Προς το περιεχόμενο

Βελτιωση δεξιου χεριου (πενας)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για πες μου λοιπον τι πραγμα εδειξα που ΔΕΝ ξερω πως γινεται στο θεμα(που ξαναθυμίζω για ολα τα ασχετα ειρωνικά και off topic σχολια ειναι Βελτίωση δεξιού χεριού πένας.)Για να ειναι και λαθός σημαινει οτι αυτοματως ξερεις και τον σωστό τρόπο...καλο θα ειναι να μας τον δειξεις η εστω υποδειξεις και αυτον ;)....

Πολύ σωστά.

Με νίκησες !

Είσαι καλύτερος !

 

Αν θες κάνε μου την χάρη και ανέβασε ένα επινίκειο κομμάτι (όχι άσκηση ή υπόδειξη τεχνικής) το οποίο παίζεις (start to finish please) με το γκρουπ σου (προτιμητέον καθότι το live δείχνει τι μπορούμε και τι δεν μπορούμε) ή έστω μόνος σου, για να φάω τη γλώσσα μου κι εγώ και όλοι οι κακεντρεχείς (για να μην πω κομπλεξικοί) του φόρουμ.

 

Keep on teaching φίλτατε και ζητώ συγγνώμη αν προσέβαλα τις ικανότητές σου.

 

Δεν πάμε για κάνα μπανάκι ρε παιδιά καλύτερα;Κάνει και ζέστη σήμερα... ;D

Δεν μπορώ.Ισως αυτό φταίει που μαι γεμάτος χολή.  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 134
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μήπως απλώς να βγάλουμε το "(πενας)" από τον τίτλο;

 

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ σωστά.

Με νίκησες !

Είσαι καλύτερος !

 

Αν θες κάνε μου την χάρη και ανέβασε ένα επινίκειο κομμάτι (όχι άσκηση ή υπόδειξη τεχνικής) το οποίο παίζεις (start to finish please) με το γκρουπ σου (προτιμητέον καθότι το live δείχνει τι μπορούμε και τι δεν μπορούμε) ή έστω μόνος σου, για να φάω τη γλώσσα μου κι εγώ και όλοι οι κακεντρεχείς (για να μην πω κομπλεξικοί) του φόρουμ.

 

Keep on teaching φίλτατε και ζητώ συγγνώμη αν προσέβαλα τις ικανότητές σου.

Δεν μπορώ.Ισως αυτό φταίει που μαι γεμάτος χολή.  ;D

 

Ρε φιλε ειλικρινα δηλαδή αδυνατω να καταλαβω προς τι η ολη ειρωνια οταν καποιο θεμα τεχνικής ανεβαίνει στο φορουμ(οχι απο σενα μονο, γενικα).

 

Βλεπει καποιος ενα θεμα "Βελτιωση δεξιου χεριου(πενας)"που ειναι απο τη φυση του ξεκαθαρο.Εχει κατι συγκεκριμενο να βοηθησει? το παραθετει.Δεν εχει? απλα πηγαινει σε αλλο θεμα απο το να κατσει και να λεει off topic φιλοσοφίες για πραγματα που δεν εχουν να κανουν με το θεμα, μιας και εδω εξεταζεται η μηχανική της κινησης.

 

Καλο θα ηταν οι "ωριμοι" να αποκτησουν πρωτα την στοιχειωδη κοινή λογική να.....διαβαζουν πρωτα τον τιτλο του θεματος στο οποιο ποσταρουν δεν νομιζεις ;)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως απλώς να βγάλουμε το "(πενας)" από τον τίτλο;

 

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

 

Χαχαχα ΘΕΟΣ  :D

Μήπως να βγάζαμε και το "δεξιού"

γιατι κάποιοι είμαστε αριστερόχειρες .

Και με τρίχες στην παλάμη .

 

Η τύφλωση ειναι μύθος .

Η κωφωση όχι .

;D

Κλέψαν το Twang και έμεινε η Tele χήρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα πω οτι την προκληση δεν την εκανα επιθετικα αλλα στα πλαισια αστειου και πλακας.

Γιατι ουτως η αλλως ποτε δεν εχω κανει κανενα αρνητικο σχολιο για το παιξιμο καποιου!

 

Φορουμ ειναι εδω,και ισως μια κοντρα ειχε πλακα,αλλα την πηρες στα σοβαρα.

 

Για μουσικη δεν ξερω γιατι δεν σε εχω ακουσει ,αλλα τις ασκησεις τις εχεις χαλαρα και αν λες οτι μπορεις να παιζεις malmsteen φανταζομαι το εχεις .

 

Απλα θελω να σου πω οτι ισως να ειναι καλυτερο να βαλεις την κιθαρα στο δεξι ποδι χωρις να τη βλεπεις τοσο κοντα,και να αρχισεις κυριως αυτοσχεδιασμο ξεκινωντας τον ηχο απο το μυαλο-ψυχη,φτανοντας τον στο θυμο αδενα και καταληγοντας στα δαχτυλα.

Ο τροπος που τοποθετεισαι δειχνει οτι η μουσικη δεν περναει απο το θυμο αδενα,και εκει ειναι ολη η φαση που γουσταρεις-γουσταρουμε.

Only those that want to rob you,make mystery of things.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελει επιμονη και υπομονη και το κυριοτερο ΣΩΣΤΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ.

 

Πρεπει να ανεβασεις αρκετα τα κιλα που σηκωνεις ωστε να αυξηθει η μυϊκη μαζα,δουλεψε πολυ  αλτηρες (κανε και αρκετες ασκησεις "απομονωσης") και στραβομπαρα.

 

Προσεξε τη διατροφη σου,μακαροναδες,πιτσες και διπιτα δεν νομιζω να σε βοηθησουν ιδιαιτερα,κοψε τα λιπη και τρωγε κυριως πρωτεϊνες (καλυτερα κοτοπουλο και ψαρι).

Τα οσπρια επισης βοηθανε αλλα αν εχεις γκομενα (που σε κοβω να μην εχεις) φερνουν κλανιδι και γινεσαι ενοχλητικος.

 

ΟΛΑ θελουν το ΧΡΟΝΟ τους...αλλα με ΘΕΛΗΣΗ και ΣΥΜΠΑΝΤΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ θα τα ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ...οπως ΕΓΩ...

 

Δες πως ειμαι ΣΗΜΕΡΑ

 

how-to-build-arm-muscles1.jpg  

 

και πως ημουν πριν απο 3 μηνες

 

SuperStock_1566-748913.jpg

 

υ.γ .αυτη η ΠΕΝΑ δεν ξερω τι ειναι...αλλα γενικα καλο ειναι να δουλευεις ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΒΑΡΗ και οχι μηχανι(σ)ματα.

 

Ελπιζω να βοηθησα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι Bodybuilderαδες δεν θα παιξουν μουσικη αν δεν καταλαβουν βασικα πραγματα.

Και οντως δεν μπορουν να παιξουν το οργανο.

Only those that want to rob you,make mystery of things.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι Bodybuilderαδες δεν θα παιξουν μουσικη αν δεν καταλαβουν βασικα πραγματα.

Και οντως δεν μπορουν να παιξουν το οργανο.

 

Χαλάρωσε, πλάκα κάνει για να αποφορτίσει το κλίμα.  

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι Bodybuilderαδες δεν θα παιξουν μουσικη αν δεν καταλαβουν βασικα πραγματα.

Και οντως δεν μπορουν να παιξουν το οργανο.

 

Δεν καταλαβαινω τι σχεση εχει η ΜΟΥΣΙΚΗ με το θεμα μας,παντως ενα παιδι στο γυμναστηριο παιζει πολυ καλη κιθαρα

 

 

στειλε του ενα μηνυμα για να βρεθειτε,του ειπα οτι τον κατηγορησες οτι δεν παιζει μουσικη και θελει να σου πει δυο λογακια απο κοντα.  

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΑ, τον ξέρω αυτόν, το βίντεο αυτό είναι παλιό, τώρα εχει βγάλει το τρέμολο και τραβάει τις χορδές με τα δάχτυλα.

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου