Προς το περιεχόμενο

Engl Fireball 100 vs Evh 5150III vs Marshall Jvm205H



Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω είδα πρόσφατα τους riverside οι οποίοι είχαν axe fx2 κ ο ηχος τους ιταν τελείωσ ψηφιακος.

 

Είσαι σίγουρος? Απο προσωπική εμπειρια ξέρω ότι ο Πιότρ παίζει με Marshal και χειροποίητα πεταλάκια mark απο Πολωνία. Βέβαια ο ήχος του πάντα άθλιος ήταν,κυρίως λόγω του γούστου του, αλλά αλλο αυτό...

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 112
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αψογος,

απλα πρεπει να ριξεις πολυ πονο και ωρες με τις ρυθμισεις ;D

Mε decatone δεν εχω παιξει...

αλλα φανταζομαι τι θα ειναι..

Πιστευω οτι πρεπει να αραξω στα κυβικα μου λιγο με τον dual,πριν απο αυτο ειχα τον f-100.

Τον drive του δεν ελεγε πολλα αλλα με καλο distortion κεντουσε.

 

Εντάξει ρε συ ρεκτο έχεις ... Και ο ρεκτο παιδι του σλο είναι ... Δεν νομίζω ότι έχεις να ζήλευεις κάτι ... Είναι θέμα χρόνου αν το θελήσεις , να τον αποκτήσεις ... Αν πάντως σου αρέσει ο μπουγκι και θέλεις σολντανο κάποια στιγμή , πιο πολυ θα σου αρέσει ο ντεκατον παρά ο σλο ...

 

 

 

 

Το είχα και τον εσπρωξα γιατι είμαι θύμα του μάρκετινγκ . Έλεγα καλός ο ντεκα αλλα ο σλο είναι η σημαία της εταιρείας άρα πρέπει να τον διωξω και να πάρω σλο . Προφανώς και ο σλο ενισχυταρα αλλα και ο ντεκα δεν παει πίσω ...

 

 

Στο crunch??//

Δηλαδη στο 3ο τι γινεται?

Δεν ξερω αν ο ενισχυτης ειναι πραγματικα τοσο καλος η αν εχεις πετυχει γλυκο σημειο

Καθε φορα μ αρεσει και παραπανω..

Για rock πως ειναι?

 

Για ροκ είναι άψογος ... Το κραντς του φτάνει απο ελαφρύ μέχρι αυτό που ακούς . Βασικα έλα μια μέρα σπίτι να τον ακούσεις αναλυτικά είτε μπεσ στο κανάλι μου και δες. Έχω άπειρα τεστ με τον συγκεκριμένο ... Σημειώτεων εχει φεντερε καθαρό κανάλι ... Εντελώς καθαρο ...

 

 

Αψογος,

απλα πρεπει να ριξεις πολυ πονο και ωρες με τις ρυθμισεις ;D

 

Οχι ρε συ δεν χρειάζεται πόνο . Ισα ίσα ... Ότι ρυθμίσεις και να κανείς , ακούγεται πολυ καλα . Αρκεί να κρατάς τα μεσαία χαμηλά ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα εγω ακουω-παιζω κλασσικα πραγματα

Απο SRV -Floyd μεχρι whitesnake και πρωιμο μεταλ.

Παιζω τωρα με ενανα peavey Classic 50 και για γκαζι ht dual αλλα με χεις ψησει πολυ ασχημα με ολα αυτα που βαζεις ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει ρε συ ρεκτο έχεις ... Και ο ρεκτο παιδι του σλο είναι ... Δεν νομίζω ότι έχεις να ζήλευεις κάτι ... Είναι θέμα χρόνου αν το θελήσεις , να τον αποκτήσεις ... Αν πάντως σου αρέσει ο μπουγκι και θέλεις σολντανο κάποια στιγμή , πιο πολυ θα σου αρέσει ο ντεκατον παρά ο σλο ...

 

 

 

 

Το είχα και τον εσπρωξα γιατι είμαι θύμα του μάρκετινγκ . Έλεγα καλός ο ντεκα αλλα ο σλο είναι η σημαία της εταιρείας άρα πρέπει να τον διωξω και να πάρω σλο . Προφανώς και ο σλο ενισχυταρα αλλα και ο ντεκα δεν παει πίσω ...

 

 

Για ροκ είναι άψογος ... Το κραντς του φτάνει απο ελαφρύ μέχρι αυτό που ακούς . Βασικα ΟΤΕ έλαια μέρα σπίτι να τον ακούσεις αναλυτικά είτε μπαρ στο κανάλι μου και δες. Έχω άπειρα τεστ με τον συγκεκριμένο ... Σημειώτεων εχει φεντερε καθαρό κανάλι ... Εντελώς καθαρο ...

 

 

Οχι ρε συ δεν χρειάζεται πόνο . Ισα ίσα ... Ότι ρυθμίσεις και να κανείς , ακούγεται πολυ καλα . Αρκεί να κρατάς τα μεσαία χαμηλά ...

Eισαι και εσυ τρελος σαν και μενα.

Και εγω πουλαω - αγοραζω,κιθαρες,ενισχυτες κτλ.

Το μοναδικο soldano που ειχα ητανε το sp -77 (μονταρισμενο)

και το επαιζα με τελικο marshall 2/50.

Eνιωθα george lynch...τρελα,φανταζομαι το slo.

Eιχα φτιαξει μια προσομοίωση slo σε ενα βουλγαρο ,ελεγε πολλα..

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα εγω ακουω-παιζω κλασσικα πραγματα

Απο SRV -Floyd μεχρι whitesnake και πρωιμο μεταλ.

Παιζω τωρα με ενανα peavey Classic 50 και για γκαζι ht dual αλλα με χεις ψησει πολυ ασχημα με ολα αυτα που βαζεις ;D

 

 

Εεε έλα στο σπίτι να τον ακούσεις για ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σουπερ σφιχτος και καφρικος ο Μαρσαλλ! Σα να σου βγαζει τη γλωσσα εξω!

Πολυ ισορροπημενος ο Peavey fender. Ο Engl μου ακουγοταν σα λασπη.

 

+1

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα που τα άκουσα με την ησυχία μου, να πω και εγώ τη γνώμη μου. Αν και englακιας, ψηφίζω 5150. Πραγματικά ακούγεται εξαιρετικά. Ο Engl κάτι έχει, δεν ξέρω τί, αλλά κάτι του λείπει. Οχι ότι είναι άσχημος, προς θεού, μια χαρά ενισχυτάρα είναι, απλά δεν φτάνει τον 5150. Ο marshal πάλι, δεν μου άρεσε καθόλου. Αλλά ποιός marshal μου άρεσε ποτέ εμένα? ;D

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψηφίζω Marshall!Άρη κανένα τεστακι με Diezel να περιμένουμε στο μέλλον?

 

Ναι ... Με ποιον θέλετε να κοντραρστει ; vh4 vs ? ψηφιστε και θα το ετοιμασω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου