79, οτι δηλαδη γλυκαδα και τελε ειναι παραλληλες εννοιες. και απαντωντας, δεν προσπαθησα να υπερασπιστω την κιθαρα μου φυσικα..:)

απλα μου φανηκε τοσο αστειο και ακυρο παραλληλα το παραπανω, που ηθελα να απαντησω, μονο και μονο για να μην βγαζουν οι καινουριοι του noiz ακυρα συμπερασματα.

εκπληκτικο το post σου, jam ;) τωρα που το σκεφτομαι, στις γυναικες ειμαι les paul ακιας , αφου προτιμω τα ΧΑΜΗΛΟΜΕΣΑΙΑ τους.. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι μάλλον είμαι "τελεκαστεράκιας" στις γυναίκες... Προτιμώ τις έντονες υψηλές τους... "συχνότητες"...

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gangster τις προάλλες που ήρθαν τα parts για την "Blackie" μου πήγα και είδα ένα maple μπράτσο που είχε φέρει ο Ντούκας για μια tele. Αν προορίζεται για τη δική σου' date=' είσαι ΠΟΛΥ τυχερός!!! :)[/quote']

 

Λέγε μου τέτοια, λέγε μου τέτοια! Αν πήγες την Τρίτη-Τετάρτη, είναι πάρα πολύ πιθανόν να είδες το δικό μου! :D

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gangster τις προάλλες που ήρθαν τα parts για την "Blackie" μου πήγα και είδα ένα maple μπράτσο που είχε φέρει ο Ντούκας για μια tele. Αν προορίζεται για τη δική σου' date=' είσαι ΠΟΛΥ τυχερός!!! :)[/quote']

 

Λέγε μου τέτοια, λέγε μου τέτοια! Αν πήγες την Τρίτη-Τετάρτη, είναι πάρα πολύ πιθανόν να είδες το δικό μου! :D

 

Yeap ;) :lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ !

 

Μην τρελαθούμε και τελείως εδώ μέσα...είπα δεν θα γράψω αλλά δεν αντέχω...

 

Αν δεν είναι γλυκιά η Les Paul τότε ποια είναι ? (η τελε θα μου πεις SF ξέρω...)

Και όχι μόνο στα βρώμικα αλλά και στα καθαρά !

 

Η les paul στάζει μέλι όταν παιζει στον neck μαγνήτη και σε ένα ωραίο καθαρό fender ενισχυτή !

 

ΑΠΟΔΕΙΞΗ :

 

Latimer (camel)

 

clip1 (ice)

clip2 (lady fantasy)

 

υπ'όψιν το 1ο κλιπ είναι από live...

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου