Προς το περιεχόμενο

Digitech RV-7 Reverb Hardwire VS TC Electronic Hall of Fame Reverb (Who wins??)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα συναδελφοι κιθαριστες!!!

 

Την βοηθεια σας παρακαλω πολυ και τα φωτα σας!!!

εχω το Digitech, αλλα το Tc με εχει βαλει στην πριζα!!!  ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???

 

Ποιο απο τα δυο;;;;;;;;    ??? ??? ??? ??? ???

 

[move]Σας ευχαριστω για τον χρονο σας και την υπομονη σας!!!!  :)[/move]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TC Με διαφορα. Βεβαια αν προτιμας ενα και μονο Reverb και τυχαινει να ειναι spring τοτε δες το Boss FRV-1

Guitars:YAMAHA SG1820,YAMAHA SG1802

Pedals:Jerry Cantrell Wah, Bogner Red, Bogner Blue, MXR 5150 Overdrive, Zoom MS-70CDR

AMPS:Yamaha THR100, Atomic Amplifire

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TC Με διαφορα. Βεβαια αν προτιμας ενα και μονο Reverb και τυχαινει να ειναι spring τοτε δες το Boss FRV-1

 

Και εγω για το Tc ψηνομαι....απλα θελω και γνωμες για να παρω φωτια!!! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι επισης που κανει το TC ειναι το να γινεται τελειως wet...(με switch διπλα στη μπαταρια)

αν μπορει να εχει σε σενα καποια χρησιμοτητα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το TC ηταν που ηταν υπερβολικα καλο για τα λεφτα του,τωρα που κυκλοφορησε και ο editor για το toneprint, δεν το βλεπουν οι ανταγωνιστες του ουτε με τηλεσκοπιο...

 

Δεν υπαρχει κατι σε βαθος που δεν μπορεις να φτιαξεις με αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το TC ηταν που ηταν υπερβολικα καλο για τα λεφτα του,τωρα που κυκλοφορησε και ο editor για το toneprint, δεν το βλεπουν οι ανταγωνιστες του ουτε με τηλεσκοπιο...

 

Δεν υπαρχει κατι σε βαθος που δεν μπορεις να φτιαξεις με αυτο.

 

Μπορω να πω οτι ειδη εχω παρει φωτια...αν ειναι ευκολο παρακαλω να μου δωσεις πληροφοριες για το editor και toneprint!!! βασικα τι ειναι γιατι δεν γνωριζω!!! ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορω να πω οτι ειδη εχω παρει φωτια...αν ειναι ευκολο παρακαλω να μου δωσεις πληροφοριες για το editor και toneprint!!! βασικα τι ειναι γιατι δεν γνωριζω!!! ::)

 

συνδεεις το πεταλακι με τον υπολογιστη σου με ενα usb Καλωδιο,ανοιγεις το προγραμμα που το κατεβαζεις free απο το site της εταιρειας και αρχιζεις και ρυθμιζεις παραμετρους πανευκολα και οτι σου αρεσει το κανεις store, μονο ενα Preset ομως μπορεις να φτιαξεις,τα αλλα υπαρχουν σαν επιλογες,με λιγα λογια δν λειπει τιποτα απο το πεταλακι

 

http://www.tcelectronic.com/toneprint-editor/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TC Με διαφορα. Βεβαια αν προτιμας ενα και μονο Reverb και τυχαινει να ειναι spring τοτε δες το Boss FRV-1 

 

Συμφωνώ.

 

Για το boss μπορείς να διαβάσεις εδώ σχετικά: http://www.noiz.gr/index.php?topic=178503.0

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το TC είναι πολύ καλό.... και για τα λεφτά του είναι κορυφαίο!!! Το έχει ο φίλος κιθαρίστας στη μπάντα και το γουστάρω πολύ, αν και το χρησιμοποιεί συνέχεια σε spring.

To boss που πρότεινε ο alder είναι κατά τη γνώμη μου καλύτερο για spring.... και αν έχεις θέμα ότι δεν είναι true bypass (προσωπικά μου είναι αδιάφορο) μπορείς να βάλεις αυτό http://www.pickstone.com.au/index.php/products 

Ars longa, vita brevis.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνδεεις το πεταλακι με τον υπολογιστη σου με ενα usb Καλωδιο,ανοιγεις το προγραμμα που το κατεβαζεις free απο το site της εταιρειας και αρχιζεις και ρυθμιζεις παραμετρους πανευκολα και οτι σου αρεσει το κανεις store, μονο ενα Preset ομως μπορεις να φτιαξεις,τα αλλα υπαρχουν σαν επιλογες,με λιγα λογια δν λειπει τιποτα απο το πεταλακι

 

http://www.tcelectronic.com/toneprint-editor/

Ναι,το γνωριζω απλα ηθελα να σιγουρευτω οτι ειναι αυτο!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου