Προς το περιεχόμενο

Φτιαχνοντας μια tele rockinger


ikaros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι ρε παιδια δικιο εχει ο Acanthor.Ανοιχθηκε ενα θεμα για μια telecaster που θελω να αγορασω.

Απο οτι βλεπω τα ετοιμα κιτ της εταιριας δεν εχουν τους haussel που επιθυμω και ολα ειναι με rosewood μανικια.Ας μεινουμε στο θεμα.Βοηθηστε με να φτιαξω μια κιθαρα.Δεν νομιζω οτι ειναι δυσκολο.Εμπιστευτηκα αυτο το φορουμ διοτι πιστευω πως αρκετοι απο εσας εχετε καποιες γνωσεις παραπανω!Μη μαλωνετε μεταξυ σας,Ας συμβαλουμε ολοι στο λογο για τον οποιο ανοιχθηκε αυτο το θεμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 148
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ναι ρε γιατρε μου δε λεω αλλα δεν μπορεις να μην αντιδρασεις οταν διαβασεις κατι τοσο ακυρο οσο το "τελε και γλυκος και καθαρος ηχος ειναι εννοιες παραλληλες" 8O ελεος δηλαδη.....

 

σε αυτο διαφωνω και εγω.

 

Τακη μου' date=' ειναι πιο ευκολοπαιχτη γιατι δεν κοπανας το ρημαδι το switch καθε λιγο & λιγακι[/quote']

 

καλα αυτο πως το καταφερνεις;;; 8O 8O γιατι εγω δεν το εχω κανει ΠΟΤΕ!

 

δεν εχει στη μεση τον ενοχλητικο τριτο μαγνητη

 

αλλη μια κορυφαια ατακα!ενοχλητικος ο μεσαιος μαγνητης! 8O 8O και γιατι παρακαλω;;;θα τρελλαθω...

 

δεν σε προβληματιζει με το πως να το κανουμε "δυσκολο" τρεμολο της

 

δυσκολο τρεμολο;;;;τι λες;;; 8O οι πιο πολλοι δεν ξεκολλανε το χερι τους απο αυτο το οποιο ειναι ολη η καυλα!

 

ειναι ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΗ και ΠΑΝΑΠΛΗ..ενας αρχαριος δηλ. πολυ πιο ευκολα "καταλαβαινει" μια τελε....

 

ναι την καταλαβαινει απλα ενω μια strat και μια les paul θελουν ..διαβασμα.. :lol:

 

Και δεν ειπαμε οτι δεν ειναι μεγαλοι οι κιθαριστες που αναγραφεις επειδη δεν παιζουν με τελε

 

ναι απλα ειπες οτι πως να το κανουμε,ολοι οι μεγαλοι κιθαριστες επαιζαν με τελε..

 

νικο πραγματικα με εκπλησσεις με τα κομπλεξ που βγαζεις σημερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοσο δυσκολο ειναι να παραδεχτεις οτι ειπες λαμακια ισχυριζομενος οτι η Γκιμπσον ειναι πιο "καθαρη" και γλυκια κιθαρα απο την τελε??

 

¶ρα αυτόματα λες ότι έχουν διαφορετικούς ήχους άρα εκεί που υπερτερεί η tele χάνει η LP και το ανάποδο.Εκτός αν πιστέυεις οτι η tele υπερτερεί σε όλα οπότε έχουμε αθέμιτο ανταγωνισμό :lol: :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοσο δυσκολο ειναι να παραδεχτεις οτι ειπες λαμακια ισχυριζομενος οτι η Γκιμπσον ειναι πιο "καθαρη" και γλυκια κιθαρα απο την τελε??

 

σε παρακαλω πολυ κανε μου quote ποτε ειπωθηκε αυτο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε παιδια δικιο εχει ο Acanthor.Ανοιχθηκε ενα θεμα για μια telecaster που θελω να αγορασω.

Απο οτι βλεπω τα ετοιμα κιτ της εταιριας δεν εχουν τους haussel που επιθυμω και ολα ειναι με rosewood μανικια.Ας μεινουμε στο θεμα.Βοηθηστε με να φτιαξω μια κιθαρα.Δεν νομιζω οτι ειναι δυσκολο.Εμπιστευτηκα αυτο το φορουμ διοτι πιστευω πως αρκετοι απο εσας εχετε καποιες γνωσεις παραπανω!Μη μαλωνετε μεταξυ σας' date='Ας συμβαλουμε ολοι στο λογο για τον οποιο ανοιχθηκε αυτο το θεμα![/quote']

 

Φίλος καταλήγεις εσύ κάπου ηχητικά;Sorry αν ξαναρωτάω αλλά σου αρέσει η tele αλλά θέλεις γλυκό ήχο;

 

Για να καταλήγουμε άσχετα με το ποιά κιθάρα...

Τι θες να ακούσεις απο την κιθάρα σου;;

(Και ξανά σόρρυ ειπώθηκαν τόσα πολλά που έχασα την μπάλα :oops: )

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω ισως να εννοεις και εμενα αλλα εχεις ΑΠΟΛΥΤΟ δικιο..εχω βαρεθει εκφρασεις οπως:ΕΧΕΙ τα καλυτερα καθαρα' date='ΕΙΝΑΙ η πιο ευελικτη και και και που αν τα κανω quote απο τα post του superfunk δεν θα υπαρχει τελειωμος.

η καθε κιθαρα εχει τα δικα της καλα που δεν γινεται να τα εχει η αλλη πως να το κανουμε...(ποσο γελίοι θα φαινομαστε πλακα πλακα σε εναν ξενο που ισως διαβαζει τωρα...)[/quote']

 

Δεν εννοώ συγκεκριμένα εσένα Τάκη, αλλά αν έχεις εκφραστεί κι εσύ τόσο απόλυτα (όχι σήμερα τουλάχιστον νομίζω), τότε ναι συμπεριλαμβάνεσαι κι εσύ. Γενικά αναφέρομαι σε ΚΑΘΕ ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΚΦΡΑΣΗ εδώ μέσα, ΕΙΔΙΚΑ όταν μιλάμε για ΜΟΥΣΙΚΗ for god's shake!!!Κάτι ΤΟΣΟ υποκειμενικό για τον καθένα μας. Ακόμα και το "ενοχλητικό τρέμολο" και ο "μεσαίος μαγνήτης" είναι πράγματα υποκεμενικά, που βολεύουν ή όχι τον καθένα. Δε βρίσκω κάτι κακό σ'αυτό...

 

 

Τέλος πάντων...Συνεχίστε, σας παρακολουθώ εγώ! :lol: :lol: :lol:

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε παιδια δικιο εχει ο Acanthor.Ανοιχθηκε ενα θεμα για μια telecaster που θελω να αγορασω.

Απο οτι βλεπω τα ετοιμα κιτ της εταιριας δεν εχουν τους haussel που επιθυμω και ολα ειναι με rosewood μανικια.Ας μεινουμε στο θεμα.Βοηθηστε με να φτιαξω μια κιθαρα.Δεν νομιζω οτι ειναι δυσκολο.Εμπιστευτηκα αυτο το φορουμ διοτι πιστευω πως αρκετοι απο εσας εχετε καποιες γνωσεις παραπανω!Μη μαλωνετε μεταξυ σας' date='Ας συμβαλουμε ολοι στο λογο για τον οποιο ανοιχθηκε αυτο το θεμα![/quote']

 

Φίλος καταλήγεις εσύ κάπου ηχητικά;Sorry αν ξαναρωτάω αλλά σου αρέσει η tele αλλά θέλεις γλυκό ήχο;

 

Για να καταλήγουμε άσχετα με το ποιά κιθάρα...

Τι θες να ακούσεις απο την κιθάρα σου;;

(Και ξανά σόρρυ ειπώθηκαν τόσα πολλά που έχασα την μπάλα :oops: )

 

Ναι η τελε βγαζει ευκολα εναν γλυκο blues θα το ελεγα ηχο,αυτο που ψαχνω...Το θεμα ειναι οτι δε ζηταω να με βοηθησετε να βρω κιθαρα αλλα να φτιαξω μια telecaster!Εχουμε ανοιξει 8 σελιδες ενω το ζουμι μπορει να μεινει σε μια!Ειναι κριμα αυτο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε ανοιξει 8 σελιδες ενω το ζουμι μπορει να μεινει σε μια!Ειναι κριμα αυτο!

 

ελα μωρε ικαρε δεν ειναι και τοσο κακο αυτο..ασε να εχει και λιγο σασπενς... :lol:

απο το να σου δωσουμε τις πληροφοριες κατευθειαν,ετσι που το παμε θα τις εκτιμησεις πιο πολυ ετσι... :lol: :D

υ.γ.οταν παμε για καφεδακι θα περασουμε και απο εδω να ακουσεις την τελε μου :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου