Προς το περιεχόμενο

Βελτιωση δεξιου χεριου (πενας)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 134
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

"καρυδιά vs σφενδαμος για blues..ποιο...αναπνεει καλυτερα?"

Αγαπητέ Dreamdancer.

Κανένα από τα δύο ξύλα δεν είναι ιδανικά για σώμα blues κιθάρας.

Αν είναι απαραίτητο όμως να διαλέξεις ένα από τα δύο θα σου πρότεινα την καρυδιά (προσοχή στον συνδυασμό του neck).

Ο σφένδαμος για σώμα παραείναι πριμαριστός. Για neck είναι ιδανικός.

 

Από την άλλη ο σφένδαμος είναι θεόβαρος και μετά από μία ωρα όρθιος θα βγάλεις όλο το blues από μέσα σου. Είναι και αυτό μια οπτική γωνία.

 

Ελπίζω να βοήθησα τουλάχιστον ως προς την απορία σου αυτή καθότι στα άλλα χρειάζεσαι πολύ μεγαλύτερη βοήθεια από ότι ο ίδιος, δυστυχώς, πιστεύεις.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μακλαφλιν λεει πως κάθε μέρα που περνάει τοσο πιο πολλά έχω να μάθω για την κιθάρα.Φανταστείτε πόσα λίγα ξέρουμε εμείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ Dreamdancer.

Κανένα από τα δύο ξύλα δεν είναι ιδανικά για σώμα blues κιθάρας.

Αν είναι απαραίτητο όμως να διαλέξεις ένα από τα δύο θα σου πρότεινα την καρυδιά (προσοχή στον συνδυασμό του neck).

Ο σφένδαμος για σώμα παραείναι πριμαριστός. Για neck είναι ιδανικός.

 

Από την άλλη ο σφένδαμος είναι θεόβαρος και μετά από μία ωρα όρθιος θα βγάλεις όλο το blues από μέσα σου. Είναι και αυτό μια οπτική γωνία.

 

Ελπίζω να βοήθησα τουλάχιστον ως προς την απορία σου αυτή καθότι στα άλλα χρειάζεσαι πολύ μεγαλύτερη βοήθεια από ότι ο ίδιος, δυστυχώς, πιστεύεις.

 

Eλπιζω εκτος απο σαμανος των..ξύλων να λες και την μοιρα μπας και βγαλεις και κανα φραγκό για απο αυτα που ακουσα απο το....audio που προσφατα ποσταρες φιλε κωστα μαλλον πρεπει να ακολουθησεις πρωτα εσυ την δική σου συμβουλή ;).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eλπιζω εκτος απο σαμανος των..ξύλων να λες και την μοιρα μπας και βγαλεις και κανα φραγκό για απο αυτα που ακουσα απο το....audio που προσφατα ποσταρες φιλε κωστα μαλλον πρεπει να ακολουθησεις πρωτα εσυ την δική σου συμβουλή ;).

 

Η διαφορά είναι ότι

α) Δεν θυμάμαι να πόσταρα εγώ κάποιο audio (αλλά μπορεί κιόλας)

β) Eίμαι εκεί έξω και still crazy after all these years

γ) Ξέρω τι μπορώ και ακόμα περισσότερο τι δεν μπορώ να κάνω

δ) Δεν δείχνω πράγματα (γενικώς αλλά ειδικότερα αυτά) που ΔΕΝ ξέρω πως γίνονται και το βασικότερο

ε) Προσπαθώ να παίζω ΜΟΥΣΙΚΗ

Όπως καταλαβαίνεις φίλτατε υπάρχουν θεμελιώδεις διαφορές.

 

Όσο για τα φραγκά μου, σε ευχαριστώ πολύ για την πρόταση αλλά δόξα τω Θεώ βγαίνουν μια χαρά απο αλλού (που ξέρω καλά ΠΩΣ γίνεται) και δεν θα αρχίσω τις μαντείες.

 

Εσύ από την άλλη ελπίζω να μην ζεις από τα μαθήματα. Διαφορετικά μπορώ όντως να σου πω τη μοίρα σου.  8)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν δείχνω πράγματα (γενικώς αλλά ειδικότερα αυτά) που ΔΕΝ ξέρω πως γίνονται.

 

 

Για πες μου λοιπον τι πραγμα εδειξα που ΔΕΝ ξερω πως γινεται στο θεμα(που ξαναθυμίζω για ολα τα ασχετα ειρωνικά και off topic σχολια ειναι Βελτίωση δεξιού χεριού πένας.)Για να ειναι και λάθος σημαινει οτι αυτοματως ξερεις και τον σωστό τρόπο...καλο θα ειναι να μας τον δειξεις η εστω υποδειξεις και αυτον ;)....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι έχει να κάνει τόσο με την ηλικία.

Όχι τόσο με τη σωματική βεβαίως βεβαίως, όσο με την πνευματική.

 

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου