Προς το περιεχόμενο

V synth XT + Ableton JAM


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το βάζω εδώ, επειδή ειναι περισσότερο επίδειξη του V-synth, παρά καλλιτεχνικού σκοπού δημιουργημα ;D

 

Για όλους τους ήχους, πλην των drums*, χρησιμοποιήθηκε το V synth XT και όπου μπορεσα, η δουλειά έγινε live (κάποια φίλτρα και fades μπήκαν μετα).

 

Το αρχικό sequence μαλιστα, είναι φτιαγμένο από το συμφορουμίτη vanner, από τον οποίο και πήρα το όργανο :) Ετυχε να παιξω σημερα με αυτον τον ήχο και λέω δεν το παω και παρακάτω? Πρέπει να τον έχω αλλάξει λίγο, δε θυμάμαι, αλλα το sequence το κρατησα :)

 

 

 

το V έχει καλύτερα drums ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όλους τους ήχους, πλην των drums*, χρησιμοποιήθηκε το V synth......

 

 

.....το V έχει καλύτερα drums ;D

Τελικα τα drums ειναι ή οχι απο το V-Synth?

To κομματι btw μια χαρα ειναι.

(περνα και κανα swiffer απο πανω ποτε ποτε, δε βλαπτει... :P)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα τα drums ειναι ή οχι απο το V-Synth?

To κομματι btw μια χαρα ειναι.

(περνα και κανα swiffer απο πανω ποτε ποτε, δε βλαπτει... :P)

 

Τα drums είναι από το ableton. Το V έχει καλύτερα kits, αλλα δε βολεψαν.

 

Τα συνθς μου δεν τα εχω για να τα ξεσκονίζω ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε γυρω απο τα νομπς θα ξεσκονιζονται σιγουρα! Πολυ ωραιος ηχος,δεν το ειχα υποψιν μου και πολυ το vsynth ,κακως απο οτι φαινεται,απο οτι θυμαμαι ειχε βγει και επικρατεστερο στην κατηγορια performance synths σε ενα περιοδικο ετσι; Ωραιο παντως θα ηταν αν ανεβαζες και κανα βιντεακι με live ελεγχο του ableton στα clips του,αν εχεις ετοιμασει καποιο τετοιο project

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε γυρω απο τα νομπς θα ξεσκονιζονται σιγουρα! Πολυ ωραιος ηχος,δεν το ειχα υποψιν μου και πολυ το vsynth ,κακως απο οτι φαινεται,απο οτι θυμαμαι ειχε βγει και επικρατεστερο στην κατηγορια performance synths σε ενα περιοδικο ετσι; Ωραιο παντως θα ηταν αν ανεβαζες και κανα βιντεακι με live ελεγχο του ableton στα clips του,αν εχεις ετοιμασει καποιο τετοιο project

 

Θενξ :) Δεν εχω να προσφέρω κάτι σε σχέση με το Ableton, είμαι σίγουρος οτι ο τρόπος μου ειναι ο «ποντιακος» (no offence, είμαι ποντιος, αρα δεν ειναι ρατσιστικο σχολιο :P ).

 

Πάντως, επειδή είναι μεσα στα σχεδια μου να γινω καλύτερος, αν εχω να «πω» κατι επ'αυτου, θα το έκανα.

 

Για το V, το γράφω συχνά, πως για μένα παραμένει το κορυφαιο synth αυτή τη στιγμή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το v-synth ειχα την ευκαιρια για μερικα απογευματα να "παιξω" μαζι του καθως το ειχε αγορασει ενας φιλος και συμφορουμιτης μας παλια.

 

Πραγματικα ειχα εντυπωσιαστει απο τις δυνατοτητες και τους ηχους του

Το ειχε σε κανονικη μορφη (οχι σε rack)

 

Ενα απο τα πιο ωραια κομμάτια της roland που θα ηθελα να το εχω.

Προσφερει τα πάντα, οσα θελει ενας ηλεκτρονικος πληκτρας αλλα και παραγωγός και μονος περιορισμος του ειναι η φαντασια.

 

Με ειχε τρελανει και το time warp αν θυμαμαι καλα ετσι το λεγανε.

 

Σε συνδυασμο με εναν καλο sequencer ειναι ακαταμάχητο, ειναι αναγεννησιακό, ειναι κατι που το θέλω και με την κριση αμα το σκοτωσει κανενας, γιατι οχι, θα το παρω αμα εχω κι εγω λεφτα.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

ρε νόμιζα πως είχα κάνει initialize πριν το δώσω...

Σαν ήχο τον έχεις αλλάξει λίγο... το sequence είναι ίδιο

Έχει πλάκα όμως, το πόσο διαφορετική αντίληψη υπάρχει πάνω στο (σχεδόν) ίδιο ήχο και sequence, αλλιώς το χρησιμοποίησα εγω...

Anyway, καλή δουλειά όμως, αρκετά καλή.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου