Προς το περιεχόμενο

Pat Martino cover


gathulis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ ωραίος αγαπητέ. Μερικές διευκρινιστικές ερωτήσεις:

 

- Όταν λες cover εννοείς ότι το σόλο που παίζεις είναι αυτό του Martino;

 

- Αν ναι, το έκανες transcribe ή το διάβασες από έτοιμη παρτιτούρα;

 

Σε κάθε περίπτωση πολύ καλή δουλειά.

 

Την άλλη φορά, καλό θα ήταν, αν έχεις τη δυνατότητα, να γράψεις και να μιξάρεις σε daw και μετά να κολλήσεις το βίντεο ώστε να μας δώσεις και καλό ήχο.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το σολο ειναι του martino,αν μπορουσα να αυτοσχεδιασω εγω ετσι δεν θα είμουν εδω θα επαιζα στο yoshi's σε καθημερινή βάση. ;D το σολο είναι transcription olo.τωρα να σου πω την αλήθεια για τα υπολοιπα που μου λες....δεν εχω ιδέα τι είναι,πασχω λιγο απο γνώσεις software.ενας φίλος με μια κάμερα χειρός κανει όλη τη δουλεια,γι αυτο κ ο χάλια ηχος.σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολύ φίλε μου.η αλήθεια ειναι οτι στο θέμα υπομονής ναι,πρέπει να εχεις λιγο,αλλα εχουμε σύμμαχο τησ τεχνολογία που μας διευκολυνει πλέον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητηρια πρωτα για το αυτι σου και μετα για το παιξιμο σου....

 

Κατι που λειπει σημερα στους μουσικους που για πεντε νοτες σολο ζητανε tabs και παρτιτουρες...

Γιώργος, μόνο με μηδέν λιπαρά please

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο σου σε όλα!

 

Ποτέ δεν θα χωνέψω πως είναι δυνατόν να αυτοσχεδιάσει άνθρωπος ετσι :o

Αυτό είναι πρόβλημα. :D

 

αν μπορουσα να αυτοσχεδιασω εγω ετσι δεν θα είμουν εδω θα επαιζα στο yoshi's σε καθημερινή βάση.

Δεν είναι τόσο φοβερό το πώς. Ο Martino έχει πολύ συγκεκριμένο τρόπο να αυτοσχεδιάζει και να αντιλαμβάνεται τις "αλλαγές".

Έχει δε και πολύ συγκεκριμένο τρόπο να φραζάρει.

 

Αυτό που έκανες είναι πολύ δύσκολο αλλά ..... κάντο (αν δεν το έχεις ήδη κάνει) και πολύ ουσιαστικό, προσπαθώντας να "αποκρυπτογραφήσεις" τι συμβαίνει εκεί.

 

Και πάλι μπράβο σου.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου