Προς το περιεχόμενο

moonrise-φωνή-wanted dead or alive


airheads

Προτεινόμενες αναρτήσεις

No problem...βάλε ένα τέτοιο

http://soniccharge.com/bitspeek

και θα είσαι και με "άποψη"!!! ;D ;D

και με το θέμα τις χρείας τι κάνουμε???παρόλο που όταν τραγουδάω μονος μου μου αρέσει το αποτέλεσμα κάθε φορα που πάω να ηχογραφήσω την φωνή μου, μου ακούγεται απαίσια.. :'(. :P ένα φίλος μου τραγουδιστής μου λέει ότι τραγουδάω από τον λαιμό και όχι από το έμφραγμα (όπως πρέπει) και για αυτό ακούγομαι έτσι..  >:(  :P

zappin' is good....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και με το θέμα τις χρείας τι κάνουμε???παρόλο που όταν τραγουδάω μονος μου μου αρέσει το αποτέλεσμα κάθε φορα που πάω να ηχογραφήσω την φωνή μου, μου ακούγεται απαίσια.. :'(.

Η τεχνολογία...σηκώνει τα χέρια ψηλά!!! ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένα φίλος μου τραγουδιστής μου λέει ότι τραγουδάω από τον λαιμό και όχι από το έμφραγμα (όπως πρέπει) και για αυτό ακούγομαι έτσι..  >:(  :P

;D

Διάφραγμα είναι...

Διόρθωσε όσο μπορείς την τεχνική σου (αν σε ενδιαφέρει), πολλές εγγραφές και δοκίμασε και vocal vst (υπάρχουν και freeware) για διορθώσεις παντός είδους.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και με το θέμα τις χρείας τι κάνουμε???παρόλο που όταν τραγουδάω μονος μου μου αρέσει το αποτέλεσμα κάθε φορα που πάω να ηχογραφήσω την φωνή μου, μου ακούγεται απαίσια.. :'(. :P ένα φίλος μου τραγουδιστής μου λέει ότι τραγουδάω από τον λαιμό και όχι από το έμφραγμα (όπως πρέπει) και για αυτό ακούγομαι έτσι..  >:(  :P

 

Όπως σε είπαν και οι γέροντες τα εμφράγματα άστα δι εμάς που είμεθα και εις τη σουστή ηλικία  ;D ;D ;D

Λίγοι ακούν τη φωνή τους ηχογραφημένη και τη γουστάρουν ,με το καιρό και την εξάσκηση θα βελτιωθείς ,αν μη τι άλλο θα μπορείς να γράφεις σωστούς οδηγούς ώστε μια καλή φωνή να ξέρει που θα πατήσει.

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

ηχογράφησα αυτό το κομμάτι χθες το βραδυ με έναν φίλο μου (εγώ κιθάρα,αυτός μπάσο) αλλα δεν ξέρουμε να τραγουδάμε. :P.και έτσι το οποιος έχει όρεξη και του αρέσει ας ηχογραφήσει φωνητικά..(αρκεί να είναι αγγλικοί οι στίχοι)..χώστε ότι θέλετε..ότι σας εμπνέει..εγώ όταν το έβγαλα έβλεπα το φεγγαρόφως στην θάλασσα προχθές..απλός το λέω για να πάρετε μια ιδέα..γενικότερα μια όμορφη εικόνα.. :)

και όσοι είναι drummer και τους αρέσει χώστε και λίγο drumms να δούμε πως θα ακουστεί και με drumms. :)

*η ηχογράφηση είναι κάπως σάπια..δεν ξέρω ούτε από μιξαρίσματα ούτε από τέτοια κόλπα..πρώτη φορα ηχογράφησα μονος μου.

*επειδή το lap top μου είναι χαζό και δεν το αντέχει να το ανεβάσει μέσο noiz, το ανέβασα από το dropbox.πάρτε το από εκεί..

password:moonrise

https://www.dropbox.com/home  :)

ηχογράφησα μια εκδοχή φωνητικών από μένα. :-[.στην αρχή είναι αρκετή χαμηλά σε ένταση η φωνή..δεν ξέρω γιατί αλλα έτσι βγήκε στο export..ακούστε το απλός σαν ιδέα..πάντως το wanted φωνητικά  ισχύει ακόμα..δεν χρησιμοποίησα κανένα πρόγραμμα σταθεροποίησης φωνής και για αυτό φαλτσάρω που και που.. :P

https://www.dropbox.com/home

 

 

zappin' is good....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε airheads, δεν είναι εύχρηστο για κάποιον να ακούσει το κομμάτι έτσι όπως το έχεις στο dropbox. Κάνε το να μπορεί να το ανοίγει ο καθένας χωρίς κωδικούς και mail.

 

Πέραν τούτου, βγάζει τρία wav αρχεία εκ των οποίων αυτό που λέγεται moonrise δεν παίζει σωστά (τουλάχιστον στον δικό μου υπολογιστή).

 

Κάνε αν θέλεις κάποιες διορθώσεις έτσι ώστε να λάβεις ευκολότερα βοήθεια.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου