Προς το περιεχόμενο

Vangelis And The Journey To Ithaka (excerpt)


Waterfall-K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 108
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ωραίες μουσικές. Να μαθαίνουν οι όχι τόσο ψαγμένοι. Πάντως πολλά απ' τα soundtracks που δεν έχουν κυκλοφορήσει, έχουν ενσωματωθεί σε συλλογές, π.χ. Themes, Reprise 1990-99 κλπ.

Είναι χαρακτηριστικό δε ότι σε ανύποπτο χρόνο (μου φαίνεται ότι το λέει κάπου σ' αυτό το DVD που αναφερόμαστε) έχει δηλώσει πως οι μουσικές του που έχουν κυκλοφορήσει είναι ένα πολύ μικρό ποσοστό σε σχέση με αυτά που γράφει. Κι αυτό πιστεύω τα λέει όλα. 8)

 

Να συμπληρώσω τον Dj-καταρράχτη (;D ) και να βάλω κι εγώ ένα αγαπημένο μου:

 

Vangelis (Bladerunner - Rachel's song)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι χαρακτηριστικό δε ότι σε ανύποπτο χρόνο (μου φαίνεται ότι το λέει κάπου σ' αυτό το DVD που αναφερόμαστε) έχει δηλώσει πως οι μουσικές του που έχουν κυκλοφορήσει είναι ένα πολύ μικρό ποσοστό σε σχέση με αυτά που γράφει.

Ναι το λεει, και το εχει πει πολλες φορες στο παρελθον. Αυτος παιζει και γραφει καθε μερα, εχει απιστευτο αριθμο ακυκλοφορητων εργων, πολλα καθαρα κλασσικης μουσικης οπως λεει στο DVD και ο πιτσιρικας ο βιολιστης.

Ο Βαγγελης εχει πει οτι δεν κυκλοφορει πολλα αλμπουμ γιατι νομιζει οτι θα υπαρξει υπερπροσφορα και "ποιος τελικα θα αγορασει ολα αυτα τα αλμπουμ?" :P

Βρε ας τα βγαλει αυτος και καποιος θα βρεθει να τα αγορασει... 8)

 

Ασχετο, στον ΑΝΤ1 τωρα παιζει το "Ο Θοδωρος και το δικανο" με τον Μιμη Φωτοπουλο. Ταινια του 1962, καπου σκαει μυτη κι ο Βαγγελης σε ενα παρτυ και παιζει πιανο με την μπαντα του. ;D

Η παρακατω φωτο ειναι απ'την ταινια.

 

Theodor_And_The_Gun_Still06_B.png

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο ένα πολύ αγαπημένο μου, βασικά στα 5 αγαπημένα μου.

Αν δεν είναι αυτό επικό ξεκίνημα σε ταινία, τι είναι...

 

υ.γ.: Το αγαπημένο του, το Yamaha CS80, in full glory...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου