Προς το περιεχόμενο

Βαφή synth


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι σε σκέψη να κάνω βαφή ενός συνθεσάιζερ. Κανονική βαφή με όλες τις πληροφορίες των εντολών κάτω από τα κουμπιά.

Διαφωτίστε με που να απευθυνθώ αξιόπιστα και με λογική τιμή.Αν γνωρίζετε, ή το έχετε κάνει, κάθε πληροφορία σας είναι ευπρόσδεκτη.

 

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κανονική βαφή με όλες τις πληροφορίες των εντολών κάτω από τα κουμπιά.

...είμαι και εγώ περίεργος...ποιός θα σου απαντήσει ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι το εύκολο.Το κάνω και εγώ με αερογράφο μετά.

Αλλά ας γίνει επαγγελματικά.Κάποιοι επαγγελματίες είναι μανούλα σε αυτά.

Μακάρι να γνώριζα.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι.

Λογικά, για να κάνεις γράμματα με αερογράφο...πρέπει να έχεις αυτόν

width=600 height=265http://3.bp.blogspot.com/-1xu5EEKkuYo/UD1PJqvJiKI/AAAAAAAADzs/RCVaIUt8BU0/s1600/Paasche+Turbo.png[/img]

τον έχω να στον δανείσω άμα θές...αλλά θέλει εμπειρία η χρήση του και καλό κοπρεσέρ...και ακόμα με αυτόν, το αποτέλεσμα δεν θα είναι με τίποτα αυτό που φαντάζεσαι.

 

Η καλύτερη λύση για μένα είναι να βάψεις κανονικά το πλαστικό μέρος με βαφή 2 συστατικών, να κάνεις τα γράμματα με waterslide (που θα είναι σαν τυπωμένα) και μετά το σύνολο να λουστραριστεί.

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καλύτερη λύση για μένα είναι να βάψεις κανονικά το πλαστικό μέρος με βαφή 2 συστατικών, να κάνεις τα γράμματα με waterslide (που θα είναι σαν τυπωμένα) και μετά το σύνολο να λουστραριστεί.

 

Για δώσε πληροφορίες άνθρωπέ μου!

:D

Το καλό είναι ότι το πλαίσιο είναι μεταλικό.Τα 2 πλαίνά του είναι μόνο πλαστικά.Και μάλλον θα τα κάνω ξύλινα.Αλλά αυτό δεν είναι επι της ουσίας. Μου αρέσει η ιδέα της καλύτερης λύσης που πρότεινες άνωθεν.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για βαφή δε γνωρίζω, αν θες όμως για αυτοκόλλητα που να προσαρμόζονται καλά και περιέχουν και τα γράμματα-πληροφορίες στα κουμπιά υπάρχει η StyleFlip http://www.styleflip.com. Έχει Templates για διάφορα synths, όπου μπορείς εσύ να βάλεις ό,τι εικόνα θες και στο εκτυπώνουν. Το καλό με τα αυτοκόλλητα είναι ότι αν το βαρεθείς το βγάζεις ή το αλλάζεις χωρίς να χαλάει η επιφάνεια του οργάνου.

 

Για παράδειγμα:

318046_10151220770416566_571054733_n.jpg

385215_10151434107288112_1868802297_n.jpg

601118_10151253888751566_1322569779_n.jpg

 

Forgive me Lord for I have synthed..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω στο μου μου απλή βαφή μονόχρωμη χωρίς περαιτέρω σχέδια και τα λοιπά.Η ιδεά του αυτοκόλλητου είναι ενδιαφέρουσα.

Σκεφτομαι αυτό το αποτέλεσμα

 

DSC_0419.jpg

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ όμορφο αυτό! Η βαφή φαντάζομαι είναι ζόρικο πράγμα.

To Nord Lead 2 το εχει σαν template πάντως http://www.styleflip.com/categories_name-c-1_16_18/lead-2-p-580 . Φτιαχνεις ένα λευκό μόνο με τα knob info πάνω.

 

Forgive me Lord for I have synthed..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου