Προς το περιεχόμενο

κεφαλη και καμπινα η combo;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για αυτο οι περισσοτεροι κιθαριστες στο σπιτι νιωθωνε βιρτουοζοι και οταν παιζουν με μεγαλους ενισχυτες χανουνε την γη κατω απο ποδια.

 

Ναι αλλα οι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ βιρτουοζοι με εναν ενισχυτη 15 βαττ παιζουν και στο Wembley... ;)

 

 

 

ενω αν παιζουν με μικρο 40αρη combo,τον γυρνανε προς τον τοιχο για να μην...ενοχλουν τους υπολοιπους μουσικους... ;D

 

 

αλλα ακομα και οταν σε βλεπουν live 20 εκατομμυρια θεατες,15 βαττ αρκουν... ;D

 

http://www.youtube.com/watch?v=mcJ80pKqsA0

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Από αυτό συμπεραίνω ότι είσαι νέος. Δεν ξέρω κανέναν άνω των 35-40 που να θέλει να κουβαλάει κεφάλι και κόμπο από 50 κιλά έκαστο. Και οι αγγελίες είναι γεμάτες από κτηνώδη μηχανήματα που δεν κουβαλιούνται. Κάποτε τα παίρναμε για την κ@βλα, αλλά σήμερα ελάχιστοι από τους αναγνώστες θα κληθούν να παίξουν με 100ρη ενισχυτή σε αρένα.

Συμφωνω μαζι σου.

Γουστα ειναι αυτα..

Ειμαι στα 35..

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα οι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ βιρτουοζοι με εναν ενισχυτη 15 βαττ παιζουν και στο Wembley... ;)

 

 

 

ενω αν παιζουν με μικρο 40αρη combo,τον γυρνανε προς τον τοιχο για να μην...ενοχλουν τους υπολοιπους μουσικους... ;D

 

 

αλλα ακομα και οταν σε βλεπουν live 20 εκατομμυρια θεατες,15 βαττ αρκουν... ;D

 

http://www.youtube.com/watch?v=mcJ80pKqsA0

Με τετοιο PA στο Wembley παιζεις και με ipad.

Φιλε superfunk οι μπαντες που δειχνεις πιστεψε με δεν χρειαζονται μεγαλυτερους ενισχυτες..

Γιατι δεν παιζουν hard rock..

Φανταζεσαι τον hendrix, τον aldrich,τον van halen,τον bonamassa και αλλους πολλους

χωρις ΜΕΓΑΛΟΥΣ ενισχυτες;;;

Δεν αποριπτω τα combo!!

Αλλωστε η αγαπη μου ειναι αυτο..

http://www.fargenamps.com/fargen-amps-9/olde-800-combo

που θα παει θα τον παρω καποτε..

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ ότι η κεφαλή είναι η πιο καλή λύση γιατι την μεταφέρεις και κουμπώνεις στην καμπίνα του μαγαζιου.

Επίσης πιστευώ ότι κατα ενα ποσοστό 80% μπορείς να πάρεις τον ήχο που θες απο τις καμπίνες των μαγαζιών. Σιγουρα δεν θα είναι το ίδιο με αυτό που ακούς σπίτι σου, αλλά είναι πολύ κοντα. Αυτο το λέω απο προσωπική εμπειρία.

 

Βεβαια απο προσωπική εμπειρία (και παλι  :P) εχω βαρεθεί τόσο πολύ το κουβάλημα που με βλέπω να καταλήγω με το podxtlive μου παρεα με ενα ehx magnum 44 (ή τον αλλο μικρό power amp της ISP) μαζί με ενα πετάλι EQ και να κουμπώνω απευθείας στην καμπίνα.

Mε λιγοτερα απο 7κιλα ειμαι αρχοντας..

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ ότι η κεφαλή είναι η πιο καλή λύση γιατι την μεταφέρεις και κουμπώνεις στην καμπίνα του μαγαζιου.

Επίσης πιστευώ ότι κατα ενα ποσοστό 80% μπορείς να πάρεις τον ήχο που θες απο τις καμπίνες των μαγαζιών. Σιγουρα δεν θα είναι το ίδιο με αυτό που ακούς σπίτι σου, αλλά είναι πολύ κοντα. Αυτο το λέω απο προσωπική εμπειρία.

 

Βεβαια απο προσωπική εμπειρία (και παλι  :P) εχω βαρεθεί τόσο πολύ το κουβάλημα που με βλέπω να καταλήγω με το podxtlive μου παρεα με ενα ehx magnum 44 (ή τον αλλο μικρό power amp της ISP) μαζί με ενα πετάλι EQ και να κουμπώνω απευθείας στην καμπίνα.

Mε λιγοτερα απο 7κιλα ειμαι αρχοντας..

Σωστος... ;) ;) ;) ;)

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσα εχουν γραφτει στο thread μου φαινονται χρησιμα για να αποφασισει κανεις αναλογα με τις αναγκες του και το χωρο που παιζει. Καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη.

Ομως ο συγκεκριμενος φιλος παιζει blues-rock με budget 250-300 ευρω, αρα νομιζω ενας μικρος combo ειναι μονοδρομος γι'αυτον.

(Στις αγγελιες εχει ωραια πραγματα στο budget σου.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσα εχουν γραφτει στο thread μου φαινονται χρησιμα για να αποφασισει κανεις αναλογα με τις αναγκες του και το χωρο που παιζει. Καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη.

Ομως ο συγκεκριμενος φιλος παιζει blues-rock με budget 250-300 ευρω, αρα νομιζω ενας μικρος combo ειναι μονοδρομος γι'αυτον.

(Στις αγγελιες εχει ωραια πραγματα στο budget σου.)

+1000

ενας blues junior ειναι οτι πρεπει..

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο blues junior 15w μεταχειρησμενος κοστιζει γυρω στα 400 σε μια αγγελια ενω ο marshall haze 40w γυρω στα 440. Aν αποφασισω να ανεβω τοσο πανω αποτο οριο (300 ευρω) ποιον θα προτημουσα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο blues junior 15w μεταχειρησμενος κοστιζει γυρω στα 400 σε μια αγγελια ενω ο marshall haze 40w γυρω στα 440. Aν αποφασισω να ανεβω τοσο πανω αποτο οριο (300 ευρω) ποιον θα προτημουσα;

Ανδρεα εγω θα επαιρνα τον blues junior..ειναι i 100 πιο πανω απο το οριο σου αλλα μετραει..

http://steviesnacks.com/gear-videos/fender-blues-junior-original-ballad

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτά τα χρήματα είχα βρεί πέρσι στις αγελίες και έναν fender vintage modified.Πραγματικά πολύ καλός ενισχυτής για τα λεφτά του (αν και καινούργιος είναι ακριβότερος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου