Προς το περιεχόμενο

Blueridge Κιθάρες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κρυφός μου πόθος είναι η αγορά μιας Μartin D 28. Δυστυχώς όμως διανύουμε περίοδο «ισχνών αγελάδων» και τα έξοδα τρέχουν διαρκώς.

 

Σήμερα είδα (στο διαδίκτυο) κάποιες κιθάρες Blueridge (τις ακριβές) και ξαφνιάσθηκα από τα πολύ καλά specs.

 

Έχει κάποιος εμπειρία από τα συγκεκριμένα όργανα;

 

Είναι όντως value for money?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα.εψαχνε ενας γωνστος μου ακουστικη και καναμε μια βολτα στο κεντρο και δοκιμασαμε 3-4 blueridge

οι BR-60 ειναι τρομερη κιθαρα

λεπτο μπρατσο μασιφ καπακι ελατο ωραια μπασα λογω του rosewood και σε ενταση βαζει την takamine μου ,1500E κιθαρα,κατω για πρωινο

ηλεκτρικα δεν εχει βαζεις εσυ

για τι budget μιλας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω εμπειρια αλλα πως μπορεις να συγκρινεις την martin που εχει 2 χιλιαρικα με καποια απο τις blueridge που εχουν ΠΟΛΥ πιο κατω απο τα μισα λεφτα ?

 

 

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν το budget σου πλησιάζει τα 1500 € είναι κρίμα να μην κοιτάξεις μεταχειρισμένα όργανα. Στις αγγελίες έχω κατά καιρούς δει martin σε αντίστοιχες τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να θέλω να το παίξω «ψωροπερήφανος» μεταχειρισμένα δεν έχω αγοράσει ποτέ. Θέλω να είμαι ο πρώτος κάτοχος του οργάνου.

 

Το μπάτζετ μου είναι στα 1000 ευρώ (+200 το πολύ εφόσον πρόκειται για εξαιρετική περίπτωση).

 

Για τις δοκιμές που αναφέρατε συμφωνώ και επαυξάνω, αλλά όταν μένεις σε μια επαρχιακή πόλη τότε τα πράγματα είναι δύσκολα έως απογοητευτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμ τοτε ψαξε οσο καλυτερα μπορεις.Διαφωνω απολυτα το να παρει καποιος ΑΚΟΥΣΤΙΚΟ οργανο στο σακι.

στην ηλεκτρικη και κουπι να σου βγει τα αλλααζεις ολα την βαζεις και σε μπομπα ενισχυτη και πεταει

η ακουστικη ειναι οτι παρεις πηρες

το budget σου ειανι αρκετα καλο.Αν δεν σκοπευεις να κανεις αμεσα live προτεινω να παρεις σκετη ακουστικη χωρις ηλεκτρικα και σιγουρα οχι cutaway.Εγω πηρα και το μετανιωσα

Θα πω κατι ισως λιγο ακραιο...Ενα μερος του budget ισως θα ταν καλο να το κανεις εκδρομη αθηνα η θεσσαλονικη και να δεις οργανα και να τα παρεις εκεινη την ωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρυφός μου πόθος είναι η αγορά μιας Μartin D 28. Δυστυχώς όμως διανύουμε περίοδο «ισχνών αγελάδων» και τα έξοδα τρέχουν διαρκώς.

 

Σήμερα είδα (στο διαδίκτυο) κάποιες κιθάρες Blueridge (τις ακριβές) και ξαφνιάσθηκα από τα πολύ καλά specs.

 

Έχει κάποιος εμπειρία από τα συγκεκριμένα όργανα;

Στο Google: site:noiz.gr blueridge

 

Έχω παίξει με δυο Bluderidge των 1000 και 1200e (δεν θυμάμαι ακριβώς μοντέλο, μάλλον ήταν oι BR180 και 183). Όπως σου είχα πει και στο παλαιότερο θρεντ που είχες ανοίξει για τις ακουστικές Epiphone Masterbilt (http://www.noiz.gr/index.php?topic=195016.0), ήταν καλοφτιαγμένες αλλά ηχητικά δεν μου είχαν κάνει ιδιαίτερη εντύπωση, ειδικά σε σχέση με την τιμή τους (οι Blueridge - oι Masterbilt ήταν όλες εξαιρετικές). Ήταν ισορροπημένες και "ευγενικές" στο χαρακτήρα τους, αλλά τίποτε το αξιοσημείωτο kate me. Από άλλους θα ακούσεις πολύ καλά λόγια για το value for money τους, από εμένα μάλλον όχι...

 

Διαφωνω απολυτα το να παρει καποιος ΑΚΟΥΣΤΙΚΟ οργανο στο σακι.

στην ηλεκτρικη και κουπι να σου βγει τα αλλααζεις ολα την βαζεις και σε μπομπα ενισχυτη και πεταει

η ακουστικη ειναι οτι παρεις πηρες

Θα πω κατι ισως λιγο ακραιο...Ενα μερος του budget ισως θα ταν καλο να το κανεις εκδρομη αθηνα η θεσσαλονικη και να δεις οργανα και να τα παρεις εκεινη την ωρα

Aκριβώς!

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου