Προς το περιεχόμενο

Μπάσσο για αρχάριο, Cort action ή Yamaha RBX 270 ;;;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τουλάχιστον εδώ μπορείς να δοκιμάσεις λίγο τα όργανα

 

όχι μόνο αυτό γιατί και τα 2 υπάρχουν εδώ.

 

απλά η αγορά από εδώ έχει μόνο πλεονεκτήματα (αν η τιμή είναι ίδια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΑΜΕΣΑ ΚΑΘΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΩ ΜΟΝΟ TO MAPLE ΩΣ ΚΙΘΑΡΙΣΤΑΣ.

ΩΣΤΟΣΟ' date=' EΙΔΑ ΟΤΙ Ο THOMANN ΔΙΝΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΔΥΟ 30-DAY MONEY BACK ΕΓΓΥΗΣΗ.

ΑΝ ΔΙΑΛΕΞΕΙΣ ΤΟ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ, ΡΩΤΑ ΤΟΥΣ ΤΙ ΘΑ ΧΡΕΩΘΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΤΟ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΤΟ ΑΛΛΟ.

ΛΟΓΙΚΑ ΙΣΩΣ ΕΠΙΒΑΡΥΝΘΕΙΣ ΜΟΝΟ ΤΑ ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΚΑ (ΣΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΑΡΑΓΕ;).

ΝΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΠΡΩΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΑ ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΜΕ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟ.

Π.Χ. ΣΕ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ (MUSIC STORE) ΕΧΟΥΝ ΕΛΛΗΝΑ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟ ΓΙΑ ΠΩΛΗΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ, ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΘΕΙΣ ΠΤΥΧΙΟ ΓΚΑΙΤΕ ΓΙΑ ΣΥΝΕΝΝΟΗΣΗ.

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΑΚΡΗ.[/quote']

 

ENNOEITAI OTI ΘΑ ΤΑ ΕΧΕΙ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΡΩΤΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΜΑΓΑΖΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΩΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ. ΩΣΤΟΣΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΓΙΑ ΚΑΜΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΗ Η ΑΙΣΘΗΣΗ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΟΡΓΑΝΟ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΤΕΣΤΑΡΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΗΣΥΧΙΑ ΣΟΥ.

ΕΠΙΣΗΣ, ΛΙΓΟ ΑΣΧΕΤΟ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΕΝΟΣ ΟΡΓΑΝΟΠΑΙΧΤΗ (ΕΠΙΤΡΕΨΤΕ ΜΟΥ ΤΟΝ ΟΡΟ), ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙ ΑΝ Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΟΡΓΑΝΟΥ ΤΟΝ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΓΙΑ ΑΡΧΗ Ή ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΠΙΟ ΒΑΘΙΑ ΤΟ ΧΕΡΙ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΓΙΑ ΑΜΕΣΗ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ. ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΝΑ ΑΚΟΥΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΛΟ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΒΑΖΕΙ ΣΕ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΕΞΟΔΑ. ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ!!!!

 

Υποθέτοντας ότι παίρνει το Yamaha δεν του αρέσει και τους λέει να στείλουν το άλλο.Αν to cort του αρέσει λιγότερο τι γίνεται;Ξανά πίσω;;Αυτή τη δουλειά θα κάνει;; :wink:

Peace and love and good happiness stuff ! ! !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους.

 

Ευχαριστώ και πάλι για την βοήθεια σας.

 

Η πολύ καλή τιμή του Cort και το ότι μου άρεσε ΠΟΛΥ περισσότερο από το Yamaha οδήγησαν στο να έχω το Cort στα χέρια μου αυτή την στιγμή.

 

Μου φαίνεται πολύ ωραίο για την μικρή πείρα που έχω.

 

Απλά δεν αρχίσαμε σε όλα πολύ καλά.

 

Μάλλον υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην υποδοχή του μπάσσου αφού όταν κουνάω το βύσμα, τότε σε μια συγκεκριμένη θέση χάνεται ο ήχος.

 

Προφανώς είναι θέμα ηλεκτρικής επαφής και μάλιστα είδα ότι το σημείο του βύσματος που δεν ακουμπάει είναι το άκρο από το καρφί (όχι το εσωτερικό κομμάτι).

 

Είναι κάτι που προφανώς δείχνει πρόβλημα ή έχει παρατηρηθεί και σε άλλα μπάσσσα/κιθάρες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με γειά! Καλόπαιχτο!

 

Το προβληματάκι στο jack είναι σχετικά συχνό σε φτηνά όργανα.

 

Ίσως να θέλει μια καινούρια κόλληση. Ακόμη καλύτερα, να βάλεις καινούριο jack, αμερικάνικης/ιαπωνικής/γερμανικής προέλευσης. Φτηνοδουλειά ειναι και θα βελτιώσει τον ήχο και την αξιοπιστία του μπασου.

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με γειά! Καλόπαιχτο!

 

Το προβληματάκι στο jack είναι σχετικά συχνό σε φτηνά όργανα.

 

Ίσως να θέλει μια καινούρια κόλληση. Ακόμη καλύτερα' date=' να βάλεις καινούριο jack, αμερικάνικης/ιαπωνικής/γερμανικής προέλευσης. Φτηνοδουλειά ειναι και θα βελτιώσει τον ήχο και την αξιοπιστία του μπασου.[/quote']

 

ναι μάλλον έχει να κάνει με την ποιότητα αλλα ευτυχώς είναι κάτι απλό!

 

όμως είναι προφανώς εντός εγγύησης και καλύτερα να μην βάλω χέρι εγώ (παρόλο που πιάνει το χέρι μου σε τέτοια θέματα).

 

Ο αντιπρόσωπος (Λογοθέτης νομίζω) μήπως βάλει το ίδιο πάλι της Cort? :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νωρίς νωρίς ξεκίνησες!

 

όντως...λίγο άτυχος στο συγκεκριμένο θέμα...

 

εντάξει έχω παράδοση.

 

ότι αγοράζω πέφτω στα ελλατωματικά...δεν εκπλήσομαι :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου