Προς το περιεχόμενο

Engl Fireball 100 vs Evh 5150III vs Marshall Jvm205H



Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 112
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Diezel vh4  vs Evh 5150III vs Marshall Jvm205H

 

 

Ε δηλαδη ο σολντανο στην απέξω ; Κρίμα ... Αν εχει κανένας τον dual rectifier και μπορεί να τον φέρει τότε θα κάνουμε το ultimate hi gain test μιλάμε ...

 

Diezel vs Mesa vs evh vs Marshall vs engl

 

Εεε πιστεύω δεν εχει μείνει τίποτε άλλο ... Άντε άντε οποίος θέλει ας συμμετάσχει ... Δηλαδη να κανονισουμε μια μέρα μια συνάντηση σαν πάρτυ και να κάτσουμε όλοι μαζί να κάνουμε την ηχογράφηση ... Ουαου ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Diezel vs Mesa vs evh vs Marshall vs engl

 

 

Diezel vs Mesa vs evh vs Marshall vs engl vs Line 6 spider  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Tώρα εγώ να κάνω μία χαζή ερώτηση, στα σοβαρά? Ο evh είναι ο ενισχυτής του Van Halen. Ok. Ποιός είναι ο κατασκευαστής όμως? Η Fender? Εχει κάνει δική του εταιρία ο μάστορας? Τι παίζει?

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Diezel vs Mesa vs evh vs Marshall vs engl vs Line 6 spider  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Tώρα εγώ να κάνω μία χαζή ερώτηση, στα σοβαρά? Ο evh είναι ο ενισχυτής του Van Halen. Ok. Ποιός είναι ο κατασκευαστής όμως? Η Fender? Εχει κάνει δική του εταιρία ο μάστορας? Τι παίζει?

 

Ο βάν αλεν είναι ενα brand name που πουλάει . Η πιβι πάντα έφτιαχνε ενίσχυτες σε συνεργασία μαζί του . .οταν κάποια στιγμή δεν του έκανε τα κέφια η πιβι τότε ο μάγκας πήρε το όνομα του καθώς και το brand name του και έφυγε . Επαιζε με slo για ενα διάστημα αλλα ενώ του άρεσε πολυ το voicing του slo , ένιωθε ότι ο συγκεκριμένος ενίσχυτης δεν είχε τόσο attack όσο χρειαζόταν . Τότε τον προσέγγισε η φεντερ και του είπε ότι θα σου φτιάξω slo με περισσότερο attack . Ομως επειδη το ονομα σου πουλάει μάγκα μου , αντί να σου βγάλουμε signature προϊόντα , θα σου φτιάξουμε μια εταιρεία που θα ονομάζεται evh και θα εχει μεχρι και το χαρτί τουαλέτας σου ... Ετσι κι έγινε ... Εφτιαξαν μια εταιρεία το όνομα του. Η φεντερ βρίσκεται απο πίσω αλλα τυπικά είναι μια ανεξάρτητη εταιρεία όπως η Jackson ,  charvel κτλ κτλ ... Τώρα αν ο βάν αλεν εχει μπει στην εταιρεία ως μέτοχος η όχι δεν το ξέρω ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω έτσι την ξέρω την ιστορία ... Τώρα με μικρές παραλλαγές , αυτό είναι το σύνθημα ... Πάντως πιο ψαγμενος μουσικός απο τον βαν αλεν δεν υπάρχει . Σε αυτό είμαι σίγουρος ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρη στην επομενη δοκιμη(οποια και αν ειναι) δοκιμασε τον jvm στο πορτοκαλι (πιστευω οτι εχει αρκετο gain και εκει) αλλα οποσδηποτε ανεβασε λιγο μπασο, πολυ μεσαια και κοψε πολλα πριμα...

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμφιροπος ο αγώνας . Στο προηγούμενο τεστ είχαν έρθει ισοπαλία ... Αυτόν τον ενγκλ ούτε ενας ; Δηλαδη μου κάνει εντύπωση . Αφού στο θρεντ συμμετέχει και π gathulis που είναι και ο κάτοχος παει να πει ότι ούτε ο ίδιος δεν τον ψήφισε ... Τώρα φτάιει ο ενίσχυτης στο Επόμενο λαιβ να του κάψει όλες τις λάμπες ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

axaxaxaxaxaxa τι να κανω ρε φιλαρακι αφου ακουγεται χαλια εδω,απο κοντα που τους πaιξαμε μαρεσε πιο πολυ απ ολους κ λιγοτερο απο ολους μαρεσε ο evh.ειναι δυσκολο το sound engineering,προσωπικα εμένα με ξεπερνά 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου