Προς το περιεχόμενο

midi keyb, m-audio fast track και τι ηχεία ?


lazy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πριν κάποιο καιρο με έπιασε να aσχοληθώ με τα πληκτρα (total newbie).

Πήρα το oxygen61 , αγόρασα και μια m-audio fast track MKii (είναι στο δρομο).

Ψάχνω για ηχεία , μικρού μεγέθους, κύριως για τις ακροάσεις . Κάτι σαν τα BEHRINGER MS-16 ίσως και μικρότερα (αυτά έχουν διαστάσεις  (H x W x D) 140 x 150 x 241 mm).

 

Υπάρχει κάποια άποψη/προταση ?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι πολυ ευχαριστημένος με τα

 

http://www.m-audio.com/products/en_us/StudiophileAV30.html

Τα εχω βαλει και σε custom ξυλινες κολωνιτσες με πετροβαμβακα μεσα και πανω στα αντικραδασμικα πατακια που δινει η συσκευασια και ειναι σουπερ.

 

ειναι πολυ φθηνα και παραδόξως πάρα πολυ καλά σε απόκριση, με βοηθούν αφάνταστα στην εικονα των μιξεών μου, δεν παραμορφώνουν στις εντάσεις τους, νομιζω οτι ειναι πολύ άξια για τα λεφτα τους. Χωρια που δεν πιανουν χωρο.

θα κανεις και οικονομια στο ρευμα lol Aυτοενισχυομενα , μινιμαλ και εχουν και τις βασικες εισοδους για την καρτα ηχου σου και μια βοηθητικη.

 

Ειναι γεννημενα για ενα home studio desk λολ λολ

 

Βεβαια αν εχεις περισσοτερα χρηματα, χωρο, ειναι σιγουρο οτι τα μεγαλυτερα μοντελα της m-audio , fostex , behringer κλπ θα σου δωσουν πιο ρεαλιστικο ογκωδη ηχο και μεγαλυτερη ακριβεια στις μεγαλες εντασεις αλλα ουτως η αλλως ποιος μιξαρει σε μεγαλες εντασεις........

Θα ειναι παντως επενδυση για το μελλον και ειναι θεμελιωδης επενδυση η επιλογη ηχειων.

 

Εγω παντως τα m-audio τα εμπιστευομαι, εχω δουλεψει και τα μεγαλυτερα τους μοντελα σε σπιτια φιλων και σε studio και ειμαι ευχαριστημενος προσωπικα.

Ηθελα να παρω τα bx5 αλλα τελικα πηρα τα μικρα και δεν το μετανοιωσα παρα τους αρχικους μου ενδοιασμους.

 

Αν μπορεις πηγαινε να ακουσεις καπου αυτα που θα επιλεξεις, ειναι το καλυτερο.

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ για την απαντηση.

Βρήκα από αγγελια τα av40 (ερχονται).

Στηριζομαι σε αυτο το minimal που λες , μπας και αποφυγω το σαμπω αερος-κρανιου από την συζυγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου