Προς το περιεχόμενο

Engl Fireball 100 vs Evh 5150III vs Marshall Jvm205H



Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 112
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μια χαρα κοβουν, εαν ξερεις να τους κοψεις, ;) κι ακους τετοιες διαφορες.

Δεν μπορω να φανταστω ηχοληπτη που δεν μπορει να φερει με δυο κινησεις,

απο το eq της κονσολας η του daw του, τον καημενο τον ENGL παρα πολυ κοντα

στο ακουσμα του marshall η του Evh εαν αυτο ειναι ζητουμενο.  ::)

 

 

Toυς κόβεις μπάσα, τους βάζεις τέρμα τα μεσαία, βάζεις τέρμα τα μεσαία και από την κονσόλα και τότε ίσως μπορεί κάτι να έχει γίνει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Toυς κόβεις μπάσα, τους βάζεις τέρμα τα μεσαία, βάζεις τέρμα τα μεσαία και από την κονσόλα και τότε ίσως μπορεί κάτι να έχει γίνει :P

 

Δεν νομιζω οτι με αυτον τον τροπο θα "εφτιαχνε" τον ηχο του engl ο ηχοληπτης σου...

Anyway

 

Ρε παιδια εδω εχουμε συχνοτηκο case study, που εισαστε? Κανεις δεν ενδιαφερεται για την

"βελτιωση" του engl? Ειναι πολυ καλο θεμα εξασκησης στον προσδιορισμο συχνοτητων.

Τι εγινε, ολοι για μπανιο εισαστε??

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για ποιό λόγο να καθεσαι να πειράζεις τους engl??αφου εχουν το δικο τους ήχο,η αρεσει ή δεν αρέσει.δεν χρειάζεται.αφου όλος ο κόσμος ξέρει περίπου τί να περιμένει απο κάθε ενισχυτη.το θέμα είναι να τον ακούσεις κ να τον δοκιμάσεις ο ίδιος,μόνο ζωντανα είναι το πραγματικό τέστ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα δεν ειναι και το τελειο (μιας και ειμαι στην δουλεια και εχω μονο ηχεια PC και winamp) αλλα ετσι για πλακα κατεβασα 3,6db στα 70 & 320 και προσθεσα 3db στις 3000 και ηρθε νομιζω αρκετα.

For Those About To Rock We Salute You

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για ποιό λόγο να καθεσαι να πειράζεις τους engl??αφου εχουν το δικο τους ήχο,η αρεσει ή δεν αρέσει.δεν χρειάζεται.αφου όλος ο κόσμος ξέρει περίπου τί να περιμένει απο κάθε ενισχυτη.το θέμα είναι να τον ακούσεις κ να τον δοκιμάσεις ο ίδιος,μόνο ζωντανα είναι το πραγματικό τέστ

καλα εσυ αν πας να τον ακουσεις μην πειραξεις κανενα κουμπι. Και το EQ του ενισχυτη να πειραξεις παλι τον δικο του ηχο θα εχει

For Those About To Rock We Salute You

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δικος μου είναι ο ενισχυτης που ακουγεται αδερφε κ δεν εχεις δικιο,αμα είναι να παιζεις με μεσσαια στο 9 κ μπασα στο 3 δεν ακους τον ενισχυτη που αγορασες σωστά.οπου κ να διαβάσεις το σχετικα καλυτερο eq των ενγκλ είναι περίπου όλα στη μέση.κ απο προσωπική εμπειρεία εκεί κοντά είναι.είναι απλό το θέμα.αν σου αρέσει ηχόχρωμα μαρσαλ,οι ενγλ δεν κάνουν.αν σου αρέσει κατι πιο χαιτεκ αλλα ψιλο-scooped τότε είναι μια χαρά.

 

 

απο τα ελάχιστα βιντεο που αντιπροσωπεύουν σωστά τον ενισχυτή αυτον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου τι να πω. Περιεργα μου τα λες. Δεν συνηθιζω να διαβαζω ποια ειναι τα προτεινωμενα σετινγκσ απο τον φ,χ,ψ για το καθε μηχανημα. Ξερω αυτο που ακουω και ειναι λασπη σε σχεση με τους αλλους ενισχυτες. Με τι καμινα παιζουν ολοι αυτοι; Την ιδια; Με τα ιδια μεγάγωνα; Εχουν και την ιδια κιθάρα; Σιγουρα ο καθε ενισχυτης εχει το ηχοχρωμα του. Οσο για το βιντεο που αντιπροσωπευει τον ενισχυτη 1ον Κοιτα ποιος παιζει. 2ον Με εξωτερικη εγγραφη; Ουτε καν μικροφωνο;

For Those About To Rock We Salute You

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου