Προς το περιεχόμενο

metal tube amp για σπιτι


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 146
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Να χωθω κι εγω...

Τα βιντεο του aris17561(και του καθε aris15761) προσφερουν στον ακροατη τριπλιδι και μουντριλα...

 

Δεν εχουν bend,δεν εχουν σολο,δεν εχουν δυναμικο παιξιμο,δεν εχουν medium gain...δεν εχουν φρασεις...

Οπως ο ιδιος λεει παιζει μεταλ...αυτο το μεταλ τελος παντων...ας κανει οτι γουσταρει...ο ιδιος βγαζει τα βιντεο και εκτιθεται...

 

Το θεμα ειναι το εξης:

 

ΣΟΥ ΦΤΑΝΕΙ ΚΥΡΙΕ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΒΙΝΤΕΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΕΝΑΝ ΕΝΙΣΧΥΤΗ...?

 

Εμενα προσωπικα οχι...ισα ισα που ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ το θεωρω "αχρηστο" για οποιοδηποτε συμπερασμα "αστοχο",ελλειπες και γενικοτερα μη αντιπροσωπευτικο και προτιμω να δω αλλους τυπους που κανουν demo(πχ Pete Thorn,Josh Walnut) αν θεωρουμε οτι ειναι σωστο να κρινεις απο το youtube...

 

Aν σε καποιους κανει ενα τετοιο review μεγεια τους με χαρα τους...δε θα κρινω εγω τις αποψεις...κρινω μονο τα βιντεο και το παικτη,τα οποια ειναι ουσιαστικα "εκτεθιμενα" προς κριτικη...

 

Δίκιο έχεις...προτείνω να του κόψουμε ένα μηνιάτικο. Τουλάχιστο μια έκπτωση για παραδειγματισμό και αν δεν συμορφωθει πάραυτα να τον αποκεφαλισουμε :P

 

Πέρα από την πλάκα ενώ έχεις δίκιο σε αυτά που λες ως προς το τι πρέπει να ακούμε σε μια δοκιμή, με το επιθετικό σου ύφος το χάνεις. Επίσης πρεπει να παραδεχτείς ότι στα 2 τελευταία βίντεο του έχει ένα track τίγκα στις δυναμικές το οποίο δείχνει πολλά για τις μέταλ δυνατότητες του εκάστοτε ενισχυτή. Θα μου πεις μόνο μέταλ? Ε τι να κάνουμε...αφού μέταλ ακούει το παιδί και το μέταλ τον ενδιαφέρει...

 

 

 

Υγ @ Άρη:

Σλουρπ, Σλουρπ, κοίτα! Σου Κουνάω την ουρίτσα μου....Σλουρπ μπας και μου χαρίσεις κανένα ενισχυτή μάλλον? Δεν ξέρω. Πάντως γκόμενά Δεν θέλω να σε βγάλω οπότε θα περιμένω να μου πει ο dimitris 199321 γιατί σε γλειφω....  ::) ::) ::)

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίκιο έχεις...προτείνω να του κόψουμε ένα μηνιάτικο. Τουλάχιστο μια έκπτωση για παραδειγματισμό και αν δεν συμορφωθει πάραυτα να τον αποκεφαλισουμε :P

 

Πέρα από την πλάκα ενώ έχεις δίκιο σε αυτά που λες ως προς το τι πρέπει να ακούμε σε μια δοκιμή, με το επιθετικό σου ύφος το χάνεις. Επίσης πρεπει να παραδεχτείς ότι στα 2 τελευταία βίντεο του έχει ένα track τίγκα στις δυναμικές το οποίο δείχνει πολλά για τις μέταλ δυνατότητες του εκάστοτε ενισχυτή. Θα μου πεις μόνο μέταλ? Ε τι να κάνουμε...αφού μέταλ ακούει το παιδί και το μέταλ τον ενδιαφέρει...

 

 

 

Υγ @ Άρη:

Σλουρπ, Σλουρπ, κοίτα! Σου Κουνάω την ουρίτσα μου....Σλουρπ μπας και μου χαρίσεις κανένα ενισχυτή μάλλον? Δεν ξέρω. Πάντως γκόμενά Δεν θέλω να σε βγάλω οπότε θα περιμένω να μου πει ο dimitris 199321 γιατί σε γλειφω....  ::) ::) ::)

 

 

Ουτε μηνιατικο ουτε απολυση...

Τα βιντεο ειναι αυτα που ειναι...οπως ειπα...σας κανουν?καλως...για μενα δεν ειναι αντιπροσωπευτικα...ουτε το DI track του Lammert ειναι ενδεικτικο γιατι δεν εχει ΚΑΜΙΑ ΜΑ ΚΑΜΙΑ δυναμικη...δεν αναδεικνυουν αυτα που θελω ΕΓΩ να ακουσω για να κρινω ειναι πολυ κομπρεσσαρισμενα και εχουν υπερβολικο γκαζι...(χωρις να ειμαι κανας κιθαρισταρας...κουλαδι ειμαι...).Οσο και για το μεταλ της φασης,μονο ενα setting ακουει ο ενδιαφερομενος...δε μπορει να καταλαβει που μπορει να φτασει ο ενισχυτης...

 

Ο Αρης καλα κανει και κανει οτι κανει...μαγκια του...και μπραβο του για το χρονο που ξοδευει...εχω κανει εγγραφη στο καναλι του και τα παρακολουθω παντα τα βιντεο του...αλλα σαν review εμενα δε μου λεει τπτ και το εχω συζητησει κατ'ιδιαν και με τον ιδιο...

Για να μη νομιζεις οτι ειμαι εμπαθης με τον Αρη,την ιδια αποψη εχω και για τα βιντεο των Englund-Merrow...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα το διατυπωσες ολοσωστα ;) ;) ;)

Εχεις απόλυτο δίκιο. Δεν απευθύνεται σε όλους ::)

 

....Και αυτός ο ola ρε παιδί μου με όλους τους ενισχυτές τον ίδιο ήχο έχει :P

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

εχει κανεις αυτον? Jet City Amplification JCA22H Guitar Head ή τον 50 αρη? πιστευω κανει γι αυτο που ψαχνει ο OP.

 

 

προσπαθηστε να μην χαλατε το θεμα, εχω διαβασει 15 σελιδες και δεν μου χει μεινει τιποτα στο μυαλο...

 

ο Αρης παντως προσφερει καλες πληροφοριες εδω μεσα για τους ενισχυτες και τον ευχαριστω!

*sÞea®head™³ '00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παίξει τον jca22h με την δικιά του καμπίνα και σου λέω υπεύθυνα ότι είναι από τους καλύτερους μέταλ ενισχυτές που υπάρχουν. Ατέλειωτο gain, φοβερή διαύγεια με φουλ γκάζια και τρελή τιμή. Προτείνω ανεπιφύλακτα!

 

Ο 50Άρης είναι διαφορετικός ενισχυτής. Άλλο σχέδιο και όχι μόνο παραπάνω βατ....

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έγινε παιδιά πολυ το όνομα μου άκουσα . Βασικα αν ψήνεται κανείς κάτοχος του jet city για κανενα τεστ να στέλει π.μ

 

εχει κανεις αυτον? Jet City Amplification JCA22H Guitar Head ή τον 50 αρη? πιστευω κανει γι αυτο που ψαχνει ο OP.

 

 

προσπαθηστε να μην χαλατε το θεμα, εχω διαβασει 15 σελιδες και δεν μου χει μεινει τιποτα στο μυαλο...

 

ο Αρης παντως προσφερει καλες πληροφοριες εδω μεσα για τους ενισχυτες και τον ευχαριστω!

 

Σε ευχαριστω για τα καλα σου λόγια ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου