Προς το περιεχόμενο

Engl Fireball 100 vs Evh 5150III vs Marshall Jvm205H



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίζουν πολλά πράγματα ρόλο είναι η αλήθεια ώστε να κρίνεις αντικειμενικά έναν ενισχυτή, ειδικά όταν μπαίνουν τα γούστα σου στη μέση! Ούτε εγώ τους πάω τους Marshall γι' αυτό και ο JVM μου έκανε ακόμα μεγαλύτερη εντύπωση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 112
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σοτο έχω παίξει πολλά λαιβ στην ζωή μου . Δεν σου την λέω απλα το γνωστόποιω . Σε όλη μου την φοιτητική ζωή αυτή την δουλειά έκανα . Τότε ήμουν πιο υγιής στο μυαλό. Είχα την φεντερ μου με τον Duncan invader πάνω και τον ενίσχυτη μου τον τραντζιστορ και έβγαινα ακομπλεξαριστα . Στην συνέχεια έπαθα τενιντιτιδα στους βραχίονες . Ετσι αυτό με έκανε να εγκαταλειψω το άθλημα για κάποια χρονια λογο του τραυματισμού αλλά και λογο κορεσμού . Οταν ξανά εποιασα την κιθάρα τότε ασχολήθηκα κυρίως με το gas παρά να κάνω αυτά που έκανα στα 20 μου . Βέβαια απο ότι φαίνεται στα 20 είχα πιο πολυ μυαλό αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία ...

χαχαχαχα

φυσικα δεν παρεξηγω,χαβαλες να γινεται.

Και εγω εχω παιξει παρα πολλα live και τα κεφαλια τα οποια με βγαζουνε ασπρο προσωπο

ειναι τα boogie (dual rectifier)και αυτο μονο εχω!

φυσικα ειναι θεμα γουστου.

Πιστεψε με καταλαβαινω το ζορι που τραβηξες.

Εγω στα 20 μου ακουγα μονο tribal tech και επαιζα πολυ καλυτερα απο οτι παιζω τωρα,

εχουνε περασει και πολλα χρονια..οποτε και εγω τα ιδια.

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ειναι τα boogie (dual rectifier)και αυτο μονο εχω!

 

 

Φτωχιε ε... Φτωχιε ;D

 

Off topic : τις προάλλες ήμουν σε ένα φάναρι και τσακωνοταν ενας με ένα ζ4 και ενας με ενα Opel kaddete ... Τα παλιά εκείνα του 80 ... Οπότε στο τέλος και ενώ έχουν βγάλει ότι πλεμπα εχει ο καθένας , λέει ο ζ4 στον καντετ...

 

 

Σηκώνει το χέρι υποτιμητικα και του λέει

 

" άντε ρε φτωχιε "

 

Δεν ξέρω αν το μετεδωσα σωστά αλλα λύθηκα στο γέλιο την στιγμή εκείνη . Δηλαδη απο όλες τις προσβόλες αυτό ήταν  το clue ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτωχιε ε... Φτωχιε ;D

 

Off topic : τις προάλλες ήμουν σε ένα φάναρι και τσακωνοταν ενας με ένα ζ4 και ενας με ενα Opel kaddete ... Τα παλιά εκείνα του 80 ... Οπότε στο τέλος και ενώ έχουν βγάλει ότι πλεμπα εχει ο καθένας , λέει ο ζ4 στον καντετ...

 

 

Σηκώνει το χέρι υποτιμητικα και του λέει

 

" άντε ρε φτωχιε "

 

Δεν ξέρω αν το μετεδωσα σωστά αλλα λύθηκα στο γέλιο την στιγμή εκείνη . Δηλαδη απο όλες τις προσβόλες αυτό ήταν  το clue ...

χαχαχ 80ς,ειχα και εγω ενα datcun (ατοφιο) στυλ ντιουκς.

Aρη,

δυστυχως τα γουστα πληρωνονται.

εγω ζηλευω το slo που εχεις..

πολυ μωρο και για πολλα γουστα.

Τι να σε κανω που μενω μακρυα.

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχ 80ς,ειχα και εγω ενα datcun (ατοφιο) στυλ ντιουκς.

Aρη,

δυστυχως τα γουστα πληρωνονται.

εγω ζηλευω το slo που εχεις..

πολυ μωρο και για πολλα γουστα.

Τι να σε κανω που μενω μακρυα.

 

Εεεε βγάλε τον μπουγκι ανταλλαγη . Δώσε και κανένα μετρητο και υπομονή ... Ετσι έκανα κι εγω και μου έκατσε ο decatone ... Που είναι και ανώτερος απο τον slo σε πολλούς τομείς ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρη,

τσεκ με τι παιζω τον boogie να γουσταρεις.

http://www.noiz.gr/index.php?topic=197419.0

 

Πολυ ωραίο το μωρό ... Εύγε ... Κι εγω γουστάρω τις κατασκευές . Σου δίνουν πολυ περισσότερη χαρα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεεε βγάλε τον μπουγκι ανταλλαγη . Δώσε και κανένα μετρητο και υπομονή ... Ετσι έκανα κι εγω και μου έκατσε ο decatone ... Που είναι και ανώτερος απο τον slo σε πολλούς τομείς ...

Mε decatone δεν εχω παιξει...

αλλα φανταζομαι τι θα ειναι..

Πιστευω οτι πρεπει να αραξω στα κυβικα μου λιγο με τον dual,πριν απο αυτο ειχα τον f-100.

Τον drive του δεν ελεγε πολλα αλλα με καλο distortion κεντουσε.

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο crunch??//

Δηλαδη στο 3ο τι γινεται?

Δεν ξερω αν ο ενισχυτης ειναι πραγματικα τοσο καλος η αν εχεις πετυχει γλυκο σημειο

Καθε φορα μ αρεσει και παραπανω..

Για rock πως ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο crunch??//

Δηλαδη στο 3ο τι γινεται?

Δεν ξερω αν ο ενισχυτης ειναι πραγματικα τοσο καλος η αν εχεις πετυχει γλυκο σημειο

Καθε φορα μ αρεσει και παραπανω..

Για rock πως ειναι?

Αψογος,

απλα πρεπει να ριξεις πολυ πονο και ωρες με τις ρυθμισεις ;D

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου