Προς το περιεχόμενο

Όλες οι ESP ειναι made in japan


Προτεινόμενες αναρτήσεις

hi...μολις μου ηρθε mail απο το service της ESP στο αμερικα..... πηρα την παρακατω απαντηση

 

Hello,

 

We apologize for the late response to your e-mail and appreciate your

understanding!

All ESP guitars are made in Japan and there is no difference between

the ones for USA market or European market except for maybe some slight

specifications.

 

 

Best Regards,

 

Techinfo

ESP Guitar Company

10903 Vanowen St., Unit A

North Hollywood, CA 91605

800 423 8388 [8-5 M-F/PST]

818 506 1378 [fax]

[email protected] | www.espguitars.com

 

NOTE: BE SURE TO INCLUDE A COPY OF TECHINFO'S PREVIOUS E-MAIL WHEN

REPLYING TO TECHINFO!

 

 

τι εχετε να πειτε επ'αυτού? μαλλον ο SUPERFUNK θα κανει παρτι... :D :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μα αφου ειναι ΓΙΑΠΩΝΕΖΙΚΗ μαρκα ,που ηθελες να φτιάχνονται?? :wink:

 

Παντως δεν σου ειπαν ολη την αλήθεια η φθηνες ESP ειναι ΟΛΕΣ Made in Korea... :wink:

 

(το ΓΡΑΦΟΥΝ πίσω απο το headstock...)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ξερω πως ειναι japanese μαρκα...αυτο που ομως μου εκανε εντυπωση ειναι που μου απαντησαν σα να μου λενε:φιλαρακι,μη δωσεις φραγκα για αμερικανικη...παρε γιαπωνεζικη δεν εχει διαφορα.

ενω θα μπορουσαν να μου απαντησουν μπλαμπλαμπλα οι γιαπωνεζικες δεν ειναι καλες μπλαμπλα παρε αμερικανικη...

αλλα...απιστευτο :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ESP ειναι γιαπωνεζικες....οι LTD ειναι κορεατικες!!

Η διαφορα ειναι μεγαλη :) Ενω μια ltd κανει 900ευρο η αντιστοιχη esp κανει 1500-2000!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ξερω πως ειναι japanese μαρκα...αυτο που ομως μου εκανε εντυπωση ειναι που μου απαντησαν σα να μου λενε:φιλαρακι' date='μη δωσεις φραγκα για αμερικανικη...παρε γιαπωνεζικη δεν εχει διαφορα.

ενω θα μπορουσαν να μου απαντησουν μπλαμπλαμπλα οι γιαπωνεζικες δεν ειναι καλες μπλαμπλα παρε αμερικανικη...

αλλα...απιστευτο :D :D :D[/quote']

 

ο μυθος των "κακων" γιαπωνέζων εχει πεθανει χρόνια τωρα..

ποιοτικα & κατασκευαστηκα υπερτερουν των Αμερικάνων..

 

η απομυθοποίηση ξεκίνησε απο τα DRUMS (απο τα καλύτερα ντραμς στον κοσμο (κατα τη γνωμη μου τα καλυτερα) ειναι εδω και δεκαετιες τα ιαπωνικά.. :wink: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο μυθος των "κακων" γιαπωνέζων εχει πεθανει χρόνια τωρα..

ποιοτικα & κατασκευαστηκα υπερτερουν των Αμερικάνων..

 

Πρώτα η Ιαπωνία...

 

Μετά η Κορέα... μετά η Κίνα... μετά η Ινδονησία.

 

Γνώμη μου είναι ότι σε 10 χρόνια θα υπάρχουν 2 ειδών κιθάρες: υπερτιμημένες "custom shop" αμερικάνικες και όλες οι άλλες. Που καμιά τους δεν θα φτιάχνεται στην USA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω αρχισαν να φεύγουν & απο την Ιαπωνία οι εταιρείες κιθαρων απο την Αμερική δεν θα φύγουν?! :wink:

 

κακα τα ψεμματα η πολιτικη των εταιρειών καθοριζεται πλεον ΜΟΝΟ απο μια παράμετρο: TO EΡΓATIKO ΚΟΣΤΟΣ.

 

απο τη στιγμη που ΟΛΕΣ οι κιθαρες παραγωγής φτιάχνονται με τον ΙΔΙΟ τρόπο δεν υπάρχει λογος να προτιμησει καποιος μια αμερικανικη απο μια κορεάτικη κιθαρα (πλέον στο 50% των κορεάτικων κιθαρών εχουν αρχισει να τοποθετούνται ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΙ αμερικάνικοι μαγνήτες )

 

αν καποιος που πραγματικα ξερει απο κιθαρες βαλει διπλα διπλα τα "κουφαρια" (δηλ.μονο τα σωματα-μπρατσα).μιας Gibson ES335 & μιας Εpiphone Sheraton δεν νομιζω να δει & μεγαλες διαφορες..

 

ισα-ισα ο ποιοτικός ελεγχος των κορεατών ειναι ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ απο αυτον των αμερικάνων (εχω δει εκατονταδες αμερικανικες Fender με τεραστια neck gaps αλλα ουτε ΜΙΑ squier :!: & δεκαδες Gibson με κακοβαλμενα ταστα & απαράδεκτες ταστιερες αλλα ΚΑΜΜΙΑ Epiphone...)

 

Οσο βεβαια υπάρχουν οι φετιχιστες που προτιμούν ενα MADE IN USA οργανο (& ευτυχως υπάρχουν ΠΟΛΛΟΙ & πολυ καλα κανουν αφου γουστάρουν) δεν προκειται να σταματησει η αμερικανικη παραγωγη οργάνων....

 

Μη ξεχνάμε ότι το 99% των κιθαριστων στον πλανητη αγοράζει κιθαρες μονο βαση της ΜΥΘΟΛΟΓΙΑΣ που περιβάλει την καθε μάρκα (& αυτο δυστυχως δεν προκειται να αλλάξει ποτε..)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου