Προς το περιεχόμενο

Marshall BluesBreaker II


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δοκίμασα το συγκεκριμένο πετάλι με Fender Mexico κιθάρα (3 single coils)

σε Marshall Valvestate ενισχυτή και μου έκανε τρομερή αίσθηση για το ζεστό, μεστό ήχο του. Και ειδικά συγκρίσει με την τιμή του. Το δοκίμασα δίπλα στο Blues Driver της Boss και στο Screamin Blues της Digitech όπου και τα δύο μου ακούστηκαν υποδεέστερα (ειδικά το Screamin Blues ).

 

Έχει κανείς εμπειρία ανάλογη; Θα θελα απόψεις γιατί σκέφτομαι την απόκτηση του σε συνδυασμό και με τον κομπρέσορα ED 1 που μου άρεσε εξίσου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!

 

Πράγματι ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ πετάλι! Όντως πολύ ζεστός ήχος και ειδικά με κιθάρες με μονοπήνιους είναι ό,τι πρέπει, που ψάχνεις να βρεις όγκο εναγωνίως...!

 

Το χρησιμοποιώ τους τελευταίους μήνες και μαζί με άλλα 2 (Tech21 GT2 + Digitech Bad Monkey) έχω κλείσει για αρκετό καιρό από distortion/overdrive ήχους...! :wink:

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα η διαφορά με τα άλλα δύο είναι ότι το πετάλι "παίζει blues" αντίθετα με τα άλλα 2 που ανέφερες που μόνο για blues ήχο δε μου κάναν όταν τα άκουσα :lol:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τύπος στο μαγαζί που τα δοκίμασα μου είπε γενικά οτι η κατηγορία των blues drive πεταλιών βρίσκεται ανάμεσα στα overdrive και distortion πετάλια γι αυτό και ξεφεύγουν και τα 3 προαναφερθέντα απο την overdrive αισθητική της blues. Και αυτό είναι που μου άρεσε κι όλας και δεν στρέφομαι σε overdrive τύπου Tubescreamer. :D Ειδικά το Marshall σε υψηλό gain έβγαζε απίστευτα στρογγυλεμένο lead ήχο στα όρια του distortion. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προτείνω ανεπιφύλακτα 100%. Είναι απίστευτο πετάλι για τα λεφτά του.

Ήταν το βασικό μου πετάλι για drive μέχρι πρότινος, μιας και τα πρωτεία πήρε το SD-1 που βγάζει πιο ήπιο drive (όσο μεγαλώνω μειώνω και το drive...).

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ιδού για επιβεβαίωση των λεγομένων μου δείτε το video..

http://www.gearwire.com/marshall-bluesbreaker.html

 

Ο τύπος πορώθηκε! :lol:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλαρα το καλυτερο πεταλι στην κατηγορια του (& σε πολλες κατηγοριες ακομα...)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες με ψήνετε άγρια για το ΒΒ2! Έχω το Drive Master της Marshall το οποίο είναι κάλο πετάλι αλλά ορισμένες φορές μου την σπάει και το σκέφτομαι εδώ και καιρό να το αντικαταστήσω με το ΒΒ2... Δεν ξέρω τι να κάνω...Καμιά ιδέα από κάποιον που τα έχει ακούσει και τα δύο?

The World Was A Mess But His Hair Was Perfect...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου