Προς το περιεχόμενο

ιδιαιτερα ή ωδειο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ελα μου ντε.τι να κανω.ιδιαιτερα ενας μου ζηταγε 25-30 ευρω την ωρα(για ονομα του θεου ουτε ιδιαιτερα κινεζικα να ηταν).το ωδειο του δημου θελει 60 ευρω για 2 μαθηματα τη βδομαδα .αλλα δεν ξερω αν τα δημοσια ωδεια ειναι super μουφα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε ρε....Αρχικά....Που μένεις....Τι όργανο μαθαίνεις?

 

2ον Θες να κάνεις σούπερ μαθήματα με τους καλύτερους καθηγητές και τις παναγιάς τα μάτια και να πλήρωνεις τα κέρατα σου....

 

ή

 

συμβιβάζεσαι με κάποια πιο οικονομική λύση ή οποία παίζει ποιοτικά αναλογα με τον καθηγητη που θα σου κάτσει.....

 

 

Γενικά αν θές κάτι πιο οικονομικό θα σου πρότεινα να πάς σε δημόσιο...Μερικά εδώ στην αθήνα έχουν πολύ καλούς καθηγητές....

 

Επίσης μπορείς να ρωτήσεις φίλους και γνωστούς αν κάνουν μαθήματα σε κάποιο ωδείο της περιοχής σχετικά με τα μαθήματα που κάνουν....

 

Τώρα αν θές ιδιωτική φάση με ίσως λίγο καλύτερη ποιότητα (ή μέχρι και πολύ καλύτερη) πάς σε ιδιαίτερο....

 

Ακόμα μην ξεχάσεις να ρωτήσεις στα ωδεία που θα ψάξεις πόσα ατομα είναι σε κάθε μάθημα...Γιατί μερικοί βάζουν δύο δύο τα άτομα και αυτό προσωπικά δεν μου ακούγεται και τόσο ωραίο....

 

Περι ορέξεως κολοκυθόπιτα γενικά.....

 

Είσαι αρχάριος ή έχεις κάποια εμπειρία....Γιατί αν έχεις κάποια εμπειρία αλλάζουν τα πράγματα....

 

Βασικά αποφάσισε αν έχεις την άνεση να πληρώνεις κάποιο "καλό"-"ακριβό" ωδείο ή αν θές κάτι οικονομικότερο...

 

Πάντως να θυμάσαι ότι τα πάντα είναι ο καθηγητής γιατί μπορεί να πάς σε super ωδείο και να σε βάλουν με κάποιον που δεν είναι καλός ή το αντίθετο.....

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνώμη μου να ψάξεις να βρείς ένα καλό και συννενοήσιμο σαν άνθρωπο και καλό σαν κιθαρίστα, με άποψη στο παίξιμο και τον ήχο που γουστάρεις να σου κάνει ιδιαίτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδικα στα πρωτα μαθηματα, αυτο που ειναι βασικο, ειναι να βρεις εναν καλο εκπαιδευτικο (με μεθοδο μεταδοτικοτητα κλπ) και οχι σωνει και καλα ενα κορυφαιο κιθαριστα. Για παραδειγμα ποιος θα ηταν ποιο αποδοτικος στο να μαθει στο παιδι σου την αλφαβητα? η γυναικα σου ή ο πρυτανης του πολυτεχνειου?

συνηθως οι κορυφαιοι και πολυ εμπειροι κιθαριστες εχουν ξεχασει τα προβληματα που ειχαν στα πρωτα τους βηματα οταν ηταν στην θεση σου και θεωρουν μερικα πραγματα αυτονοητα και δεδομενα με αποτελεσμα να παραμελουν μερικες σημαντικες λεπτομερειες και να δινουν παραπανισια εμφαση σε μερικα περιττα ισως πραματα για το επιπεδο σου.

 

με λιγα λογια βρες εναν καλο δασκαλο (ειτε ιδιωτη ειτε εργαζομενο σε ωδειο ουτως ή αλλως και στις δυο περιπτωσεις παιζει ρολο η τυχη αν θα βρεις καποιον καλο )

και επισης στην πορεια μη διστασεις να αποχωρησεις και να βρεις καποιον αλλον εφοσον κρινεις (επικινδυνο λιγο αυτο στο επιπεδο σου , αλλα κατι θα καταλαβεις) οτι δε σου κανει .

 

επισης φροντισε παραλληλα να μαθεις και μερικα βασικα πραματα της θεωριας της μουσικης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για ηλεκτρική κιθάρα μιλάμε έτσι?

η καλύτερη αρχή είναι ιδιαίτερα με καθηγητή στο σπίτι - και η πιο οικονομική

αλλά όχι και 25 την ώρα, δε νομίζω ότι εκεί κυμαίνονται οι τιμές - όχι δε νομίζω το ξέρω δλδ

10 με 15 την ώρα, και να κάθεται και 1 και 1,5 και 2 ώρες, χαλαρά πράγματα

το ωδείο δε συμφέρει για πολλούς λόγους, δε χρειάζεται ανάλυση

 

όπως σκέφτηκε κι ο nemoo κι ο boody, οι super καθηγητές δε χρειάζονται στα εύκολα (που είναι και τα πιο δύσκολα στην εκπαίδευση) και δε θα βγάλουν τα λεφτά τους μαθαίνοντάς σου πόσα τάστα έχει το όργανο

επίσης υπάρχουν τόσοι πολλοί δάσκαλοι που δεν νομίζω ότι δε μπορείς να βρεις κάτι ανάλογο σε normal τιμές, που εξάλλου λόγω έλλειψης χρόνου είναι περιστασιακά υψηλές κι όχι ότι σου μαθαίνουν τπτ αστρονομικό, πιστεύω

 

μια καλή λύση και χαίρομαι που τελευταία προσφέρεται όλο και περισσότερο είναι τα σύγχρονα ωδεία, δλδ χώροι με studio και χώρους εκμάθησης για σύγχρονα μόνο όργανα, όπως κιθάρες, ηλ.μπάσο, πλήκτρα, ντραμς και μουσική τεχνολογία, με χρέωση στα επίπεδα ιδιαίτερου

 

είναι κι αυτό μια λύση όπου μαθαίνεις μάλλον περισσότερα πράγματα κι έχεις μεγαλύτερη επαφή με κόσμο του χώρου, αλλά δεν υπάρχουν πάρα πολλά - δλδ σε όλες τις περιοχές ακόμη οπότε μπορεί να μην έχεις πρόσβαση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου