Προς το περιεχόμενο

Engl Fireball 100 vs Evh 5150III vs Marshall Jvm205H



Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτη ειναι η γνωμη μου..θα ακουγοταν η διαφορα στη λεπτομερια ή αν διαφωνεις

καλο θα ηταν να ποικιλουν οι ρυθμισεις του καθε ενισχυτη..(2-3 για τον evh) αλλες τοσες για το marshall..

 

Ξερω πως ειναι κουραστικο και χρονοβορο απλως επιμενω πως απο ενα βιντεο ή καλυτερα απο μια ηχογραφηση δεν μπορεις να βγαλεις ακριβες συμπερασμα και να πεις "αυτος ειναι καλος,ο αλλος κοβει στα μεσαια" κτλ χωρις πραγματικα να τον εχεις ακουσει!

 

Επεσα και εγω παρ'ολα αυτα στην παγιδα που αφησα και εγω σε καποιον που εχω αδυναμια την ψηφο μου,αφου ειναι και οι τρεις μουρλια!!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 112
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγω πιστευω,και το εχω ακουσει απο πολλους εμπειρους κιθαριστες οτι  ο καλυτερος ηχος ενος ενισχυτη εφοσον ειναι καλης ποιοτητας ειναι με ολο το eq στην μεση.

Εκει ακους τον ενισχυτη.Δεν εχει ουσια να φερεις 3 ενισχυτες κοντα.

Οι out of the box ηχοι δινουν την καλυτερη δυνατη εικονα.

Βεβαια πολλες φορες αυτο που ακουμε απο κοντα,το λεω απο δικια μου πειρα,προσφατη μαλιστα με τους συγκεκριμενους εκτος του Engl διαφερει αρκετα απο αυτον μιας ηχογραφησης.

Θεωρω οτι ειναι σχεδον αδυνατον να πιασεις ηχο πραγματικο χωρου,κυριως γιατι ο χωρος μορφοποιει το αποτελεσμα και σαφως το EQ που παιρνουμε στα αυτια μας μεσα σε μια ηχογραφηση η τις δυναμικες του ενισχυτη

Για να γινει αυτο οπως κανουνε πολλα μεγαλα συγκροτηματα πρεπει να στησεις μικροφωνα σε ολο το δωματιο διαφορετικου τυπου και μετα να μιξαρεις ετσι ωστε να μην επηρεαζεται ο ηχος.

Κανα 6μηνο δουλειας δηλδ  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια,

υπαρχει καποιος που εχει αυτο το μωρο;;;

http://www.fargenamps.com/fargen-amps-9/olde-800-mkii

να μας κανει ενα βιντεο να γουσταρουμε..

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου